پاسخ آموزش و پرورش به اعتراض‌ها درباره قیمت لباس فرم مدارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

پاسخ آموزش و پرورش به اعتراض‌ها درباره قیمت لباس فرم مدارس

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- زهرا مظفر گفت: قیمت های لباس فرم در مدارس مناسب است و آمار‌ها نشان داده که تمامی اولیا ترجیح دادند از طریق مدرسه اقدام کنند. نظارت بر قیمت‌ها را نیز داشته ایم تا قیمت تمام شده باشد. تاریخ انتشار: 01:00 - 25 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۹۸۵۹
پاسخ آموزش و پرورش به اعتراض‌ها درباره قیمت لباس فرم مدارس - 0

زهرا مظفر، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره لباس فرم دانش آموزی و اعتراض‌ها به شیوه جدید دریافت وجه لباس فرم در مدارس که تیر ماه امسال ابلاغ شد گفت: طرح دریافت وجه لباس فرم در مدارس از تیر ماه سال جاری به مدارس ابلاغ شد و باید در تمام مدارس اجرایی شود.

وی در ادامه بیان کرد: هدفمان از اجرای طرح این بوده است که لباس فرم دانش آموزان با کیفیت بالا تهیه شود و در خدمت اولیای دانش آموزان قرار بگیرد. در تیر ماه سال جاری بخشنامه‌ای را به مدیران مدارس ابلاغ کردیم مبنی بر اینکه مدیران مدارس بر اساس لیستی که در استان‌ها از اتحادیه صنف پوشاک تهیه شده و در اختیار مدارس قرار داده شده و این مدارس با این اتحادیه‌ها طرف قراداد شوند.

ریالی از مبلغ لباس فرم نباید دستی پرداخت شود

مظفر در ادامه بیان کرد: ریالی از مبلغ لباس فرم نباید در مدارس دستی پرداخت شود و باید تمام پول دریافتی از اولیای مدارس به حساب مدارس واریز شود و هیچ درصد اضافه‌ای هم وجود ندارد و هیچ گونه وجه اضافه نیز اتحادیه طرف قرارداد با مدارس نباید دریافت کنند. باید لباس فرم با کمترین و نازلترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار دانش آموزان قرار داده شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در ادامه در پاسخ به این سوال که علت اینکه برخی مدیران مدارس هنوز به این مصوبه عمل نمی‌کنند چیست؟ افزود: این طرح باید به صورت آنی اجرا شود و مدرسه پایان کار توزیع لباس فرم خواهد بود. درصدی که تعیین شده در قرارداد و مبلغی که به عنوان هزینه لباس فرم تعیین شده است در اختیار اتحادیه قرار می‌گیرد و درصدی از این پول برای مدرسه می‌باشد و صرف فعالیت‌های آموزشی و پرورشی خواهد شد.

درصد دریافتی مدارس از لباس فرم چه میزان است؟

مظفر در ادامه در پاسخ به این سوال که درصد دریافتی مدارس از لباس فرم چه میزان است؟ گفت: درصد تعیین شده متفاوت است، چون در برخی استان‌های مختلف لباس فرم قیمت‌های مختلفی دارد. به عنوان مثال در یک مدرسه لباس فرم ۹۰ هزار تومان و در استانی دیگر لباس فرم ۱۰۰ هزار تومان است. مبلغی که مدرسه دریافت کرده طی تفاهم نامه و قرادای که ابلاغ کردیم حقوقی و قانونی است و این مبلغ پس از دریافت توسط مدرسه به حساب اتحادیه واریز می‌شود و مابقی در حساب مدرسه می‌مانند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی در ادامه بیان کرد: اینکه برخی عنوان می‌کنند که باید این درصد به حساب سازمان دانش آموزی برود و یا از مدرسه خارج شود صحت ندارد. بخشنامه اصلاح شده ما در سایت وزارت آموزش و پرورش بارگذاری شده اولیا و دانش آموزان می‌توانند آن را دانلود و استفاده کنند.

وی افزود: این بخشنامه به همه استان‌ها هم تلفنی و با ابلاغ بخشنامه ابلاغ شده است. اگر مدیرانی به شکل بخشانه‌ای جدید عمل نکرده‌اند اگر وجه اضافه دریافت کردند به اولیا برگردانند.

قرار نیست این پول به مدیران مدارس جهت حق الزحمه پرداخت شود

وی در ادامه تاکید کرد: قرار نیست این پول به مدیران مدارس جهت حق الزحمه پرداخت شود و یا به سازمان دانش آموزی تعلق بگیرد.

مظفر در ادامه بیان کرد: شرط در این بخشنامه ارائه نازل‌ترین قیمت است. نمی‌خواهیم با لباس فرم دانش آموزان درآمد زایی کنیم.

چرا اولیا هر سال مجبور به تهیه لباس فرم می‌شوند؟

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا اولیا هر سال مجبور به تهیه لباس فرم می‌شوند؟ اظهار کرد: لباس فرم برای ساماندهی دانش آموزان است وفقط برای ورودی‌های ابتدای و پایه هفتم و دهم است و دانش آموزان برای میان پایه‌ها به هیچ وجه اجباری برای لباس فرم ندارند.

اجباری برای تغییر رنگ و مدل لباس در میان پایه وجود ندارد

وی در ادامه افزود: اگر مدرسه اجبار کرده است برای تغییر رنگ و مدل لباس در میان پایه با آن‌ها برخورد خواهیم کرد. این تغییر لباس فرم صرفا اختیاری بوده مگر اینکه دانش آموزان میان پایه نیاز به لباس جدید داشته باشند که می‌توانند به همین مدارس و اتحادیه‌های دوخت لباس فرم مراجعه کنند.

اجباری در تهیه لباس فرم برای خانواده‌ها وجود ندارد

مظفر در ادامه بیان کرد: اجباری در تهیه لباس فرم برای خانواده‌ها وجود ندارد. حتی والدین می‌توانند خودشان لباس فرم را تهیه کنند و می‌توانند از مدرسه هم تهیه نکنند.

اعتراض‌ها به قیمت لباس فرم مدارس

مظفر در ادامه درباره اعتراض‌ها به قیمت لباس فرم مدارس گفت: قیمت‌های لباس فرم در مدارس مناسب است و آمار‌ها نشان داده که تمامی اولیا ترجیح دادند از طریق مدرسه اقدام کنند. نظارت بر قیمت‌ها را نیز داشته‌ایم تا قیمت تمام شده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
شرکت مدیران خودرو، شرایط فروش ویژه‌ای را برای محصولات «ام وی ام» اعلام کرده است. شرکت مدیران خودرو، شرایط فروش ویژه‌ای را برای محصولات «ام وی ام» اعلام کرده است. به گزارش عصر ایران، بر اساس این طرح ۷ محصول ت MVM در اقساط ۱۲ تا ۶۰ ماهه به خریداران عرضه می‌گردد. نرخ سود تسهیلات تمامی خودروها ۲۱ درصد و زمان تحویل نیز ۳۰ روز کاری و مدل خودرو نیز ۹۸ می‌باشد. جدول فروش به شرح زیر است/ برای مشاهده در جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید.

فیلم | روایت خبرگزاری فارس از پایان توهمات روح الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
ایلناایلنا10 ساعت قبل
وزیر صنعت گفت: برخی از کالاهای اساسی که اکنون در گمرکات کشور موجود است را فعلا توزیع نخواهیم کرد زیرا تولید داخل کفاف بازار را می‌دهد. البته ازدیاد کالا بیشتر مرتبط با کالاهای اساسی است پس نباید به آن نگاه منفی داشت. تولید داخل کفاف بازار را می‌دهدوی ادامه داد: برخی از کالاهای اساسی که اکنون در گمرکات کشور موجود است را فعلا توزیع نخواهیم کرد زیرا تولید داخل کفاف بازار را می‌دهد. رحمانی در خصوص رشد صنعت در سه ماه آخر سال ۹۷ گفت: ما این سال را با رشد منفی به پایان بردیم و در سه ماه اول امسال رشد بخش صنعت صفر بود و پیش‌بینی می‌کنیم که در سه ماه دوم مثبت باشد. در شهریور ماه شاخص بهای تولیدکننده کاهش یافت و بانک جهانی نیز اعلام کرده که رشد اقتصادی ایران در سال آینده مثبت خواهد بود.
فارسفارس3 ساعت قبل
جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول نشان داد، نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۹ به ۱۶٫۷۸ درصد رسیده است اما ازآنجایی‌که آمار بخش عمده‌ای از کشورها ارائه نشده، نمی‌توان رتبه دقیقی برای این شاخص ایران در جهان اعلام کرد. بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۸ برابر با ۱۴٫۴۸ درصد و در سال ۲۰۱۷ برابر ۱۲ درصد بوده است که به این ترتیب با افزایش بیکاری مواجه شده‌ایم. بر اساس برآوردهای این نهاد بین‌المللی، نرخ بیکاری ایران در سال۲۰۱۳ برابر با ۱۰٫۴ درصد، در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۰٫۶ در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۱ درصد و در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۲٫۴۵ درصد و در سال ۲۰۱۷ برابر با ۱۲ درصد برآورد شده است. ایران در سال ۲۰۱۷ رتبه ۱۷ را به خود اختصاص داده بود که در سال ۲۰۱۸ به جایگاه ۱۳ رسید. به این ترتیب، با آمار موجود، بالاترین نرخ بیکاری به آفریقای جنوبی با ۲۷٫۸ درصد، سودان ۲۲٫۱ درصد، مقدونیه شمالی با ۱۷٫۹ درصد، یونان ۱۷٫۸ درصد و ارمنستان با ۱۷٫۶ درصد اختصاص یافته است.

روحانی: حقوق‌ها غیرعادلانه بود، ولی نجومی نه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
استاندار مرکزی گفت: آگهی مزایده سهام آذرآب که مربوط به بانک کشاورزی است با شرایطی که عنوان شده در حال آماده شدن است. وی اظهار کرد: حدود ۲۶ تا ۳۱ درصد از سهام آذراب متعلق به بانک کشاورزی، حدود ۶۰ درصد سهام خرد و ۱۰ درصد متعلق به فرد است. وی با بیان اینکه طی ۴ ماه گذشته دوبار آگهی مزایده آذراب منتشر شده ولی دولت در مرحله اول و بانک کشاورزی در مرحله دوم جلوی مزایده را گرفت، افزود: شنبه همین هفته جلسه‌ای با مدیرعامل بانک کشاورزی بعنوان سهامدار عمده آذرآب برگزار شد. وی درخصوص این تفاوت‌ها گفت: وضعیت آذرآب از نظر کارگران و تجهیزات مطلوب است و سفارشات خوبی هم می‌تواند بگیرد. وی تاکید کرد: اگر کسی هم نباشد که این شرایط را عملی کند، دولت موظف است در مورد آذرآب شرایطی را ایجاد کند که امنیت شغلی کارگران تامین شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

نمایش اشراف اطلاعاتی سپاه پاسداران با دستگیری «زم» / حمایت مجلس از تامین امنیت فضای مجازی

خانه ملت10 ساعت قبل

ترکیب وحدت‌ساز باید مورد بازبینی قرار گیرد/از جلسات شورای وحدت بی‌اطلاعیم

ایسنا11 ساعت قبل

پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در هشترود

مهر1 روز قبل

تصمیم بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا برای کاهش واردات پس از افزایش نرخ کرایه حمل

فارس5 ساعت قبل

اولین تصاویر و صحبت‌های روح‌الله زم پس از بازداشت

خبر فوری1 روز قبل

حجت‌الاسلام‌ سیدکاظم موسوی متقی: اربعین قدرت‌نمایی به دشمنان اسلام است

نامه‌نیور1 روز قبل

گزارش تکمیل خواهد شد …شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی

ایسنا12 ساعت قبل

افزایش ۳٫۱ درصدی بیکاری در ترکیه

مشرق‌نیوز2 ساعت قبل

وقتی آلزایمر شفر عود کرد/ سود کلان و شکستن نمکدان!

وانانیوز6 ساعت قبل

هرگونه اقدام نظامی و قانونی در مواجهه با تجاوز نظامی ترکیه، حق سوریه است

میزان‌آنلاین1 روز قبل