قیمت مرغ در ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌ماند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی
قیمت مرغ در ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌ماند

قیمت مرغ در ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌ماند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
باشگاه خبرنگاران نوشت: چهارآیین گفت: تا اواخر مهر قیمت مرغ زنده با نوسان ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی در کانال ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم ۱۳ هزار تومان است.

برومند چهارآیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و در استان‌های معین مازندران، گلستان و سبزوار قیمت مرغ زنده ۸ هزار و ۸۰۰ تا ۹ هزار و مرغ گرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

وی افزود: طبق روال همه ساله، قیمت مرغ از اواسط شهریور تحت تاثیر موضوع بازگشایی مدارس و افت تقاضا روند نزولی در بازار به خود می‌گیرد که خوشبختانه امسال کاهش تقاضا تاثیر معناداری بر قیمت نگذاشته است.

چهارآیین قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که تا اواخر مهر با نوسان ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی، قیمت مرغ زنده در کانال ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم ۱۳ هزار تومان باقی بماند.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین وضعیت بازار جوجه یکروزه بیان کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه یک هزار و ۶۰۰ تومان است که با نرخ مصوب خود فاصله معناداری دارد.

قیمت مرغ در ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌ماند - 5

وی، تحمیل تصمیم کارگروه تنظیم بازار مبنی بر تولید ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه به تولیدکنندگان مرغ مادر، بی اعتمادی بازارهای هدف نسبت به استمرار صادرات جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه دار و گوشت مرغ و بی رغبتی مرغداران در سایه قیمت‌های دستوری به جوجه ریزی را از جمله دلایل کاهش قیمت جوجه یکروزه در بازار اعلام کرد.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

چهارآیین ادامه داد: اگرچه کاهش انگیزه مرغداران به امر تولید موجب شده که میزان جوجه ریزی شهریور در مقایسه با ماه‌های قبل ۱۰ تا ۱۵ درصد افت یابد، اما تا پایان شهریور نمی‌توان آمار دقیقی از میزان جوجه ریزی ارائه داد.

این مقام مسئول با انتقاد از نوسان مجدد قیمت نهاده‌های دامی در بازار بیان کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو ذرت در بازار آزاد یک هزار و ۸۵۰ تا یک هزار و ۹۰۰ و کنجاله سویا ۳ تا ۳ هزار و ۱۰۰ تومان است که با نرخ مصوب خود اختلاف ۱۳ تا ۱۵ درصدی دارد.

وی در پایان تصریح کرد: از دستگاه‌های نظارتی انتظار می‌رود با ورود به موقع به بازار مانع استمرار التهاب قیمت نهاده‌ها و اختلاف با نرخ مصوب شوند تا در شرایطی که قیمت دلار طی یک ماه اخیر در کانال ۱۱ هزار تومان بوده، دچار چالش نشویم و مجدد قیمت نهاده‌ها به نرخ‌های قبلی بازگردد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مقایسه برندهای کفش ایرانی و خارجی

مهرمهر1 روز قبل
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
این پروژه سرشار از جلوه‌های ویژه رایانه‌ای در نخستین پایان هفته اکران در آمریکا کمی بیش از ۲۰ میلیون دلار فروخت تا کارشناسان برای آن یک ضرر دست‌کم ۷۵ میلیون دلاری کنار بگذارند. «مرد جوزایی» با ۱۴۰ میلیون دلار تولید شده و با بیش از ۱۰۰ میلیون دلار هزینه تبلیغات و بازاریابی به مرحله نمایش عمومی رسیده است. بخت در این مورد هم با «مرد جوزایی» یار نبود و فروش جهانی فیلم فقط ۸۲ میلیون دلار بوده است. آنگ لی پیش‌تر با «زندگی پی» مرزهای استفاده از فناوری سه‌بعدی را جابه‌جا کرده بود و انتظار می‌رفت تجربه پیشین در «مرد جوزایی» به کمک او بیاید. لی با «زندگی پی» و «کوهستان بروکبک» اسکار بهترین کارگردانی را برد و با فیلم اول رکورد فروش ۶۰۰ میلیون دلاری را زد.

فیلم | سکانسی از سریال ستایش که در شبکه‌های اجتماعی جنجال ساخت

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که در ازای خرید ارز، اقدام به تحویل کاغذ باطله به فروشندگان کرده بود، خبر داد. شاکی نیز با ادامه گفت‌وگوها فریب این مرد را خورده و بنا شده تا در تهران هفت هزار دلار را به متهم با قیمت بالاتر از بازار بفروشد. تا اینکه پس از رفتن چهار نفر، شاکی اقدام به بررسی اسکانس‌ها کرده که متوجه شده زیر تمام آنها کاغذها و اوراق باطله قرار دارد و خبری از پول نیست. رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به آغاز رسیدگی‌ها در این پرونده گفت: در پایش‌های اطلاعاتی متهم اصلی پرونده و همسرش به علاوه سه همدست دیگر وی شناسایی شدند و مشخص شد که کلیه متهمان اهل و ساکن شهرستان ارومیه هستند. لطفی با اشاره به اینکه در این پرونده متهمان ۱۵ میلیارد ریال از مالباخته کلاهبرداری کرده‌اند، افزود: با دستور قضائی متهم پرونده برای کشف سایر جرائم مشابه و دستگیری همدستانش در اختیار پلیس آگاهی پایتخت قرار دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۳۰ مهرماه

خبری1 ساعت قبل

زلزله ۵٫۶ ریشتری «کوخرد» هرمزگان را لرزاند

خبری20 ساعت قبل

اظهارات امروز ظریف در مورد دیدار با عربستان و FATF

خبری20 ساعت قبل

کاهش خستگی با مصرف میان‌وعده‌های سالم

ایمنا14 دقیقه قبل

برنده افزایش قیمت زمین در کشور چه گروهی هستند؟

خبرآنلاین14 دقیقه قبل

صدور حکم بدوی برای جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی

خبرآنلاین15 دقیقه قبل

فاجعه‌ای به نام «اصلاحات ارضی» و تاثیرات آن بر اشتغال در کردستان

ایسنا16 دقیقه قبل

سخنگوی قوه قضائیه: تاکنون به جز «روح‌الله زم» کسی از نهادها و دستگاه‌های دیگر دستگیر نشده است

خبرآنلاین17 دقیقه قبل

اگر به دنبال مشارکت منافقین هستند قانون را اصلاح کنند/ شورای نگهبان محصول خود را حتی یک لحظه هم گارانتی نمی‌کند/ هیچ کاندیدای احراز صلاحیت شد‌ه‌ای گارانتی ندارد/ نهادهای تخصصی نیاز به انتشار مذاکرات ندارند

اعتمادآنلاین17 دقیقه قبل

آغاز برداشت مرکبات از باغات استان کرمانشاه

ایسنا17 دقیقه قبل