عدم شفافیت آرای نمایندگان موجب فساد، تبعیض و سیاسی‌بازی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
عدم شفافیت آرای نمایندگان موجب فساد، تبعیض و سیاسی‌بازی می‌شود

عدم شفافیت آرای نمایندگان موجب فساد، تبعیض و سیاسی‌بازی می‌شود

فارسخبرگزاری فارس |
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران گفت: فساد، تبعیض ، سیاسی بازی و سوء استفاده؛ محصول عدم شفافیت و عدم دسترسی آزاد مردم به اطلاعات، تصمیمات و عملکرد نمایندگان در خانه ملت است.

مهرزاد فریدی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت شفاف شدن آرای نمایندگان مجلس گفت: مسلما نماینده خواندن آنهایی که با شفافیت آرا مخالف هستند، ظلم به این ملت مظلوم و خون شهیدان حافظ انقلاب از صدر تاکنون است.

وی افزود: به حد کفایت دلایل منطقی، عقلی و شرعی بر لزوم فوریت و تصویب قانون شفافیت آرا وجود دارد که بر همگان آشکار است. امیر المومنین (ع) فرمودند: «بدانید، حقی که شما بر عهده من دارید این است که چیزی را از

شما مخفی ندارم، جز اسرار جنگ را، و کاری را بی مشورت شما نکنم، جز اجرای حکم خدا. حقی را که از آن شماست از موعد خود به تأخیر نیفکنم، و تا به انجامش نرسانم از پای ننشینم، و حق شما را به تساوی دهم.»

فریدی یادآور شد: «شفافیت» یکی از شاخص‌های جمهوری اسلامی، است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره، توصیه و تاکید کردند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: فساد، تبعیض، سیاسی بازی و سوء استفاده؛ تنها محصول عدم

شفافیت و عدم دسترسی آزاد مردم به اطلاعات، تصمیمات و عملکرد نمایندگان در خانه ملت است و کسی که در پی فرصت طلبی از قدرت است از شفافیت واهمه دارد!

وی گفت: متاسفانه قوه مقننه مدت زمانی است بدون توجه به خواست عمومی مردم هیچ اهتمامی در راستای تصویب قانونی که طبیعی‌ترین حق مردم نسبت به عملکرد و احوال نمایندگان است ندارد و بخش اعظم نمایندگان اهتمام جدی به تصویب و اجرای این طرح نداشته و ندارند گویی که مردم برای ایشان نامحرم‌اند و یا شفاف شدن فعالیت هایشان به ضررشان است.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران اضافه کرد: قوه مقننه به عنوان مردمی‌ترین نهاد عالی نظام باید اطلاعات لازم در خصوص عملکرد نمایندگان را به آگاهی مردم برساند و مردم در جریان انجام کارهای نمایندگان بر معیار صداقت قرار بگیرند و این حق، امری بدیهی برای مردم هر جامعه‌ای بوده که قرار است تصمیم ساز و نقش آفرین باشند چه برسد به جامعه‌ی متدین ایران اسلامی که بر اصل مردمسالاری دینی و حکومت علوی استوار است.

فریدی افزود: در انقلاب اسلامی نباید چیزی از مردم مخفی بماند! و مردم باید بدانند که نماینده آنها در دوره مسئولیت خود چه مواضعی را داشته است. هراندازه شفافیت بیشتر و بهتر شود، گستره عدالت بیشتر می‌شود، صداقت بیشتر می‌شود، قانون مداری بیشتر می‌شود.

وی افزود: شفافیت آرای نمایندگان مجلس حق مسلم و قانونی مردم ایران است که مخالفان آن سیاسی بازانی بیش نیستند که از الحاق این قانون تنها نگران آشکار شدن اقدامات غیرقانونی خویش هستند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: حداقل ای کاش آن نمایندگان غرب دوست ما از غربی‌ها و کشورهای دیگر قوانینی همچون شفافیت آرا و عملکرد مسئولان را الگو می‌گرفتند نه سندهای نامشروع و زاید همچون ۲۰۳۰ و fatf که شاخص‌ها و رسالت‌های اصلی انقلاب را نشانه رفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین افشاگری روح‌الله زم| محمد حسین رستمی؛ همکار داخلی آمدنیوز کیست؟ +فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود و اخبار و پرونده‌های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. «محمد حسین رستمی» جوان ۳۴ ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه‌ای شد. به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه‌ای به افشاگری خلاصه می‌شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه‌های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است.

فیلم | آمدنیوز و دلایل گسترش فیک نیوز

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
همشهری آنلاین: فیک نیوزها چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فعالیت آنها ادامه می‌یابد و چرا با از بین رفتن یکی از آنها دیگری سربرمی‌آورد و چه رویکردهایی در فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ای و امنیتی می‌تواند آنها را در افواه و افکار عمومی به حاشیه براند؟ دریافت ۱۲ MB متن: احسان صفاپورتدوین: مهدی کشوریان و محمود دانش آموزتصویر: ساتیار امامی کاوش، بررسی و تحلیل اخبار روز از نگاه همشهری تی‌وی کد خبر ۴۵۹۳۶۱

رمزگشایی از جعبه سیاه دشمنان از زبان «روح الله زم»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ناگفته‌های جدید روح الله زم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
الفالف16 ساعت قبل
گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل چهار مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید. گروه سیاسی الف، ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰ ۳۹۸۰۷۲۵۰۴۷خبر دستگیری رو‌ح‌الله زم، سرشبکه آمدنیوز با واکنش مخاطبین الف همرا شد. برخی دیگر از نظرات را می‌‌خوانید: *شما را بخدا خاوری و شیخ الاسلام و … رو هم اگه میتونین دستگیر کنین. *** «حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت» عنوان یادداشتی بود که درباره وظایف دولت در زمینه ورود زنان در ورزشگاه در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات کاربران الف درباره این یادداشت خواندنی است: *احمدی نژاد گفت زنان به ورزشگاه برن ولی همین به اصطلاح معتدلین مخالفت کردند.

نظرها

اخبار بیشتر