احتمال درمان ناباروری زنان با مغز استخوان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
احتمال درمان ناباروری زنان با مغز استخوان

احتمال درمان ناباروری زنان با مغز استخوان

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: محققان دریافتند مغز استخوان زنان می‌تواند توانایی یک زن را برای شروع و حفظ بارداری تعیین نماید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، نتایج مطالعات محققان دانشگاه یل آمریکا نشان داد زمانیکه تخمک بارور می‌شود، سلول‌های بنیادی مغز استخوان را ترک کرده و از طریق جریان خون به رحم می‌روند تا به تغییر پوشش درونی رحم برای لانه گزینی کمک کنند.

اگر در طول این تغییرشکل ضروری، پوشش درونی رحم ناموفق باشد، جنین در رحم کاشت نمی‌شود و بدن به بارداری پایان می‌دهد.

خبری: اخبار پزشکی و سلامت روز

محققان در دو موش آزمایشگاهی دارای نقص ژنتیکی که می‌توانست موجب ایجاد آندومتر ناقص و معیوب شود، مشاهده کردند پیوند مغز استخوان سالم از یک دهنده سالم می‌تواند موجب بهبود باروری شود.

«رشف تال»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «درحال حاضر ما درصدد آزمایش این پیوند در انسان‌ها هستیم تا دریابیم که ایا سلول‌های بنیادی بدست آمده از مغز استخوان می‌تواند موجب بهبود روند باروری شود.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا22 ساعت قبل
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: امیدوارم که کشورهای عضو دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت از تجربیات ایران به ویژه در حوزه مراقبت‌های اولیه بهداشتی، بیشتر استفاده کنند. وی افزود: در این بازدید نکات زیادی از سیستم بهداشتی ایران با سوالاتی که پرسیدم و پاسخ دادند، یاد گرفتم. وی اظهار کرد: در ایران ساختار بسیار مناسب و قوی برای ارائه خدمات مراقبت‌های اولیه بهداشتی وجود دارد و این سیستم، بنده را بسیار تحت تاثیر قرار دارد و امیدوارم که کشورهای عضو دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت از تجربیات ایران به ویژه در حوزه مراقبت‌های اولیه بهداشتی و آنچه بنده بازدید کردم، بیشتر استفاده کنند. وی تاکید کرد: نقطه قوت دیگر سیستم بهداشتی ایران این است که رویکرد مناسبی به همه گروه‌های سنی و دوران زندگی افراد وجود دارد. زیرا استعمال دخانیات و مواد مخدر، علت بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی و مشکلات دیگر در افراد است و مراقبت‌های اولیه بهداشتی می‌تواند با عوامل خطر بیماری‌ها مقابله کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
سوپ‌های مختلف سبزیجات بپزیدتهیه سوپ راهکار بسیار خوبی برای مصرف سبزیجات مختلف در کنار هم است. نودل سبزیجات را تجربه کنیدپخت نودل سبزیجات ساده‌ترین و فوق العاده‌ترین راه برای افزودن سبزیجات به رژیم غذایی است. افزودن سبزیجات به سس‌هاسس‌هایی بر پایه سبزیجات تهیه کنید. سبزیجات کبابیکباب سبزیجات، غذایی عالی است آن را امتحان کنید. به سالاد تن ماهی‌تان سبزی اضافه کنیدافزودن سبزیجات به سالاد تن ماهی، راهکار فوق العاده‌ای برای مصرف سبزیجات بیشتر با طعمی جدید است.

آمار ابتلای زنان ایرانی به سرطان سینه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران16 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سرطان سینه بین زنان ایرانی تبدیل به یک بیماری شایع شده است. از بین صد هزار زن در ایران، ۳۳ تا ۳۴ نفر به سرطان سینه مبتلا می‌شوند. بیشتر بخوانید: بیماری شایعی که هزینه درمان آن از سرطان هم بیشتر است! + فیلمانتهای پیام/آمار سرطان پستان در ایران + فیلم

فاطمه معتمدآریا از افسردگى می‌گوید! + فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل

تحریم دارویی کره جنوبی؟

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دکتر مهر علیان مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو: شرکت‌های تجاری کره از ادامه فعالیت و همکاری در ارسال دارو به ایران ممانعت کرده‌اند.
رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، زنان و مردان با یکدیگر در ابعاد مختلفی تفاوت دارند و یکی از این تفاوت‌ها، نوع واکنش بدن آن‌ها نسبت به رژیم‌های غذایی کم‌کالری است. پژوهشگران در مطالعات جدید خود به بررسی شرایط ۲ هزار فرد دارای اضافه‌وزن و به‌طور خاص افرادی که در مرحله پیش دیابت بودند پرداخته و این افراد را برای مدت هشت هفته تحت رژیم غذایی کم‌کالری قراردادند. نتایج به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که مردان به نسبت زنان به میزان چشمگیرتری در مواجه با یک رژیم غذایی کم‌کالری، موفق به کاهش وزن شده و در میزان سوخت‌وساز و متابولیک، شاخص دیابت، توده چربی و ضربان قلب آن‌ها در طول مطالعات، کاهش بیشتری داشتند. از سوی دیگر زنان به نسبت مردان با کاهش بیشتر سطح کلسترول HDL مواجه شده و همچنین ابعاد دور کمر و باسن، توده بدون چربی بدن و فشارخون و نبض آن‌ها نسبت به مردان کاهش بیشتری داشت. دکتر پیا کریستیانسن (Pia Christensen) سرپرست این تیم تحقیقاتی و پژوهشگر دانشگاه کوپنهاگ دانمارک در این رابطه اعلام کرد: «علیرغم تعدیل اختلاف در کاهش وزن، به نظر می‌رسد که مردان بیشتر از زنان تحت تأثیر رژیم‌های غذایی قرار می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر