صرف ۷ میلیاردریال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در نهاوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
صرف ۷ میلیاردریال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در نهاوند

صرف ۷ میلیاردریال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در نهاوند

مهرخبرگزاری مهر |
همدان - رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند گفت: امسال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان نهاوند ۷۱۶ میلیون تومان هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی همدان، علی ده پهلوان از اجرای طرح‌های آبخیزداری درحوزه‌های آبریز دره میرزا، سهران، تازناب و فارسبان خبر داد و گفت: امسال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان نهاوند ۷۱۶ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و اعتبارات استانی هزینه می‌شود.

وی طرح‌های آبخیزداری را شامل پروژه‌های بیولوژیکی از قبیل کپه کاری، علوفه کاری و سازه‌های آبخیزداری و بندهای ملاتی و گابیونی و خشکه چین عنوان کرد و گفت: این طرح‌ها باعث نفوذ بیشتر آب در خاک، کاهش فرسایش خاک و جلوگیری از بروز سیلاب‌ها می‌شود.

علی ده پهلوان گفت: امسال طرح بند ملاتی با ۹۵۴ متر مکعب، عملیات سنگ گابیونی با ۴۷۴ متر مکعب و خشکه چین با ۸۰۰ متر مکعب در حوزه آبخیز دره میرزا در دست اجراست.

وی افزود: عملیات سنگ و ملاتی امسال در حوزه‌های فارسبان و تازناب و سهران هم اجرا می‌شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند افزود: با اجرای طرح‌های آبخیزداری از وقوع سیلاب در مواقع بارش‌های رگباری و همچنین فرسایش خاک پیشگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال با نظارت بیشتر بر ورود دام در مراتع شهرستان نهاوند، تولید علوفه در این شهرستان ۷۰۰ تن افزایش یافت، گفت: هر سال بین ۶۸۰۰ تا ۶۸۵۰ تن علوفه در مراتع شهرستان نهاوند تولید می‌شد که با کنترل زمان ورود دام به مراتع امسال تولید علوفه در مراتع شهرستان به ۷۵۰۰ تن رسید.

ده پهلوان با بیان اینکه امسال اکیپ‌های نظارتی منابع طبیعی مانع ورود دام عشایر قبل از ۱۵ اردیبهشت به مراتع شدند، افزود: پوشش گیاهی در مراتع باعث نفوذ پذیری آب در زمین و حفظ خاک شده و مانع روان شدن سیلاب و خسارت به مردم و کشاورزان می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

وضعیت نابسامان آزادراه تهران_ پردیس + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
با احداث آزادراه جدید تهران-پردیس امیدواری‌های بسیاری مبنی بر کاهش تعداد تصادفات و تلفات متعدد در این مسیر زنده شد. شکایت‌های مکرر مردم از این وضعیت ما را بر این داشت تا به آنجا برویم و از نزدیک شاهد وضع موجود باشیم. البته این را هم گفت که اگر به دنبال جواب برای مشکلات آزادراه هستم باید به دفتر آزادراه بروم تا آنجا پاسخ خود را دریافت کنم. قریب به اتفاق تمامی رانندگان از نبود روشنایی و وضعیت آسفالت جاده ناراضی بودند؛ اکثر این راننگان که ساکن منطقه پردیس هستند هفته‌ای دو سه بار با ترس از تصادف در این آزادراه تردد می‌کردند. پس از صحبت با رانندگان برای دریافت پاسخی منطقی به سمت دفتر آزادراه حرکت کردم، البته با نزدیک شدن به عوارضی کم کم نور چراغ‌های آزادراه خودنمایی کردند و وضعیت روشنایی به حد مطلوب رسید؛ اما این وضعیت روشنایی هم ادامه نداشت و با دور شدن از عوارضی وضعیت به حالت قبل خود بازگشت.

اولین افشاگری روح‌الله زم| محمد حسین رستمی؛ همکار داخلی آمدنیوز کیست؟ +فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود و اخبار و پرونده‌های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. «محمد حسین رستمی» جوان ۳۴ ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه‌ای شد. به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه‌ای به افشاگری خلاصه می‌شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه‌های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است.

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

جزئیات عملیات دستگیری روح‌الله زم در عراق

تابناکتابناک1 روز قبل
با وجود آنکه شیرین نجفی همدست مدیر آمدنیوز ادعا کرده بود او را در عراق داده و رسانه‌های عراقی از بازداشت زم در کردستان عراق خبر می‌دادند، اکنون شبکه بی بی سی در گزارشی به نقل از دستگاه اطلاعاتی عراق، جزئیات ادعایی خود را درباره نحوه دستگیری روح الله زم مدیر آمدنیوز منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات ادعایی، زم بر اساس قرارداد تبادل مجرمین میان ایران و عراق توسط دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت و پس از ۳۶ ساعت از طریق مرز زمینی به ایران منتقل شده است. این جزئیات را می‌بینید و می‌شنوید.

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر