تولید ۱۰۰ هزار بسته نوشت‌افزار جایگزین تولید قبوض کاغذی برق در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
تولید ۱۰۰ هزار بسته نوشت‌افزار جایگزین تولید قبوض کاغذی برق در کشور

تولید ۱۰۰ هزار بسته نوشت‌افزار جایگزین تولید قبوض کاغذی برق در کشور

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: وزارت نیرو در راستای اثبات هدف خود از حذف قبوض کاغذی مبنی بر صرفه‌جویی و جلوگیری از تولید آلودگی تولید هزار بسته نوشت‌افزار را جایگزین تولید قبوض کاغذی کرده است.

- اخبار استانها -

محمد اله‌داد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اهمیت و مزایای اجرای طرح حذف قبوض برق اظهار داشت: سالیانه حدود ۵ میلیون قطعه قبض کاغذی در استان مرکزی تولید می‌شود که با احتساب هزینه تامین جوهر چاپ این قبوض تنها باید گفت که هزینه‌ای در راستای ایجاد زباله کاغذی و ضربه به محیط زیست صرف می‌شود.

وی افزود: چاپ تعداد ۵ میلیون قطعه قبض کاغذی به تبع انجام ۵ میلیون سفر درونشهری و برونشهری در داخل استان مرکزی و به وسیله وسایل نقلیه را نیز به دنبال دارد که در این صورت ایجاد ترافیک، اتلاف زمان، مصرف سوخت و ایجاد آلودگی هوا نیز به آلودگی زیست محیطی پیرو تولید و توزیع قبوض کاغذی افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه استان مرکزی به سبب استقرار صنایع متعدد در این منطقه دارای آلودگی هوا و از نوع آلودگی صنعتی است که در چنین وضعیتی افزایش میزان آلایندگی هوا به هیچ وجه مطلوب نیست، انجام سفرهای متعدد درونشهری و برونشهری در راستای توزیع تعداد ۵ میلیون قطعه قبض می‌تواند در ایجاد آلودگی بسیار موثر واقع شود.

اله‌داد ادامه داد: علاوه بر مجموعه توزیع برق، ادارات گاز و آب نیز به دنبال اجرایی کردن طرح توزیع الکترونیک قبوض مصرفی مشترکان هستند و درصورتی که این طرح مفید در تمامی ادارات خدمات‌رسان اعم از آب، برق و گاز به اجرا برسد شاهد وقوع اتفاقی بزرگ در کشور هستیم.

وی عنوان کرد: درحال حاضر شبهاتی در اذعان عمومی مبنی بر کلاهبرداری وزارت نیرو از اجرای این طرح جای گرفته است که درپاسخ به این مسئله باید بگوییم وزارت نیرو برای اثبات اینکه هدف از اجرای این طرح تنها جلوگیری از اتلاف انرژی و ایجاد آلودگی زیست محیطی است تولید تعداد ۱۰۰ هزار بسته نوشت‌افزار را جایگزین تولید قبوض کاغذی کرده که این بسته‌های فرهنگی در میان دانش‌آموزان محروم توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: مجموعه توزیع نیروی برق استان مرکزی در راستای تبیین فرهنگ گرایش عمومی به اجرای طرح توزیع الکترونیک قبوض برق درنظر دارد در میان مشترکانی که تا تاریخ ۳۱ شهریورماه امسال شناسه قبض خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۵۰۰۰۱۲۱ ارسال کنند قرعه‌کشی کرده و به ۵۰ نفر از مشترکان منتخب به قید قرعه جایزه‌ای معادل ۲۵ میلیون تومان را توزیع کند.

اله‌داد بیان کرد: درحال حاضر شماره تلفن همراه ۹۲ درصد از مشترکان برق استان مرکزی جمع‌آوری شده و ۸ درصد از شماره تلفن همراه مشترکان که معادل ۷۰ تا ۸۰ هزار مشترک می‌شود در دسترس نیست، همچنین مردم استان مرکزی و شهر اراک با اجرای طرح نذرفرهنگی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در راستای جمع‌آوری زباله‌های تولید شده نشان دادند که فرهنگ مبارزه با تولید زباله در میان این جمعیت وجود دارد و به طور قطع اجرای طرح توزیع الکترونیک قبوض برق با هدف ممانعت از تولید زباله کاغذی در استان مرکزی موفق می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱5 ساعت قبل
اختصاصی | مدیرعامل فعلی پرسپولیس در مصاحبۀ خبری خود با محمدحسین میثاقی پرده از اتفاقات تلخ و عجیبی برداشت. ورزش ۱۱ - محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل محبوب پرسپولیس که این روزها شدیدا به دنبال موفقیت تیم خود است، در اتفاقی تاریخی و بی‌سابقه در تریبون رسمی صداوسیما اعلام داشت که دستور ناکامی پرسپولیس از بالا می‌آید و نمی‌خواهند که این تیم موفق باشد! محمدحسن انصاری‌فرداین ادعا در حالی مطرح شده که این روزها شدیدا نسبت به محرومیت گابریل کالدرون در دیدار برابر نفت مسجدسلیمان گرد و خاک به پا شده و از طرفی دیگر نیز حمیدرضا گرشاسبی مدعی شده بود که از بالا دستور داده بودند که برانکو باید از پرسپولیس برود که این ادعا حسابی جنجال‌ساز شد تا ابهامات فراوانی در ارتباط با واژۀ دستورات بالا ایجاد شود.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

25+
ایسناایسنا6 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر