تأثیر شدید آنتی‌بیوتیک بر ایمنی‌ بیماران سرطانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سلامت

تأثیر شدید آنتی‌بیوتیک بر ایمنی‌ بیماران سرطانی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
بر اساس یک تحقیق جدید مصرف آنتی بیوتیک‌ها می‌تواند بر روش ایمنی درمانی در بیماران مبتلا به سرطان اثر منفی شدیدی داشته باشد.

دیجیاتو: بر اساس یک تحقیق جدید مصرف آنتی بیوتیک‌ها می‌تواند بر روش ایمنی درمانی در بیماران مبتلا به سرطان اثر منفی شدیدی داشته باشد.

تأثیر شدید آنتی‌بیوتیک بر ایمنی‌ بیماران سرطانی - 1

ایمنی درمانی یا ایمونو تراپی روشی درمانی برای بیماری هایی از جمله سرطان است که بر اساس تحریک یا سرکوب سیستم ایمنی بدن عمل می‌کند. در این روش سلول‌های کشنده طبیعی (سلول‌های قرمز در تصویر) سلول‌های سرطانی (رنگ آبی) را شکار می‌کنند. به گفته «دیوید پیناتو» که نویسنده اصلی این تحقیق می‌گوید: «ایمنی درمانی سرطان» می‌تواند روی حدود ۲۰ درصد از بیماران جواب دهد. اما به سختی می‌توان پیشبینی کرد که این روش روی فرد جواب می‌دهد یا خیر.»

در حال حاضر ایمنوتراپی در بین مطرح‌ترین روش‌ها برای تحقیقات در زمینه سرطان است و می‌تواند به طور موثر تومورهای کشنده را هدف قرار داده و نابود کنند. اما بر اساس تحقیقات پژوهشگران کالج سلطنتی لندن مصرف آنتی بیوتیک‌ها پیش از ایمنی درمانی می‌تواند به شدت بر این روش درمانی اثر منفی بگذارند.

ایمنی درمانی

پژوهشگران دریافته‌اند افرادی که پیش از ایمنی درمانی آنتی بیوتیک مصرف کرده‌اند در مقایسه با بیمارانی که هیچ آنتی بیوتیکی در طول ایمونوتراپی دریافت نکرده‌اند یا همزمان با این دوره مصرف داشته‌اند احتمال بقای پایین‌تری دارند و حتی ممکن است سرطان در آنها پیشرفت شدیدتری داشته باشد. محققان معتقدند این مسئله به دلیل مختل شدن تعادل باکتری‌ها و میکروب‌ها در روده به دلیل مصرف آنتی بیوتیک است؛ موضوعی که بر سیستم ایمنی اثر می‌گذارد.

خبری: اخبار سلامت

در این تحقیق ۱۹۶ بیمار تحت ایمنی درمانی شرکت داشتند. این افراد به سرطان هایی از جمله گردن، سر و پوست مبتلا بوده‌اند. ۲۶ بیمار پیش از شروع ایمنی درمانی، آنتی بیوتیک دریافت کرده بودند و ۶۸ نفر دیگر حین درمان آنتی بیوتیک مصرف کردند. متوسط زمان بقای کلی افراد ۱۴٫۶ ماه بود. اما برای گروه اول این مقدار به ۲ ماه کاهش یافت در حالی که برای گروه دوم ۲۶ ماه بود.

به این ترتیب می‌توان گفت برای بیمارانی که پیش از آغاز ایمن درمانی، آنتی بیوتیک دریافت کرده‌اند این روش کمتر جواب می‌دهد و بیماری آنها دو برابر بیشتر احتمال پیشرفت دارد. بنا بر پژوهش اخیر همچنین مشخص شده که تأثیر این موضوع بر اساس کلاس آنتی بیوتیک‌های مورد استفاده متفاوت است.

پژوهش اخیر خبر از اهمیت زمان مصرف آنتی بیوتیک‌ها در افرادی می‌دهد که روش ایمنی درمانی را در پیش گرفته‌اند. البته به گفته محققان برای درک نحوه عملکرد این موضوع باید مطالعات بیشتری انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در نتیجه مردم اطلاع پیدا می‌کنند که وزارت بهداشت در این زمینه حساس است و اطلاع رسانی می‌کند. وی ادامه داد: وزارت بهداشت از حضور کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در این اجلاس نهایت استفاده را می‌کند و جلسات مختلفی با حضور این دانشمندان جهانی برگزار می‌شود. کارشناسان بقیه کشور‌های منطقه مدیترانه شرقی حاضر هستند و از این فرصت می‌توان به خوبی استفاده کرد. دکتر آسایی گفت: سیستم خانه‌های بهداشت و مراقبت‌های بهداشتی اولیه ایران حتی در آمریکا هم الگوبرداری شده است و این مسائل را می‌توان به جهان نشان داد و جایگاه ایران را مطرح کرد. رییس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی افزود: در پایان این اجلاس، بیانیه‌ای با عنوان «بیانیه تهران» منتشر می‌شود که در تاریخ سازمان جهانی بهداشت ماندگار خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر احمد المنظری با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با قدردانی از میزبانی خوب و مهمان نوازی ایران برای اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: سازمان بهداشت جهانی همیشه با طرف ایرانی در ارتباط بوده و دربسیاری از موارد کارهای بزرگی در زمینه بهداشت در ایران انجام شده است. رئیس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: اگر تلاش‌های خود را متحد و تعاملاتمان را بیشتر کنیم قادر خواهیم بود تا سال ۲۰۲۳ بسیاری از انتظارات از نظام سلامت را برطرف کنیم و برای این منظور به چتر حمایتی نیاز داریم. قائم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این برنامه گفت: بر اساس ارزیابی سازمان جهانی بهداشت، ایران از نظر پوشش خدمات سلامت در سال ۲۰۱۸ نمره قبولی ۷۱ و هفت دهم از ۱۰۰ را گرفته است که از میانگین جهانی بالاتر است. دکتر ایرج حریرچی ادامه داد: پیش بینی رسمی سازمان جهانی بهداشت این است که ایران با تلاش‌های چند سال اخیر خود، ۴ سال دیگر با رسیدن به رقم ۸۰ درصد از نظر پوشش خدمات سلامت، کشور اول منطقه باشد. او با تشریح مفهوم پوشش خدمات سلامت گفت: سازمان جهانی بهداشت اقدامات ایران را در کاهش مرگ و میر، افزایش امید به زندگی در ۴۰ سال اخیر و حرکت چند سال اخیر کشورمان در قالب طرح تحول سلامت، ستود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
سیستم ایمنی بدن، ابزار قدرتمندی برای کنترل مداوم تمام بدن و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی است. اما سرطان حیله‌گر است و از روش‌های زیادی برای مخفی شدن از تیررس سلول‌های T همیشه هوشیار که در واقع پیاده‌نظام‌های سیستم ایمنی هستند، استفاده می‌کند. ابداع روش‌هایی برای کمک به سیستم ایمنی بدن در زمینه جستجوی سلول‌های سرطانی در واقع درمان بالقوه‌ای برای بسیاری از انواع سرطان محسوب می‌شود. SLR۱۴ با فعال کردن ژن‌هایی که ویروس‌های خاموش را تشخیص می‌دهد و سیستم ایمنی بدن را از وجود آنها مطلع می‌سازد، با ویروس‌های خاموش مبارزه می‌کند. محققان با توجه به اینکه نویدبخش بودن هر دو این روش‌ها در ایمنی درمانی سرطان، سرگرم انجام آزمایش‌های بالینی بر روی انسان هستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
ساعت۲۴-پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در بررسی جدیدی دریافتند که مغز زنان نسبت به مغز مردان، دیرتر پیر می‌شودتأثیر زمان بر مغز زنان و مردان متفاوت است. مغز، مواد قندی را مورد استفاده قرار می‌دهد اما نحوه استفاده مغز از مواد قندی با افزایش سن تغییر می‌کند. پژوهشگران برای درک رابطه میان سن و متابولیسم مغز، یک الگوریتم یادگیری ماشینی را آموزش دادند و داده‌های مربوط به سن و متابولیسم مغز مردان را به آن منتقل کردند. سپس، داده‌های مربوط به متابولیسم مغز زنان را به الگوریتم وارد کردند تا سن مغز آنها با توجه به متابولیسم محاسبه شود. الگوریتم، سن مغز زنان را حدود ۳٫۸ سال جوان‌تر از سن شناسنامه‌ای آنها تشخیص داد.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
در زمان بارداری این نوع از استرس می‌تواند احتمال زایمان زودهنگام یا تولد نوزاد با وزن پایین را افزایش دهد. تاثیر استرس دوران بارداری بر جنسیت جنینمحققان آمریکایی اخیرا در مطالعات جدیدی دریافته‌اند که استرس در دوران بارداری می‌تواند حتی بر جنسیت جنین نیز تاثیر داشته باشد. بنابر گزارش مدیکال اکسپرس، محققان آمریکایی با بیان اینکه استرس می‌تواند خود را به شکل‌های مختلف نشان دهد، اظهار داشتند: در این بررسی ۲۷ شاخص استرس روانی، جسمی و سبک زندگی ۱۸۷ زن باردار مورد مطالعه قرار گرفت. حدود ۱۷ درصد از این زنان به لحاظ روانی استرس داشتند. نتایج بررسی‌ها نشان داده است زنان بارداری که استرس روانی و جسمی را تجربه کرده بودند کمتر احتمال دارد صاحب فرزند پسر شوند.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
اما جالب است بدانید که بدن شما در صورت پیر شدن به شما هشدار می‌دهد که باید مراقب باشید. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برخی علائم به شما می‌گویند که علی رغم این که سن بالایی ندارید اما سن بدنتان از شما پیشی گرفته است. ریزش مو داریدبه نظر می‌رسد ریزش مو یک تهدید جدی برای سلامتی به نظر می‌رسد. البته گاهی ریزش مو به عللی مثل کمبود ویتامین، استفاده از برخی داروها، شیمی درمانی یا حتی استرس و افسردگی مرتبط است اما اگر بی دلیل ریزش مو دارید یا موهایتان نازک و سفید شده‌اند بهتر است بیشتر از ویتامین‌ها استفاده کنید و مراقب سلامتی خود باشید. چروک شدن پوستیکی از رایج‌ترین علامتهای پیر شدن پوست این است که پوستتان چروک شود.

نظرها

اخبار بیشتر