عابران پیاده در شهر مشهد امنیت لازم را ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
عابران پیاده در شهر مشهد امنیت لازم را ندارند

عابران پیاده در شهر مشهد امنیت لازم را ندارند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: بر اساس آمارها در سال گذشته در شهر مشهد 10 هزار نفر در تصادفات خیابانی مصدوم شده‌اند که از این تعداد 8 هزار نفر عابر پیاده بوده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد عابران پیاده در شهر مشهد امنیت لازم را ندارند.

به گزارش ایسنا، محمدمحسن مصحفی در نشست خبری «کلان پروژه آموزش فرهنگ شهروندی ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده» که در شهرداری مرکز برگزار شد با اشاره به ضرورت انجام این پروژه و وظایف شهرداری در حوزه فرهنگی، اظهار کرد: شهرداری می‌تواند فعالیت‌های خود در قسمت فرهنگی را در این حوزه متمرکز کند. در این حوزه مواردی مانند رعایت حق تقدم عابر پیاده، ارتقای فرهنگ ترافیک و فرهنگ محیط زیستی وجود دارد که اگر شهرداری به آن ورود نکند متولی دیگری برای آن نمی‌توان پیدا کرد واقعیت موجود این است که در این حوزه‌ها وضعیت مطلوبی نداریم.

سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ ترافیک کارهای زیادی باید انجام شود، بیان کرد: در میان اولویت‌های فراوانی که در این زمینه وجود دارد، با توجه به محدودیت زمانی نمی‌توان هر سال چند مورد را اجرا کرد و انتظار نتیجه‌گرفتن داشت.

وی گفت: در این میان رعایت حق تقدم موردی بود که پس از گفت‌وگوهای زیاد، جمع‌بندی شد که اگر بتوان توجه مردم را به این موضوع جلب کرد می‌توان امیدوار بود که سایر حوزه‌ها هم متأثر شده و تغییر کند.

مصحفی تصریح کرد: در این حوزه شهرداری تلاش خواهد کرد کاری کند که مردم هنگام عبور عرضی از خیابان از خط‌کشی‌های عابرپیاده عبور کنند و رانندگان هم به خط عابر پیاده احترام بگذارند. شاید این نکته ساده‌ای باشد، اما رعایت‌نشدن آن در شهر لمس می‌شود.

وی افزود: بسیار افرادی که این حق را رعایت نمی‌کنند توجهی ندارند که در حال زیرپا گذاشتن قانون و زیر پا گذاشتن حق همشهری خود هستند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: بر اساس آمارها در سال گذشته در شهر مشهد ۱۰ هزار نفر در تصادفات خیابانی مصدوم شده‌اند که از این تعداد ۸ هزار نفر عابر پیاده بوده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد عابران پیاده در شهر مشهد امنیت لازم را ندارند.

وی ادامه داد: همچنین بسیاری از رانندگان بر اساس خوداظهاری که داشتند اعلام کردند که این حق را رعایت نمی‌کنند، از سوی دیگر بسیاری از عابران هم در هنگام عبور از خیابان قوانین را رعایت نمی‌کنند.

مصحفی با اشاره به مشکلات موجود، یادآور شد: در حال حاضر محیط شهری آمادگی لازم را ندارد که این کار انجام شود. در بسیاری از خیابان‌ها خط‌ کشی درستی وجود ندارد و یا خط‌کشی در جای درستی قرار ندارد. علاوه‌بر این در حوزه اعمال قانون هم تاکنون توجه لازم را نداشته‌ایم. بر این مبنا با مجموعه‌ای از مشکلات و کاستی‌ها روبه‌رو هستیم که باعث شده چنین وضعیتی داشته باشیم.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی با بیان اینکه برای فرهنگ‌سازی در این حوزه اقدامات در دو قسمت انجام خواهد شد، عنوان کرد: حوزه اول اصلاح زیرساخت‌های ترافیکی است. مسائل خط‌کشی خیابان‌ها و تابلوهای هشداردهنده اصلاح و اصلاحات هندسی انجام خواهد شد. همچنین در حوزه مهندسی شهری تجربه‌هایی وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. این اقدامات توسط معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد افزود: حوزه دیگر مسائل فرهنگی و فرهنگ‌سازی است که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی اجرا خواهد شد.

وی گفت: این کار به صورت آزمایش در سه منطقه شهری آغاز خواهد شد و به‌تدریج در بخش‌هایی از شهر که حساسیت بیشتری دارد گسترش یافته و همه شهر را در بر خواهد گرفت. با این وجود بهره این اقدام برای همه شهروندان و همه شهر است.

مصحفی با بیان این‌که آموزش شهروندان بخش عمده این کار است، بیان کرد: بخش دیگری از کار آموزش رانندگان ناوگان شهری شهرداری است. تعداد قابل توجهی راننده داریم که در سطح شهر در حال تردد هستند و امیدواریم این رانندگان اولین رعایت‌کنندگان قانون باشند. شهرداری تلاش می‌کند کار را از خود شروع کند و این پیام را برساند که خود پیش‌قدم است و شهرداری سهم خود را انجام می‌دهد.

وی افزود: در اجرای این طرح در ابتدا افرادی که قانون را رعایت کنند تشویق شده و رفته‌رفته افرادی که قانون را رعایت نکنند تنبیه خواهند شد.

سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد همچنین از همکاری پلیس و قوه قضائیه در اجرای این طرح خبر داد.

وی با اشاره به رقابت میان کلان‌شهرها در حوزه‌های مختلف، اضافه کرد: در برخی حوزه‌ها وضعیت شهر مشهد خوب است، اما تلاش می‌کنیم در این حوزه که نشان دهنده فرهنگ ارتقا یافته شهروندان خواهد بود را به عنوان یک آوازه برای شهر مشهد ایجاد کنیم. متأسفانه امروزه در برخی موارد گفته می‌شود که وضعیت رانندگی در مشهد خوب نیست و امیدواریم روزی بگویند که مشهد در این حوزه پیش قدم است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت زوار شدت گرفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسینی‌ها در مسیر عاشقیچهار روز تا اربعین، حسینی‌ها در مسیر عاشقی قرار گرفتند. بازگشت زوار شدت گرفتهمزمان با آخرین روزهای عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق، بازگشت زوار به کشور هم شدت گرفته است. : باوجود تردد بی سابقه در ورودی و خروجی‌های منتهی به مهران، ترافیک، روان و همه مسیرهای منتهی به این شهر، باز است. تعطیلی مدارس مهرانبا توجه به حجم بالای تردد زائران، همه مقاطع مدارس مهران در استان ایلام هم از فردا تا دوشنبه تعطیل شد. مرز چذابهزائران پس از زیارت کوتاه، سریعتر در مسیر بازگشت قرار گیرندمرز چذابه در خوزستان، یکی از پایانه‌های مرزی چهارگانه با کشور عراق است که این روزها پذیرای کربلایی هاست.

فیلم| توهین و تمسخر علی دایی در صداوسیما

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نزدیک شدن رونالدو به رکورد آقای گلی جهان علی دایی، بهانه توهین دو مجری صداوسیما در یک برنامه تلویزیونی شبکه سه به اسطوره فوتبال ایران شده است.

محمدرضا گلزار در خاک آمریکا شکست خورد / احتمال لغو کنسرت! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدرضا گلزار قرار است که در دالبی تیاتر طی هفته‌های آینده کنسرت برگزار کند و شبکه‌های فارسی زبان لس‌آنجلس بشدت در حال تبلیغات شبانه‌روزی برای کنسرت محمدرضا گلزار هستند. هواداران این بازیگر با ارسال لینکی برای کافه سینما، از مسیر خرید بلیت برای حضور در سالن، این خبر را به‌چالش کشیده‌اند. گروهی محمدرضا گلزار خواننده‌ای استاندارد نمی‌دانند و با اذعان به فالش‌خوانی وی در کنسرت‌های که اخیرا روزنامه جام جم بدان مفضل پرداخت بود را دلیل شکست محمدرضا گلزار در برگزاری این برنامه می‌دانند. این آمار برای خرید کنسرت محمدرضا گلزار در آمریکا به اندازه یک کلوب صد نفری بی‌سابقه است. البته بوقچی‌هایی هم هستند که سعی می‌کنند برگزاری این مراسم را در سالن مراسم اسکار جلوه دهند.

فیلمی که باعث شد تا علی دایی بگوید قوه قضاییه با کارچاق‌کن‌های صداوسیما برخورد کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در زمانی که همه مردم ما از فساد گریزان و ناراحت هستند و کمر خیلی‌ها را فساد شکسته بهتر است سالم سازی را شروع کنیم. ان‌شاءلله قوه قضاییه این مورد را بررسی کند و شورای سیاست گذاری صدا و سیما هم شعار ندهد و عمل کند تا مردم بدانند کسانی که فساد را در صدا و سیما رواج و آموزش می‌دهند چه کسانی هستند. ان‌شاءالله مملکت ما روزی عاری از فساد و این گونه افراد باشد. من فقط زندگیم را می‌کنم و با کسی کاری ندارم.

گشت مشترک تعزیرات و دادستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی؛ با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی امروز در میدان امام حسین (ع) محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم شد و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز به کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی در میدان امام حسین (ع) با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی سری زدیم و پس از بازدید، محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم و پرونده‌ها به مراجع قضایی ارجاع شد.

والتر وایت و جسی پینکمن بعد از بریکینگ‌بد / ادامه سریال محبوب جهان ساخته شد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر