شفاف سازی در مبارزه با فساد هراس و نگرانی ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
شفاف سازی در مبارزه با فساد هراس و نگرانی ندارد

شفاف سازی در مبارزه با فساد هراس و نگرانی ندارد

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی گفت: شفاف سازی در مبارزه با فساد اگر بر مبنای منطق و قانون باشد نباید کسی از آن هراس داشته باشد.

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر لزوم شفاف سازی مبارزه با فساد گفت: مبارزه با فساد فقط وظیفه یک قوه نیست. باید قوای سه گانه، نهادها، مردم و گروه‌های مرجع و تشکل‌های مردمی، رسانه‌های عمومی در راستای مبارزه با فساد اقدام کنند تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.

وی افزود: اگر دولت به موقع با فساد برخورد می‌کرد و یا در مجلس قوانین، شفاف‌تر نوشته می‌شد و راه‌های فساد باز نمی‌ماند و مجلس نظارت قوی‌تری داشت، می‌توانستیم از وقوع فساد جلوگیری کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه در صورتی که دولت نظارت قوی‌تری بر زیر مجموعه خود داشته و مدیران صالح‌تری را بکار بگیرد می‌توان از وقوع فساد پیشگیری کرد، اظهار داشت: اما متاسفانه امروز راه‌های پیشگیری از فساد به درستی طی نمی‌شود و در انتهای زنجیره، همه از قوه قضائیه انتظار دارند که با فساد برخورد کنند.

فولادگر با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر تعامل سران قوا برای حل مشکلات و پیشرفت کارها گفت: در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا باید در راستای پیشگیری و مقابله با فساد برنامه ریزی شود. باید سه قوه در راستای مبارزه با فساد تلاش کنند.

مبارزه با فساد از منسوبین به قوای سه گانه آغاز شود

وی با تاکید بر اینکه دولت باید در مبارزه با فساد پیش قدم شود، گفت: باید مبارزه با فساد از منسوبین به قوای سه گانه آغاز شود تا برای مردم مشخص شود که نظام در مبارزه با فساد جدی است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: نباید در مبارزه با فساد خط قرمزی وجود داشته باشد. ما پیرو حضرت علی (ع) هستیم که به برادر خودشان هم نهیب می‌زدند و والیان قانون شکن را برکنار می‌کردند.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

فولادگر با بیان اینکه مبارزه با فساد نباید مشمول علایق و گرایشات جناحی شود، تاکید کرد: گرایشات جناحی مانعی برای مقابله جدی با فساد است و این روند را مختل می‌کند. فساد ممکن است در هر جریان سیاسی نفوذ کند. این طور نیست که یک جریان سیاسی خود را از فساد مبرا بداند.

شفاف سازی در مبارزه با فساد هراس و نگرانی ندارد

وی تاکید کرد: شفاف سازی در مبارزه با فساد اگر بر مبنای منطق و قانون باشد نباید کسی از آن هراس داشته و نگران باشد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه ریاست قوه قضائیه ثابت کرده است در مبارزه با فساد جدی است، افزود: مبارزه با فساد مستلزم به خطر افتادن امنیت سرمایه گذاری نیست. امنیت سرمایه گذاری و مبارزه با فساد لازم و ملزوم یکدیگر هستند. سرمایه گذار باید بداند در صورتی که درست کار کند حمایت می‌شود و اگر کار خلافی انجام دهد با او برخورد خواهد شد.

تقدیر از اقدامات رئیس قوه قضائیه در رونق تولید و مبارزه با فساد

فولادگر با بیان اینکه عدم مبارزه با فساد دو نتیجه دارد، گفت: یا سرمایه گذار سرمایه‌اش را از کشور خارج می‌کند و یا وارد کارهای خلاف می‌شود.

وی از اقدام رئیس قوه قضائیه در حمایت از تولید کنندگان و رونق تولید تقدیر کرد و افزود: اخیرا بخشنامه‌ای صادر شد که نیازی نیست مدیر عامل شرکت‌ها و اشخاص حقوقی به خاطر پروند‌های مالی در دادگاه حضور یابند که بخشنامه بسیار خوبی بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد: قصد داشتیم با قانونگذاری این مشکل را حل کنیم اما قوه قضائیه با یک بخشنامه آن را حل کرد. این امر اقدام موثری در حمایت از امنیت سرمایه گذاری بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهارت دختران و پسران روسی در باز و بسته کردن سلاح‌های جنگی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل

طرحی برای بومی گزینی در استخدام‌های دولتی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند.
مهرمهر11 ساعت قبل
سعید باستانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون صنایع و معادن گفت: در این جلسه ایرادات شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو بررسی و اصلاح شد. وی افزود: یکی از ایرادات شورای نگهبان به ماده ۲ طرح ساماندهی صنعت خودرو درباره واگذاری در صنعت خودروسازی بود که ما در این جلسه ایرادات شورای نگهبان به این موضوع را مرتفع کردیم. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: همچنین یکی دیگر از ایرادات شورای نگهبان به ماده ۴ طرح مذکور بود که مربوط به واردات خودروهای هیبریدی و برقی بود که بر اساس مصوبه امروز کمیسیون صنایع و معادن و جهت تامین نظر شورای نگهبان، تعرفه وارداتی این خودروها به ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. باستانی خاطرنشان کرد: هچنین اعضای کمیسیون صنایع و معادن جهت تامین نظر شورای نگهبان ماده ۷ طرح ساماندهی صنعت خودرو را حذف کردند.

اردن «باقوره» و «غمر» را از اسرائیل پس گرفت

تابناکتابناک1 روز قبل
ملک عبدالله، پادشاه اردن روز یکشنبه به طور رسمی اعمال مجدد حق حاکمیت کشورش بر دو منطقه «باقوره» و «غمر» را که به مدت ۲۵ سال به اسرائیل اجاره داده شده بود اعلام کرد. بنا به معاهده صلحی که اسرائیل و اردن در سال ۱۹۹۴ میلادی امضاء کرده بودند دو منطقه باقوره و غمر به مدت ۲۵ سال در اختیار اسرائیل قرار گرفته بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی سال گذشته گفته بود که کشورش به دنبال حفظ شرایط موجود در باقوره و غمر است اما دو طرف بر سر تمدید اجاره این مناطق به توافق نرسیدند. تصاویر این اتفاق را می‌بینید.
فارسفارس11 ساعت قبل
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: لغو تدریجی تعهدات برجام‌گر چه باعث اثبات حقانیت ما در عرصه دیپلماسی می‌شود اما این روند فرصت‌سوزی و اتلاف وقت را برای ما به همراه دارد. علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اجرای گام چهارم لغو تعهدات ایران در برجام از چند روز قبل گفت: ‌ لغو تدریجی تعهدات ما در برجام اگر چه موجب اثبات حقانیت‌مان در عرصه دیپلماسی در سطح جهان می‌شود اما این لغو تدریجی تعهدات موجب فرصت‌سوزی و اتلاف وقت برای ما می‌شود. وی افزود: برجام به منزله مرده‌ای است که روی زمین مانده و هیچ نفعی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته و ندارد. نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لغو تعهدات ایران در برجام به صورت تدریجی و عدم اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام نشان می‌دهد که آنها به هیچ وجه به تعهدات‌شان پایبند نیستند و برنامه‌ای برای این کار ندارند. کریمی خاطرنشان کرد: اگر این روند عدم اجرای تعهدات برجام توسط طرف مقابل ادامه پیدا کند در آینده جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از برجام خارج شود.

فیلم | رئیس جمهور: سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
در دنیای نوین امروز که هر کسب و کار و فعالیتی قدم به سوی آنلاین شدن و فعالیت در بستر وب گذاشته است، بازار استارت آپ‌های ارائه دهنده خدمات منزل از جمله، نظافت منزل، حمل بار و اثاث، تعمیر تاسیسات و … بسیار گرم شده است. استارت آپ‌های متعددی در این حوزه در حال فعالیت می‌باشند اما اینکه بتوانیم یک شرکت خوب در حوزه ارائه خدمات بیابیم، که کار درست بوده و بتواند تمام نیاز‌های ما را برطرف سازد بسیار سخت است. شرکتی که بتواند، نیروی مجرب و کاربلد برای مشتریان خود ارسال نماید تک و توک‌ در بین این استارت آپ‌ها دیده می‌شود و امروز میخواهیم یکی از این شرکت‌ها را که به صورت اختصاصی در شهر تهران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها