ساخت ماهواره سنجشی پارس ۱
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ساخت ماهواره سنجشی پارس ۱

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
ماهواره مخابراتی ناهید ۱ پایان یافته است و ماهواره سنجشی پارس ۱ نیز امسال ساخته خواهد شد.
ساخت ماهواره سنجشی پارس ۱ - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما آقای حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در بازدید آقای کمال خرازی، مشاور مقام معظم رهبری از این پژوهشگاه، با اشاره به رسالت اصلی مجموعه پژوهشگاه، به عنوان سازمانی دانش محور، فعالیت‌های این پژوهشگاه را در قالب سه حوزه اصلی شامل کسب دانش فنی طراحی و ساخت ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی، توسعه خدمات فضاپایه و نیز توسعه کاربرد و سرریز فناوری فضایی به سایر حوزه‌های صنعتی در کشور برشمرد.

آقای صمیمی گفت: پژوهشگاه فضایی ایران، با استفاده از داد‌ه‌های حوزه فناوری‌های فضایی تلاش می‌کند با اطلاعاتی جامع و دقیق، مدیران و مسئولان ارشد را در فرآیند تصمیم سازی، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کلان در حوزه‌های ذی‌ربط یاری کند.

بنابر گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، کمال خرازی، مشاور مقام معظم رهبری و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به همراه هیئتی متشکل از اعضای این شورا با حضور در پژوهشگاه فضایی ایران از دستاورد‌های فضایی بازدید کرد.

این هیئت در جلسه‌ای که با حضور آقای براری رئیس سازمان فضایی ایران و آقای صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و مدیران این دو ارگان برگزار شد، فعالیت‌های حوزه علوم و فناوری فضایی و برنامه‌های پیش روی این حوزه را بررسی کردند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی توسعه صنعت فضایی کشور را ضروری خواند و گفت: اراده و استعداد ایرانی از شرایط تحریم، فرصت خواهد ساخت.

آقای خرازی در این نشست، با اشاره به تاکید و حمایتی که مقام معظم رهبری برای توسعه حوزه فضایی دارند، اظهار کرد: در شرایط کنونی جهان، توسعه فناوری فضایی برای کشور بسیار مهم است.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهار کرد: ساخت و طراحی ماهواره‌ها همچون چشم بینای کشور است، اگر نتوانیم از فضای دور، موقعیت کشور و همسایگان را رصد کنیم و به اطلاعات دقیق دسترسی پیدا نکنیم، قطعا مدیران و مسئولان عالی راه حل مناسبی برای مسائل نخواهند یافت و تصمیم‌هایی می‌گیرند که منطبق با واقعیت نیست.

وی افزود: ماهواره‌ها با دریافت و ارائه اطلاعات دقیق و لازم، دید جامعی به ما می‌دهد که بتوانیم با اطلاعات درست، بهتر برنامه‌ریزی و امور را اداره کنیم.

وی افزود: برای توسعه و پیشرفت صنعت فضایی، باید در سطوح عالی تصمیم‌ها و راهکار‌های حمایتی اندیشیده شود همچنان که مقام معظم رهبری توجه ویژه به حوزه فضایی داشته و توسعه فناوری فضایی را هم برای اداره کشور و هم برای مسائل دفاعی و امنیتی ضرورتی تام می‌دانند.

آقای خرازی، یکی از مسائل مهم در حوزه فضایی را پرهیز از موازی‌کاری بیان کرد و گفت: با همکاری مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی باید از تمامی پتانسیل و تسهیلات و امکانات موجود در کشور استفاده کنیم.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشور با بیان اینکه اراده و استعداد ایرانی از شرایط تحریم، فرصت خواهد ساخت، از فعالان حوزه فضایی خواست شرایط تحریم و فشار را به فرصتی ارزشمند برای خوداتکایی و توسعه علوم و فناوری، تبدیل و همچون دوران جنگ تحمیلی، با اراده ایرانی، تحریم‌ها را بی‌اثر کنند و گام‌های موثری برای خودکفایی در عرصه فضایی کشور بردارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است. از منظر تربیتی یک دستگاه تربیتی متفاوت در پرتو نهضت حسینی را در اختیار مسلمانان و مومنان قرار داده است که باید قدر آن را بدانیم. وی ادامه داد: از جمله اقدامات برای شکر نعمت اربعین می‌تواند تلاش برای بازشناسی خود، حضور در این راهپیمایی بزرگ، تسهیل کردن سفر و خدمتگزاری برای زائران اباعبدالله و ترویج معارف اربعینی باشد. حجت الاسلام علی اکبری یادآور شد: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است. از منظر تربیتی یک دستگاه تربیتی متفاوت در پرتو نهضت حسینی را در اختیار مسلمانان و مومنان قرار داده است که باید قدر آن را بدانیم.

فیلم | آمدنیوز و دلایل گسترش فیک نیوز

همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: فیک نیوزها چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فعالیت آنها ادامه می‌یابد و چرا با از بین رفتن یکی از آنها دیگری سربرمی‌آورد و چه رویکردهایی در فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ای و امنیتی می‌تواند آنها را در افواه و افکار عمومی به حاشیه براند؟ دریافت ۱۲ MB متن: احسان صفاپورتدوین: مهدی کشوریان و محمود دانش آموزتصویر: ساتیار امامی کاوش، بررسی و تحلیل اخبار روز از نگاه همشهری تی‌وی کد خبر ۴۵۹۳۶۱

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب13 ساعت قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
رییس جمهور کوبا تازه‌ترین دور تحریم‌های آمریکا علیه این کشور را نشانگر ضعف و تنزل اخلاقی دانست. به گزارش ایسنا، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد تحریم‌های تازه‌ای را علیه کوبا بر سر سوابق حقوق بشری این کشور و حمایت از دولت ونزوئلا وضع خواهد کرد. در این بیانیه همچنین آمده است، آمریکا تحریم‌های بیشتری را علیه صادرات به دولت کوبا اعمال خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، میگوئل دیاز کانل، رییس جمهور کوبا در واکنش به این تحریم‌های تازه در توییتر نوشت: آمریکا اقدامات تازه‌ای را برای تشدید محاصره کوبا اعلام کرده است. این اقدام نشانگر ضعف، تنزل اخلاقی و حقارت امپریالیستی است.

ترامپ: ترکیه همسایه ماست!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، گاف جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هنگام بیان اظهاراتی در خصوص توافق آتش بس ترکیه در شمال سوریه گفت ترکیه قدرت نظامی بزرگی دارد. ترکیه دوست ما است. ترکیه همسایه ما است!! و عضوی از ناتو است..

نظرها

اخبار بیشتر