حل‌وفصل اوضاع سیاسی در سوریه؛ موضوع نشست سران روسیه-ایران-ترکیه در آنکارا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
حل‌وفصل اوضاع سیاسی در سوریه؛ موضوع نشست سران روسیه-ایران-ترکیه در آنکارا

حل‌وفصل اوضاع سیاسی در سوریه؛ موضوع نشست سران روسیه-ایران-ترکیه در آنکارا

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه، امروز در پنجمین دور از نشست‌های سه‌جانبه خود درباره سوریه، اوضاع در منطقه ادلب و شمال شرق سوریه و روند پیشرفت در شکل‌گیری و آغاز به کار کمیته قانون اساسی این کشور را بررسی می‌کنند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر پوتین»، «حسن روحانی» و «رجب طیب اردوغان»، روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه امروز، ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور ماه) در نشستی سه‌جانبه آنکارا، روند اوضاع کنونی در استان ادلب و مناطق شمال شرق سوریه و همچنین روند پیشرفت حل و فصل اوضاع سیاسی در این کشور را بررسی میکنند.

نشست امروز پنجمین دور از مذاکرات رهبران سه کشور ضامن صلح در سوریه، در چارچوب مذاکرات آستانه است. نخستین نشست سران روسیه-ایران-ترکیه درباره سوریه، در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ در بندر سوچی (روسیه) برگزار شد. دومین مذاکرات سه‌جانبه در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ در آنکارا انجام گرفت، سومین دور این گفت‌وگوها در سپتامبر سال ۲۰۱۸ در تهران و بعد از آن رهبران سه کشور برای چهارمین بار در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ در بندر سوچی گردهم جمع شدند.

همانطور که پیش از این «یوری اوشاکوف» مشاور رئیس‌جمهوری روسیه در مسائل سیاست خارجی اعلام کرده، در نشست سران آنکارا مسائل مربوط به پیشرفت بدست آمده در روند حل و فصل سیاسی اوضاع سوریه که با مشارکت سازمان ملل در حال انجام است به طور دقیق بررسی خواهد شد.

این مقام کرملین یادآور شده بود که پایان روند شکل گیری و آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه مهمترین مرحله از این راه است. علاوه بر این، پوتین، روحانی و اردوغان، اوضاع انسانی در سوریه، مسائل مربوط به کمک به پناهجویان سوری و بازسازی زیر ساختارهای اصلی این کشور پس از پایان جنگ را نیز بررسی میکنند.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

قرار است در پایان این مذاکرات بیانیه مشترکی منتشر شده و روسای جمهوری سه کشور برای نمایندگان رسانه‌های گروهی کنفرانس مطبوعاتی داشته باشند.

به گفته اوشاکوف، همانطور که مرسوم است، قبل از آغاز پنجمین دور از نشست‌های سه‌جانبه، رهبران سه کشور، دیدارهای دوجانبه‌ای با یکدیگر خواهند داشت. روسای جمهوری روسیه و ایران، علاوه بر هماهنگی مواضع درباره سوریه، درباره برخی مسائل مربوط به همکاریهای دوجانبه و روند اوضاع پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت‌وگو می‌کنند.

مقامات مسکو امیدوارند که نشست امروز آنکارا راه را برای انجام مذاکرات چهارجانبه درباره سوریه، با مشارکت روسیه، ترکیه، آلمان و فرانسه هموار کند.

اردوغان هفته گذشته از امکان برگزاری دور جدید نشست چهارجانبه درباره سوریه در این کشور خبر داده و گفته بود که اوضاع در منطقه ادلب وضعیت پناهجویان موضوع اصلی این مذاکرات خواهد بود که احتمالا در ماه اکتبر انجام خواهد شد. نشست قبلی در چنین ترکیبی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ در استانبول برگزار شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شمول بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. دریافت ۶۵ MB۴۴*۴۳برچسب‌هابنزین محمدباقر نوبخت دولت ایرانپروندهٔ خبریسهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر16 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مردمی که قدرت را در یک جریات امپراتوری می‌دیدند یک باره براساس این قدرت، یک شکست غیرقابل پیش‌بینی و تزلزل غیرقابل بررسی به وجود آمد. تمدن‌های مادی‌گرایانه در شعاع توانمندی پیامبر اسلام نابود شد. علم‌الهدی بیان کرد: ملزم هستیم در تمامی جریانات زندگی اعم از اخلاق و بینش سیاسی و کشوری و مدیریت اجتماعی، نشانی از پیامبر در زندگی خود داشته باشیم؛ زیرا برهان پروردگار ما پیامبر اسلام است. علم‌الهدی عنوان کرد: علت اینکه امروز یمن یکپارچه در جریان منویات انقلاب اسلامی قرار دارد و مزدوران استکبار را سرکوب می‌کند و با همه امکانات مقابله می‌کند و با خط ایثار دشمن را به زانو درمی‌آورد این بخاطر نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی ما است. تفاسیر باطل و بی سند از پیامبر و اسلام و اسلام را به قواره فکری خود درآوردن، این مردم ما را غافل و بی‌بصیرت دیده‌اند در حالی که عکس این مسئله در مورد مردم صادق است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری16 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری31 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما32 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران35 دقیقه قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین59 دقیقه قبل

تنفس در هوای آلوده چاق‌کننده است

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل

واردات بیش از ۹۷ میلیون دلار عدس به کشور

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل