نوزدهمین جلسه کمیته خدمات و زیر ساخت در منطقه ۱۶ برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
نوزدهمین جلسه کمیته خدمات و زیر ساخت در منطقه ۱۶ برگزار شد

نوزدهمین جلسه کمیته خدمات و زیر ساخت در منطقه ۱۶ برگزار شد

فارسخبرگزاری فارس |
نوزدهمین جلسه کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران با هدف تسریع در روند اجرایی اقدامات بازآفرینی و رفع موانع و مشکلات نوسازی در منطقه 16 برگزار شد.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس این جلسه به ریاست معاون امورعمرانی استاندار تهران و با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران، عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۶ و سایر اعضاء کمیته در سالن جلسات شهرداری منطقه ۱۶ برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از وضعیت بافت‌های فرسوده و اولویت اقدامات بازآفرینی منطقه ۱۶ ارائه شد و پس از بحث و بررسی کارشناسی، تصمیمات لازم جهت تسریع در روند اجرای موضوعات مطرح شده اتخاذ شد.

زیرزمینی کردن کابل‌های برق فشار قوی، جابجایی تیرهای برق مزاحم در محلات بافت فرسوده، ارتقاء روشنایی معابر، تخریب، احداث و تجهیز پست برق، جابه جایی شالترهای برق معارض در پیاده رو‌های سطح منطقه، انتقال شیرهای اصلی گاز خطوط BG از سطح کندرو شرق به غرب آزادگان، جابه جایی پست گاز مقابل پروژه مسافر در ناحیه ۶، جابجایی کافوهای مخابرات معارض در پیاده رو‌های سطح منطقه، نصب شیرهای هیدرانت در محلات بافت فرسوده درسطح منطقه، مدارس نیازمند عقب نشینی برای بازگشایی معابر در سطح منطقه (ناحیه ۳ و ۶)، مدارس نیازمند بازسازی در ناحیه ۶، مشکلات ناشی از حرایم راه آهن، بررسی وضعیت صدور سند در املاک قولنامه‌ای شمال خزانه (کوی پروران)، تغییرات طرح تفصیلی، پهنه بندی و تدقیق بافت فرسوده از جمله موضوعاتی بود که در دستور کار نوزدهمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران قرار داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

صدور سند برای املاک فاقد سند مالکیت با جمع آوری استشهاد محلی توسط اداره ثبت، نصب ۳۲ عدد شیر هیدرانت در محلات منطقه ۱۶ با همکاری آبفا و آتشنشانی، برگزاری کارگروه تخصصی در خصوص زمین کارخانه چیت سازی در استانداری تهران، تخریب و بازسازی ۱ مدرسه و بهسازی ۲ مدرسه در سطح منطقه، امکان سنجی از محدوده متراکم مسکونی (شامل ۲۰۰ پلاک) و ارائه گزارش به کمیسیون ماده ۵ در خصوص تغییر پهنه از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

تدابیر برای کاهش آلودگی هوا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آلودگی که مشاهده می‌کنید معمولا در این فصل اتفاق می‌افتد اما تصمیمات اضطرای می‌تواند راهگشای مناسبی برای کاهش آلودگی شهرمان باشه؟
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر1 روز قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد. در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی همچنین در خصوص وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با ایجاد امنیت بهتر شهر‌های زیارتی اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهر‌های زلزله‌زده خبر داد. در ادامه این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای اکبر رضایی معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گزارشی در این خصوص ارائه کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ان‌شاءالله در بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد و بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی بایسته پیش از این تاریخ به انجام خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر