تجهیز آزمایشگاه دانشگاه علامه به دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
تجهیز آزمایشگاه دانشگاه علامه به دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای

تجهیز آزمایشگاه دانشگاه علامه به دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای

ایسناخبرگزاری ایسنا |
آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به دستگاه "تحریک الکتریکی فراجمجمه‌­ای" مجهز شد.

به گزارش ایسنا، آزمایشگاه علوم شناختی این دانشگاه همچنین به‌تازگی نیز به دستگاه الکترو انسفالوگرام ۶۴ کاناله ثبت فعالیت الکتریکی مغز تجهیز شد.

تجهیز آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی به سیستم‌های پیشرفته در راستای راهبرد ستاد توسعه علوم شناختی و به منظور ترویج دانش علوم شناختی در این مرکز آموزش عالی صورت گرفته است.

ستاد توسعه علوم شناختی با اتخاذ سیاست‌های حمایتی در امر تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات در حوزه علوم شناختی، همچنین می‌کوشد دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد.

مجهز شدن آزمایشگاه‌های علوم شناختی و آماده‌سازی ابزارها و زیر ساخت‌های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی با هدف تربیت و آموزش نیروی انسانی از برنامه‌های حمایتی ستاد توسعه علوم شناختی است.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان

تاکنون هفت مرکز دانشگاهی و درمانی در نقاط مختلف کشور با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای مجهز شدند.

بر اساس اعلام ستاد علوم شناختی، به واسطه حمایت‌های ستاد توسعه علوم شناختی تاکنون بسیاری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی در داخل کشور طراحی، ساخته و بومی‌سازی شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس10 ساعت قبل
دانشمندان هشدار می‌دهند که عدم کاهش آلودگی صوتی ناشی از فعالیت‌های انسانی می‌تواند تداوم حیات بخش را به طور جدی به خطر بیندازد و موجب انقراض بسیاری از گونه‌های جانوری و پرندگان شود. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، محققان هشدار می‌دهند که برای مقابله با خطر انقراض پرندگان، ماهی‌ها و جانوران مختلف باید قوانین جدی‌تری برای حفاظت از حیات وحش وضع شود و در همین راستا با آلودگی‌های صوتی که جانداران مختلفی را تهدید می‌کند مقابله شود. ترافیک‌های جاده‌ای، هواپیماها، کشتی‌ها، کارخانه‌ها، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و غیره همگی آلودگی صوتی قابل توجهی ایجاد می‌کنند، این نوع آلودگی‌ها به پرندگان، آبزیان و دیگر جانداران آسیب می‌زند و سلامتشان را به مخاطره می‌اندازد. پژوهشگران ایرلندی می‌گویند آلودگی صوتی مسیریابی پرندگان را مختل می‌کند و باعث می‌شود آنها مجبور به طی کردن مسافت‌های بیشتری برای یافتن غذا یا رسیدن به محل سکونت خود باشند و همین مساله باعث تضعیف قدرت بدنی وحتی مرگ آنان می‌شود. انتهای پیام/

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: استان کردستان، از لحاظ آموزش در تمام زمینه­‌های شغلی هیچ گونه کمبودی ندارد ولی متأسفانه هیچ کدام از این آموزش­‌ها تبدیل به اشتغالزایی نشده است که همین مسئله باعث بالا بودن نرخ بیکاری در کردستان شده است. وی افزود: استان کردستان از لحاظ آموزش در تمام زمینه ­ها شغلی هیچ گونه کمبودی ندارد ولی متأسفانه هیچ کدام از این آموزش ­ها تبدیل به اشتغالزایی نشده است که همین مسئله باعث بالا بودن نرخ بیکاری در کردستان شده است. در ادامه کژال ساعدپناه مدیرعامل شرکت تعاونی کارآفرینان هنرمند اندیشه که از کارآفرینان موفق استان کردستان با تشکیل تعاونی در حوزه صنایع چوب می­ باشد به بیان تجربیات خود در راستای ایجاد یک تعاونی موفق پرداخت. ساعدپناه اظهار کرد: یکی از نکات مهم در تشکیل تعاونی، اعضای آن است که باید امین یکدیگر بوده و اعتماد کافی بین آن­ها وجود داشته باشد. جاهده تکیه خواه معاون پژوهشی جهاددانشگاهی و مدرس دانشگاه در پایان برنامه به توضیحاتی در مورد تعاریف کارآفرینی و کارآفرین، انواع کارآفرینی، عوامل موثر بر کارآفرینی، فرآیند کارآفرینی و … پرداخت.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

اختلاف رونالدو و ساری حل می‌شود؟

مشرق‌نیوز4 دقیقه قبل

آبگرفتگی معابر و سیلاب در مرکز مازندران

رکنا10 دقیقه قبل

رانیری: زانیولو وارث توتی نیست اما می‌تواند به قهرمان بزرگی تبدیل شود

طرفداری11 دقیقه قبل

دیدار سفیران آمریکا و انگلیس با حلبوسی و حکیم

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

خواص گیاهان؛ با مرزنجوش درد را کنترل کنید

الف16 دقیقه قبل