تصویب لایحه افزایش انتصابات جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. اجتماعی
تصویب لایحه افزایش انتصابات جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی

تصویب لایحه افزایش انتصابات جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی

موجخبرگزاری موج |
اعضای شورای اسلامی شهر به لایحه افزایش انتصابات جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی در مدیریت شهرداری رای مثبت دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در ۲۴ شهریور لایحه افزایش سهم جوانان از پست‌های مدیریتی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

بر اساس طرح شورا، شهرداری موظف است به منظور بهره‌گیری از ظرفیت زنان و جوانان توانمند، حداقل ۵۰ درصد از عناوین پست‌های مدیریتی، سطوح عالی (تا ۴۵ سال)، راهبردی (تا ۴۰ سال)، مدیریت حرفه‌ای (تا ۳۵ سال) و مدیریت پایه (زیر ۳۰ سال) را با رعایت آئین‌نامه طبقه‌بندی مشاغل مصوبه شهرداری تهران و با لحاظ وضعیت نیروی انسانی موجود و در نظر گرفتن شایستگی‌های مدیریتی و شرایط عمومی، از میان نیروهای جوان منصوب کند.

در این طرح منظور از «مدیران عالی»، شهرداران مناطق، مشاوران شهردار، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل، رئیس حراست کل شهرداری تهران، رئیس سازمان بازرسی و رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌ها هستند.

در تعریف «مدیران راهبردی» نیز آمده «مدیرانی که در سیاستگذاری نقش دارند و شامل مدیران کل معاونت‌های شهرداری تهران، مشاوران معاونین شهردار، معاونین مرکز مطالعات، مدیران عامل شرکت‌ها و مؤسسات رتبه ۲، ۳ و ۴ و اعضای هیئت مدیره موظف سازمان‌ها و شرکت‌ها و رؤسای مراکز ستادی (کلیه مدیران ۶ مرتبه ۱۶) است»

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

«مدیران حرفه‌ای نیز مدیرانی هستند که در اجرای سیاست‌ها نقش دارند» و منظور از «مدیران پایه، مدیران مراتب ۱ تا ۴ به غیر از مدیران مشمول این دستورالعمل که برنامه عملیاتی سازمان توسط آنها انجام می‌شود».

در تبصره این ماده آمده است: «حداقل ۳۰ درصد از پست‌های مربوط به جوانان، باید در اختیار زنان جوان قرار گیرد و اجرایی نمودن مصوبه در طول برنامه پنج ساله سوم با تعیین جدول زمانبندی رشد در بودجه سنواتی انجام می‌گیرد و گزارش اجرای مصوبه باید طی بازه زمانی ۶ ماهه به شورای شهر ارائه شود».

کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران پیش از بررسی این لایحه، در صحن شورا به رئیس شورای شهر پیشنهاد کرده که شهرداری وضعیت موجود انتصابات جوانان را در منابع انسانی شهرداری مشخص کند.

در لایحه‌ای که از سوی شهرداری در تاریخ ۹۸/۴/۲۳ به شورا ارائه شده، پست‌های مدیریتی از سطوح راهبردی، آغاز و سطوح مدیریت حرفه‌ای و مدیریت پایه، پیش‌بینی شده است. همچنین ۵۰ درصد از پست‌های مربوط به جوانان باید در اختیار زنان قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر1 روز قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
خوشحال شدم چون در آینده به ذخایر تولید نفت ایران اضافه می‌شود. به کارکنان نفت بیاموزید فعایت‌های مستقیم و غیرمستقیم نفتی نباید منجر به آلودگی و نابودی اینها شود. به کارکنان نفت بیاموزید که ایران از نژادها، زبان‌ها، فرهنگ‌ها و بخش‌های مختلف تشکیل شده است. لطفا به کارکنان نفت بیاموزید اگر از رنج مردم منطقه میزبان نمی‌کاهید حداقل بر رنج آنها نیافزایید. به کارکنان نفت بیاموزید مردم ولی نعمت مسوولان هستند.

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، زهره عبادتی با اشاره به اینکه با توجه به سردی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و وارونگی هوا، این اداره طرح ضربتی پایش واحدهای آلاینده هوا را در دستور کار خود قرار داده، گفت: در هفته جاری بیش از ۲۰ واحد بزرگ صنعتی، تولیدی و خدماتی آلاینده هوا پایش شده و به واحدهایی که الزامات محیط زیستی را رعایت نکنند اخطاریه، ابلاغ و اقدامات قانونی لازم، اجرا خواهد شد. وی با بیان اینکه شهروندان در صورت برخورد با هرگونه آلایندگی هوا می‌توانند موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری اطلاع داده و کارشناسان این اداره در اسرع وقت به موضوع رسیدگی می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به تمرکز واحد‌های صنعتی در شهرستان ری و مشکلات محیط زیستی شهرستان در بخش آلودگی هوا، این پایش‌ها به صورت مستمر تا پایان فصول سرد سال ادامه خواهد داشت. بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا و انباشت آلاینده و همچنین تداوم آلودگی هوا در چند روز گذشته، امروز مدارس ابتدایی و پیش دبستانی ناحیه یک و دو شهر ری و کهریزک به همراه مدارس ابتدایی شهرستان‌های ورامین، پیشوا، پاکدشت و قرچک با اعلام کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای استان در دو شیفت صبح و عصر تعطیل بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
در جلسه کمیته اضطرار در استانداری مقرر شد که اگر شاخص آلودگی هوا از ۱۵۰ عبور کند، مدارس ابتدایی، پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها تعطیل شوند. امروز (۲۱ آبان) شاخص آلودگی هوا ۱۳۳ بوده و اگر وضعیت طبق روال سال‌های گذشته بود و اقداماتی در زمینه پیشگیری از آلودگی هوا انجام نمی‌شد احتمالا از چند روز پیش شاخص آلودگی از ۱۵۰ عبور می‌کرد. اگر مقایسه‌ای بین ۲۱ روز آبان امسال با دو سال گذشته داشته باشیم، می‌بینیم که وضعیت هوا در سال ۹۷ بسیار خوب بوده است و سرعت باد به‌طور متوسط در ۲۱ روز اول آبان ماه ۲٫۴ متر بر ثانیه بود و بارندگی‌های زیادی هم داشتیم. در مقایسه شرایط کنونی آبان امسال با دو سال پیش می‌بینیم که در ۲۱ روز آبان سال ۹۶ با وجود وزش باد سریعتر، ما ۱۶ روز ناسالم داشتیم اما امسال از ابتدای آبان ماه تاکنون فقط ۷ روز «ناسالم برای گروه‌های حساس» را تجربه کرده‌ایم. در جدول زیر مقایسه وضعیت آلودگی هوا در ۲۱ روز آبان‌ماه در سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ را مشاهده می‌کنید: مقایسه وضعیت آلودگی هوا در ۲۱ روز آبان ماهسال پاک سالم ناسالم برای گروه‌های حساس ناسالم سرعت باد میانگین M/S ۱۳۹۶ ۰ ۴ ۱۶ ۱ ۲۱/۲ ۱۳۹۷ ۳ ۱۷ ۱ ۰ ۴/۲ ۱۳۹۸ ۰ ۱۴ ۷ ۰ ۰۴/۲*مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا۲۳۵۲۳۵

نظرها

اخبار بیشتر