برنامه‌های سرپرست سازمان جوانان هلال احمر و ارزیابی مجدد طرح‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
برنامه‌های سرپرست سازمان جوانان هلال احمر و ارزیابی مجدد طرح‌ها

برنامه‌های سرپرست سازمان جوانان هلال احمر و ارزیابی مجدد طرح‌ها

مهرخبرگزاری مهر |
سرپرست سازمان جوانان هلال احمر برنامه های جدید خود برای مدیریت این سازمان را تشریح کرد.

علی گنج کریمی سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه‌های خود برای مدیریت این سازمان در دوره جدید ریاست خود گفت: سازمان جوانان برنامه‌های متعدد کشوری، منطقه‌ای، محلی، بومی و روستایی دارد. برنامه‌های در سطح ملی این سازمان شامل طرح «دادرس»، «تیم‌های سحاب» به معنی سامانه حرکت امدادی بشردوستانه، اقدامات حوزه امور اجتماعی و ایجاد کسب‌ و کارهای خرد و کارآفرینی است.

وی با بیان اینکه در اولین اقدام برای مدیریت این سازمان، این طرح‌ها را دسته‌بندی و به ۱۱ استان ابلاغ کرده‌ایم، تصریح کرد: به تمامی استان‌ها اعلام شده که اولویت اجرای طرح‌ها باید با به کارگیری جوانان و دانشجویان باشد. به علاوه یک ارزیابی مجدد طرحهای قبلی و بررسی نقاط قوت و ضعف آنها انجام می‌شود تا با الگوی جدید بتوانیم سازمانی مؤثر‌تر داشته باشیم.

کریمی افزود: این برنامه‌ها در قالب یک طرح دو ساله در زیرمجموعه برنامه پنج ساله جمعیت هلال‌احمر انجام خواهد شد.

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر در مورد تیم‌های سحاب گفت: وظیفه اصلی این تیم‌ها، حمایت‌های روانی و اجتماعی در مناطق آسیب‌دیده و محروم است تا بتوانیم در شرایط بحرانی قشر آسیب‌دیده را هر چه سریعتر به حالت عادی بازگردانیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی در خصوص اقدامات سازمان جوانان هلال‌احمر برای کارآفرینی گفت: پیشتر رویدادی برای ایجاد شتاب‌ دهنده‌ها در کسب و کارهای خرد برگزار شد و در حال حاضر با همکاری سازمان اجتماعی کشور، در حال ایجاد این شتاب‌ دهنده‌ها هستیم.

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر درباره برنامه‌های این سازمان در هفته کودک نیز اظهار داشت: در مهرماه سال جاری، هفته جهانی کودک را پیش‌رو خواهیم داشت که این برنامه با مشارکت و همراهی کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر برگزار خواهد شد. علاوه بر این، با توجه به آغاز سال تحصیلی، زنگ «صلح و دوستی» نیز همزمان با اول مهرماه در مدارس زده خواهد شد.

کریمی تصریح کرد: دانش‌آموزان مهم‌ترین گروه هدف سازمان جوانان هستند و غفلت از آنها، برابر با غفلت از آینده خواهد بود. در حال حاضر فعالیت ما در مدارس دولتی است اما به مدارس غیرانتفاعی نیز برای جذب نیرو و همکاری با آن‌ها، اعلام آمادگی کرده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
سایت نصر نوشت: شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند. زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد. ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند». همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف2 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

تدابیر برای کاهش آلودگی هوا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آلودگی که مشاهده می‌کنید معمولا در این فصل اتفاق می‌افتد اما تصمیمات اضطرای می‌تواند راهگشای مناسبی برای کاهش آلودگی شهرمان باشه؟

نظرها

اخبار بیشتر