مافیای واردات چادر مشکی سد راه تولیدکنندگان داخل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
مافیای واردات چادر مشکی سد راه تولیدکنندگان داخل

مافیای واردات چادر مشکی سد راه تولیدکنندگان داخل

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نایب رئیس اتحادیه صنف محصولات نساجی اصفهان گفت: متاسفانه افزایش قیمت چادر مشکی به مافیای واردات این محصول به کشور برمی گردد.

مرتضی منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به دلایل افزایش قیمت چادر مشکی در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل کمبود پارچه چادر مشکی با افزایش قیمت این پارچه در بازار مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه به دلیل برخورد با قاچاق واردات چادر مشکی و مافیای پشت پرده امروز بازار این محصول دچار التهاب شده است، تاکید کرد: متاسفانه افزایش قیمت چادر مشکی به مافیای واردات این محصول به کشور برمی گردد، چراکه واردات آن در کشور سودآور است.

نایب رئیس اتحادیه صنف محصولات نساجی اصفهان با بیان اینکه مطابق آمارهای مختلف سالانه بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون مترمربع میزان نیاز کشور به پارچه چادر مشکی است، تصریح کرد: این میزان مصرف به طور قطع افراد بسیاری را به واردات چادر مشکی و ایجاد مافیای آن ترغیب می‌کند.

وی با بیان اینکه در این شرایط برخی به فکر تولید پارچه چادر مشکی افتادند، توضیح داد: پروسه تولید چادر مشکی خاص است. در بحث پتروشیمی و مواد اولیه آن مشکلی وجود ندارد، اما نوع نخ مورد نیاز تولید چادر مشکی و همچنین رنگرزی آن متفاوت است.

به گفته منصوری، نخ مورد نیاز پارچه چادر مشکی ITY است که این نخ طی چند سال گذشته تنها از سوی چند شرکت وارد کشور شده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی با بیان اینکه به دلیل نیاز کشور در چند سال گذشته چند کارخانه تولید پارچه و چادر مشکی در کشور راه اندازی شد، گفت: متاسفانه نخ مورد نیاز پارچه چادر مشکی کاملا وارداتی است و به دلیل سود بالای واردات، مافیای واردات این پارچه با ایجاد مانع در مسیر ورود نخ به کشور، اجازه رونق تولید کارخانجات نساجی داخلی را گرفته‌اند.

نایب رئیس اتحادیه صنف محصولات نساجی اصفهان با تاکید بر اینکه با تولید این نخ در داخل، در تولید پارچه چادر مشکی خودکفا خواهیم شد، تصریح کرد: با وجود این مشکلات، خوشبختانه مدیریت و حاکمیت کشور بر خودکفایی تولید پارچه چادر مشکی و همچنین تامین نیاز داخل تاکید دارند.

وی با بیان اینکه با تولید چادر مشکی در داخل کشور دست مافیا واردات این محصول قطع می‌شود، گفت: در مجموع میزان تولید داخل پارچه چادر مشکی حدود ۱۵ میلیون مترمربع است.

منصوری با بیان اینکه کره جنوبی بزرگترین تولیدکننده پارچه چادر مشکی است، افزود: بیشتر چادرهای مشکی از کره به ایران وارد می‌شود، از سوی دیگر به دلیل قاچاق ورود پارچه مشکی به کشور، از میزان دقیق واردات چادر مشکی آمار دقیقی وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل

چقدر از اموال بابک زنجانی مصادره شد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر