احیای ۳۷ واحد صنعتی راکد در لرستان/۲۴ طرح سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
احیای ۳۷ واحد صنعتی راکد در لرستان/۲۴ طرح سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسید

احیای ۳۷ واحد صنعتی راکد در لرستان/۲۴ طرح سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسید

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۳۷ واحد صنعتی راکد در استان فعال و احیاء شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمدرضا صفی‌خانی ظهر امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: در حوزه بنگاه‌های اقتصادی ۳۷ واحد صنعتی غیر فعال در کارگروه تسهیل رفع مشکل و احیاء شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های وزارت صنعت احیای واحدهای راکد صنعتی است، عنوان کرد: افزایش ظرفیت‌ها و بهره‌برداری از واحدهای در حال احداث با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصدی از دیگر سیاست‌های کاری این وزارتخانه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به راه‌اندازی دوباره ۳۷ واحد صنعتی در استان افزود: برای این منظور با استفاده از تسهیلات یک‌هزار و ۱۸۴ میلیارد ریالی و آورده ۲ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریالی سرمایه‌گذاران زمینه اشتغال یک‌هزار و ۱۹۴ نفر فراهم شده است.

صفی‌خانی خاطرنشان کرد: در گذشته تسهیلات بانکی پرداخت شده برای احیا و یا ارتقاء ظرفیت واحدهای صنعتی بیش از میزان آورده سرمایه‌گذاران بود، اما در سال رونق تولید شاهد سرمایه‌گذاری مستقیم بخش خصوصی برای افزایش ظرفیت بنگاه‌ها هستیم.

در وبسایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی از ارتقاء ظرفیت ۴۴ واحد اقتصادی در لرستان خبر و ادامه داد: این مهم با اعطای تسهیلات یک‌هزار و ۴۲۰ میلیارد ریالی بانکی و آورده ۱۸۳ میلیارد ریالی سرمایه‌گذاران رقم خورده که علاوه بر تثبیت اشتغال‌های پیشین، منجر به ایجاد اشتغال جدید شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ طرح سرمایه‌گذاری با تسهیلات ۴۶۴ میلیارد ریالی و آورده یک‌هزار و ۸۲ میلیارد ریالی متقاضیان و اشتغالزایی برای ۸۷ جویای کار در استان به بهره‌برداری رسیده است.

صفی‌خانی با تاکید بر حل مشکلات بسیاری از واحدهای صنعتی در لرستان گفت: واحدهایی مانند یخچال‌سازی، زاگرس خودرو، نساجی، فروآلیاژ، اکسیر و زاگرس فارمد پارس با بر رفع مشکلات فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات جامعه کارگری در لرستان به حداقل رسیده است، بیان کرد: ایجاد فضای آرام سرمایه‌گذاری بستری برای رونق حوزه‌های صنعتی و تولیدی در استان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرداخت درآمد گرانی بنزین جدای از یارانه‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: حدود ۱۹ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت رایانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند. وی افزود: از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه، ۲۴ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت حمایت معیشتی دارد. نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است. وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم. وی گفت: پرداخت یارانه‌ها فردی بود، اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
بیش از یک سال است که خبرها از دیپورت ایرانی‌ها از مرز‌های گرجستان حکایت دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، پاییز سال گذشته بود که خبرها از ممانعت‌های پیاپی گرجستان از ورود ایرانی‌ها حکایت کردند. این خبرها تا جایی پیش رفت که وزارت خارجه ایران اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی به گرجستان سفر نکنید. حدود ۹ ساعت بعد به مرز گرجستان رسیدیم و پلیس گرجستان رفتار بدی با مسافران ایرانی داشت و تمام مسافران را سوال جواب کرد. از سال گذشته تاکنون این شرایط در خصوص سفر ایرانی‌ها به گرجستان حکمفرماست اما اگر تمام مدارک مورد نیاز همراه مسافران باشد، گرجی‌ها اجازه دیپورت ایرانی‌ها را نخواهند داشت.

آمادگی برخورد با عاملان افزایش غیرقانونی قیمت‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: پیش بینی من اینست که ۸ الی ۱۰ درصد شاهد کاهش مصرف باشیم. وکیل‌زاده افزود: بنزین سوپر به صورت سهمیه‌ای نیست و به صورت آزاد عرضه می‌شود. تابش افزود: هیچ نواع افزایش قیمت کالایی نداریم و با هر گونه افزایش برخورد جدی می‌شود. وی درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین بر حمل و نقل کالایی گفت: حمل و نقل کالای بین شهری بیشتر با گازوئیل است. تابش گفت: اجرای سیاست اصلاح قیمت بنزین نباید هزینه‌ای اضافی به خانوار تحمیل کند.
مهرمهر17 ساعت قبل
طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش‌های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. وی ادامه داد: در زمان آقای احمدی‌نژاد برای افزایش قیمت بنزین ۶ ماه دولت و وزرا با مردم صحبت کردند. درخواست استانداران برای به تعویق افتادن طرح افزایش قیمت بنزینعضو هیئت رئیسه مجلس اظهارداشت: استانداران و فرمانداران نیز خواستار به تعویق افتادن اجرای این طرح بودند. دستگاه‌های امنیتی نیز نسبت به افزایش قیمت بنزین هشدار داده بودند. وی تصریح کرد: برخی معتقدند دولت برای جبران کسری بودجه قیمت سوخت را افزایش داده است، این در حالی است که دولت همه پول افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.

پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین

تابناکتابناک21 ساعت قبل
با اعلام رسمی دولت، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین سه هزار تومان خواهد بود. تصاویر پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین را می‌بینید؛ شرایطی که با گذشت یک روز همچنان در برخی پمپ‌های بنزین تداوم دارد.

بنزین مال مردم است/ درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوار‌ها خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک اقتصادی؛ «محمد باقر نوبخت» در گفت و گوی ویژه خبری، درباره جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: از محل افزایش قیمت بنزین ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت و ۳ هزار میلیارد تومان نیز از محل صادرات درآمد کسب خواهد شد. وی گفت: از هفته آینده پرداخت یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین آغاز می‌شود. وی گفت: پیشتر تعدادی از خانوارها برای کمک به دولت و جامعه از دریافت یارانه خود انصراف داده بودند، اما در این شرایط این خانواده‌ها نیز می‌توانند از یارانه معیشتی اصلاح قیمت بنزین برخوردار شوند. سال‌های قبل هرسال ۷ تا ۸ سال با افزایش مصرف بنزین مواجه بودیم، اما هم اکنون مصرف آن بسیار افزایش یافته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تدابیر لازم را اندیشیده است تا از طریق ستاد تنظیم بازار بتوانند آثار روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را کاهش دهد و از افزایش در کشور جلوگیری کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری16 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری24 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما26 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران29 دقیقه قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین52 دقیقه قبل

تنفس در هوای آلوده چاق‌کننده است

اقتصاد آنلاین59 دقیقه قبل

واردات بیش از ۹۷ میلیون دلار عدس به کشور

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل