جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. طرفداری
  4. ورزشی
جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت

طرفداریخبرگزاری طرفداری |
در این مطلب نگاهی داریم به آمار و ارقام نهایی جام جهانی بسکتبال.

طرفداری- با اتمام مسابقات جام جهانی 2019 چین، نگاهی داریم به بهترین بازیکنان و بهترین تیم‌ها از لحاظ آمار و ارقام. با توجه به اینکه برخی تیم‌ها زودتر از سایر از دور رقابت‌ها کنار رفتند، تمام این آمار به صورت میانگین در نظر گرفته شده است.

بیشترین امتیاز

میانگین بیشترین امتیاز این جام، با میانگین ۲۳ امتیاز در هر بازی، متعلق به گونا را، ستاره تیم بسکتبال کره جنوبی است. باگدان باگدانوویچ صرب که بیشترین امتیاز کلی این رقابت‌ها را به دست آورد، با میانگین ۲۲٫۹ امتیاز در هر بازی، در رده دوم قرار دارد. کوری وبستر، ستاره نیوزلند و پتی میلز استرالیایی، با میانگین ۲۲٫۸ در هر بازی، در رده بعدی قرار گرفتند.

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 4

بیشترین ریباند

سنتر کره جنوبی، در این رده بندی نیز صدرنشین است. گونا را با میانگین ۱۲٫۸ ریباند در هر بازی، نفر اول این لیست است. نفر دوم این لیست، حامد حدادی، ستاره تیم ملی ایران است که میانگین ۱۰٫۸ ریباند را به ثبت رسانده است. نفر بعدی این لیست نیز صلاح مجری تونسی است که میانگین ۱۰٫۲ ریباند در هر بازی را به دست آورده است.

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 7

بیشترین اسیست

علی رغم نتایج ضعیف آلمان در این جام، دنیس شرودر موفق به ثبت میانگین ۹٫۴ اسیست در هر بازی شد و بهترین بازیکن در این زمینه است. توماس ستورانسکی، ستاره تیم شگفتی ساز جمهوری چک، با میانگین ۸٫۵ اسیست در هر بازی در رده دوم قرار دارد و نفر سوم نیز فاکاندو کامپازو آرژانتینی است که میانگین ۷٫۲ اسیست در هر بازی را به ثبت رسانده است.

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 10

بیشترین بلاک

صلاح مجری، در این زمینه صدرنشین است. میانگین ۳٫۲ بلاک در هر بازی مجری، بیشترین میانگین این جام است. رودی گوبر با میانگین ۱٫۹ بلاک در هر بازی نفر دوم است و ماکسیمیلیان کلر آلمانی و مایلز ترنر آمریکایی نیز با میانگین ۱٫۸ بلاک در هر بازی، در رده بعدی قرار دارند.

در وبسایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 14

بهترین تیم از لحاظ امتیاز

بالاتر از نام‌های بزرگ، نیوزلند با میانگین ۹۹٫۴ امتیاز در هر بازی، میانگین بیشترین امتیاز این مسابقات را به دست آورده است. صربستان با میانگین ۹۴٫۱ امتیاز در هر بازی در رده دوم قرار دارد و رتبه سوم نیز متعلق به کانادا است با میانگین ۸۹ امتیاز در هر بازی.

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 17

بهترین تیم از لحاظ ریباند

آمریکا با اینکه نتوانست مثل دوره‌های قبل عمل کند، اما میانگین ۴۳ ریباند آنها در هر بازی، بیشترین میانگین ریباند در این جام است. نیجریه با میانگین ۴۲ ریباند در هر بازی در رده دوم قرار دارد و نیوزلند و ونزوئلا نیز با میانگین ۴۰٫۴ ریباند در هر بازی، در رده سوم قرار دارند.

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 20

بهترین تیم از لحاظ اسیست

صربستان با میانگین ۲۵٫۴ اسیست در هر بازی، در این زمینه صدرنشین است. اسپانیا قهرمان و استرالیا با میانگین ۲۲٫۸ اسیست در هر بازی به طور مشترک در رده سوم قرار دارند و دو تیم کانادا و نیوزلند نیز با میانگین ۲۲٫۶ اسیست در هر بازی، در رده سوم جا گرفتند.

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 23

بهترین تیم از لحاظ بلاک

دو تیم آفریقایی صدرنشین این لیست هستند. نیجریه میانگین ۶٫۲ بلاک در هر بازی را به ثبت رسانده است و سنگال نیز میانگین ۴٫۸ بلاک در هر بازی را به دست آورده است. رتبه سوم نیز مربوط به فرانسه می‌شود که میانگین ۴٫۳ بلاک در هر بازی را به ثبت رساند.

جام جهانی بسکتبال؛ آمار و ارقام نهایی مسابقات؛ حامد حدادی میان بهترین‌ها قرار گرفت - 26

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نودنود1 ساعت قبل
تمرین امروز تیم فوتبال پرسپولیس در حضور ملی‌پوش جوان این تیم برگزار شد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان تهران تمرین امروز (چهارشنبه) خود را از ساعت ۱۱ در ورزشگاه شهید کاظمی تهران آغاز کردند. وی پس از عقد قرارداد با سرخپوشان برای همراهی تیم جوانان در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا در تمرینات این تیم حضور یافت و اتفاقا در تمام بازی‌ها تیم جوانان موفق به گلزنی شد. * تمرین امروز با گرم کردن آغاز شد و پس از آن، برنامه‌های هوازی در دستور کار بود. * یک هوادار با بیماری خاص هم میهمان ویژه تمرین بود که در پایان با اعضای تیم عکس یادگاری گرفت.

فیلم/ کنترل توپ تماشایی ستارگان فوتبال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

استرلینگ با انگلیس تمرین کرد (فیلم)

ایلناایلنا21 ساعت قبل
رحیم استرلینگ، هافبک منچسترسیتی در تمرین امروز تیم ملی انگلیس حضور داشت. به گزارش ایلنا، رحیم استرلینگ، هافبک تیم فوتبال منچسترسیتی در دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس مقابل لیورپول با جو گومز، بازیکن لیورپول درگیر شد. این بازیکن روز گذشته در جریان تمرینات تیم ملی فوتبال انگلیس برای رویارویی با مونته نگرو و کوزو در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ دوباره با گومز درگیر شد و زخمی که او روی صورت هم تیمی‌اش برجای گذاشت سبب شد تا گرت ساوتگیت او را از لیست کنار بگذارد. بدین ترتیب او در دو مسابقه پیش رو سه شیرها را همراهی نخواهد کرد اما با این وجود در جلسه تمرینی که به تازگی تصاویر آن توسط رسانه‌های انگلیسی منتشر شده است حضور داشت و بدون مشکل برنامه‌های تاکتیکی را دنبال کرد. لحظاتی از تمرین امروز را که شبکه اسکای نیوز منتشر کرده است تماشا می‌کنید:
ورزش ۱۱ورزش ۱۱2 ساعت قبل
اختصاصی | احسان علیخانی معتقد است باید به مارک ویلموتس زمان داد. ورزش ۱۱ - احسان علیخانی مجری و تهیه کنندۀ مشهور صداوسیما که یکی از هواداران سرسخت فوتبال است، به اظهار نظر در ارتباط با تیم ملی پیش از دیدار حساس برابر تیم ملی عراق پرداخت. احسان علیخانیعلیخانی در این باره اظهار داشت: احسان علیخانی: ویلموتس تازه به ایران آمده و زمان می‌برد تا با بازیکنان و زمان خواب و بیداری آنها آشنا شود. عراق تیم خوبی است و همیشه مقابل ایران حریف دردسرسازی بوده است. برای ایران با این شرایط و آوازه بد است که صعودش به اما و اگر کشیده شود؛ تیم ملی مقابل بحرین خوب نبود و شرایط ورزشگاه هم ناراحت کننده بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
دو بازیکن انلگیسی در اردوی تیم ملی به دلیل بازی لیورپول و منچسرسیتی با هم درگیر شدند و گرت ساوت‌گیت هافبک سیتی را جریمه کرد. به همین خاطر گرت ساوت‌گیت تصمیم گرفت بازیکن سیتی را به خاطر مشاجره با بازیکن لیورپول در رابطه با بازی یکشنبه شب کنار بگذارد. استرلینگ پس از شوخی گومز درباره نتیجه دیدار یکشنبه شب می‌خواست گردن هم تیمی‌اش را بگیرد. هافبک سیتی اردوی تیم ملی را ترک نخواهد کرد و با هم تیمی‌هایش تمرین می‌کند. ساوت گیت درباره این درگیری گفت: یکی از بزرگترین چالش‌های ما این است که اجازه ندهیم رقابت باشگاهی در تیم ملی دیده شود.
ورزش۳ورزش۳20 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، کریم بنزما، دومین گلزن رئال مادرید در یک دهه اخیر، تبدیل به مرد مورد اعتماد و کارساز کهکشانیها شده است. ۶ گل از ۹ گل بنزما در این فصل، از جمله گل وی مقابل ایبار، اولین گل رئال مادرید در بازی بودهاند و او فقط مقابل رئال وایادولید گل اول را نزد. بنزما با زدن یازده گل در تمام رقابتها در این فصل، در مسیر زدن حداقل ۳۰ گل مانند فصل گذشته است و احتمالا به رکورد ۳۲ گل خود در فصل ۱۲-۲۰۱۱ که بهترین عملکرد او در رئال مادرید به شمار میآید نیز خواهد رسید. کریم بنزما (۴۱) با نواختن ۹۷ شوت و فقط (۲٫۳) ضربه برای هر گل ثبت کرده است. این نشان میدهد که برخلاف آنچه ژوزه مورینیو سالها پیش ادعا کرد، رئال مادرید به شدت به بنزما اعتماد دارد.

نظرها

اخبار بیشتر