اتفاق مثبتی برای لباس مدارس نیفتاده/ با نارضایتی دانش آموزان و والدین از لباس‌های فرم روبرو هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

اتفاق مثبتی برای لباس مدارس نیفتاده/ با نارضایتی دانش آموزان و والدین از لباس‌های فرم روبرو هستیم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با اشاره به نارضایتی محرز دانش آموزان و والدین آنها از لباس‌هایی که همه‌ساله برای پوشش فرم مدرسه ارایه می‌شود، گفت: طی سال‌های اخیر اتفاق مثبتی در بحث لباس فرم مدارس رقم نخورده است.

اتفاق مثبتی برای لباس مدارس نیفتاده/ با نارضایتی دانش آموزان و والدین از لباس‌های فرم روبرو هستیم - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، مینو پدرام (طراح لباس، مدرس و دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان) درباره ضرورت فعالیت هرچه بیشتر انجمن پوشاک مدارس در مسیر ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان کشور گفت: بدون شک انجام امور زیرساختی برای حرکت در مسیر تحول پوشاک مدارس همچون انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهش‌های میدانی یک ضرورت است و پیش از انجام هر کاری نیاز است تا رصد دقیقی از شرایط حاکم بر مدارس کشور در باب لباس فرم دانش آموزان داشته باشیم.

پدرام با اشاره به نارضایتی محرز دانش آموزان و والدین آن‌ها از لباس‌هایی که همه‌ساله برای پوشش فرم مدرسه آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، اذعان داشت: انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس باید در وهله نخست در مسیر فرهنگ‌سازی برای تحول لباس فرم دانش‌آموزان گام بردارد و برای رسیدن به نقطه آغازین این فرهنگ‌سازی لازم است که پرسش‌نامه‌ای طراحی‌شده و به شکل مستقیم، جویای نظرات، علایق و سلایق دانش آموزان درباره لباس فرم آن‌ها داشت.

این مدرس دانشگاه، رویکردهای اقتصادی را مهم‌ترین عامل ضعف‌ها و چالش‌های موجود در بحث لباس فرم مدارس عنوان و تصریح کرد: در این شرایط، مدارس به دنبال سود بیشتر از عرضه لباس فرم دانش آموزان هستند و از سویی دیگر به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده‌ها، نمی‌توانند رقم‌های بالایی را بر هزینه پوشاک مدارس درنظر گیرند پس این‌گونه است که روز به روز از کیفیت این لباس‌ها کاسته شده و علی‌رغم تحولات چشمگیر هنر صنعت مد و لباس کشور به‌ویژه در بخش طراحی طی سال‌های اخیر شاهد آنیم که اتفاق مثبتی به شکل محسوس در بحث لباس فرم مدارس رقم نخورده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

پدرام با اشاره به ابراز تمایل و علاقه‌مندی بسیاری از طراحان مد و لباس برای فعالیت در زمینه پوشاک مدارس اظهار داشت: افرادی هستند که امروز طراحی لباس ده‌ها مدرسه را بر عهده‌دارند و این جمع به ما این امیدواری را می‌دهد که در ظرفیت لازم در بخش طراحی برای طی مسیر روبه‌پیشرفت در حوزه لباس فرم مدارس وجود دارد اما نکته اینجاست که باید بستر لازم برای همکاری این افراد با مدارس فراهم شود و بدون شک آموزش و اتصال آن‌ها با آموزش‌وپرورش و مدارس کشور می‌تواند از مهم‌ترین رویکردها و وظایف انجمن پوشاک مدارس کشور باشد.

او با تأکید بر اینکه انجمن پوشاک مدارس باید در مسیر فرهنگ‌سازی برای تحول لباس فرم دانش‌آموزان گام بردارد، افزود: این انجمن پوشاک مدارس است که می‌تواند مجموعه‌ای از نواقص، مشکلات و انتظارات را در عرصه لباس فرم دانش آموزان کشور به‌درستی و کارشناسانه ترسیم کرده و برای آن از نهادها و بخش‌های مربوط و ذی‌ربط درخواست کمک و همراهی کند.

دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان در ادامه با تأکید بر ضرورت برپایی مسابقات طراحی و دوخت لباس فرم مدارس در راستای جلب نظر هر چه بیشتر مخاطبان هدف به این موضوع مهم تصریح کرد: آموزش، فرهنگ‌سازی و ایجاد فرصت‌های رقابتی همواره می‌تواند یکی از مهم‌ترین راهکارهای بهبود شرایط در حیطه‌های مختلف باشد و انتظار می‌رود که در قالب برگزاری جشنواره پوشاک مدارس، زمان و توان کافی برای انجام این دست فعالیت‌ها صرف شده تا در ادامه نتایج مطلوبی را در این بخش شاهد باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
راهپیمایی اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. این خبر در حال تکمیل است …طنین لبیک یا حسین میلیونها زائر سیدالشهدا از چهار گوشه جهان در جاده‌های اربعینراهپیمای اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. در این میان دو ملت ایران و عراق، که بیشترین سهم را در این راهپیمایی عظیم از آن خود کرده‌اند، بهره بیشتری از این اتحاد و انسجام برده‌اند. طریق الحسین علیه السلامسالم زاده، از میانه‌های عمودهای طریق الحسین علیه السلام، نمی‌از یم این اتحاد را به تصویر کشیده است. سردار سلامی: سپاه آمادگی دارد با تعطیل کردن همه سرویس‌های حمل و نقل سپاه در همه شهرها، اتوبوس‌ها و امکانات حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد زائران به مرز‌ها گسیل کند.

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر