سخنگوی دولت: روحانی به آمریکا می‌رود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

سخنگوی دولت: روحانی به آمریکا می‌رود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- سخنگوی دولت به سفر آتی روحانی به نیویورک اشاره کرد و گفت: این سفر به زودی انجام خواهد شد و فرصتی برای رایزنی‌های دو یا چندجانبه است. امیدواریم در این سفر مواضع ایران و صبر استراتژیک را بیان کنیم. تاریخ انتشار: 12:15 - 25 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۵۰۰۶۷
سخنگوی دولت: روحانی به آمریکا می‌رود - 0

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری میزان، علی ربیعی امروز در نشست خبری، گفت: رئیس جمهور برای دیدار سران سه جانبه به آنکارا سفر کرد. این سفر در راستای مذاکرات آستانه و تعمیق همکاری‌های سه کشور در منطقه است.

وی افزود: روابط ما با ترکیه و روسیه در بهترین دوران تاریخی خودش است و استراتژی ما گسترش همکاری‌ها با همسایگان است. امروز از برکات تحریم این است که رویکرد کار با همسایگان امکان خوبی فراهم شده است. در دیدار‌های دوجانبه با روسیه بحث صادرات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در حالی که برخی بداندیشان منطقه در مسیر ایجاد تفرقه حرکت می‌کنند، یکی نمونه از این اقدامات را در بحث آرامکو مشاهده کردیم. ما معتقد هستیم یمن که ۵ سال زیر حملات قرار دارد ریشه ناامنی‌های منطقه است. نخبگان یمنی امکانات خود را توسعه دارند و متحدانی در منطقه دارند. اینکه دنبال فرافکنی و حمله مجدد به یمن و تهدید کشور‌های منطقه را در پیش گرفته شود بن بست خواهد بود.

وی افزود: ما طرح چهار ماده‌ای را ارائه داده بودیم و هنوز فکر می‌کنیم این طرح یا چیزی شبیه به آن باعث خروج از بحران خواهد شد. ایران آمادکی همکاری با سازمان ملل برای بازگشت صلح را اعلام می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

ربیعی به سفر آتی روحانی به نیویورک اشاره کرد و گفت: این سفر به زودی انجام خواهد شد و فرصتی برای رایزنی‌های دو یا چندجانبه است. امیدواریم در این سفر مواضع ایران و صبر استراتژیک را بیان کنیم.ربیعی ادامه داد: یکی از مهمترین جلسات در دو هفته اخیر، جلسه سران سه قوا بود که سه مصوبه داشت. گزارشی از ثبات بازار، تولید ارائه شد. سه تصمیم اتخاذ شد یکی آن که بانک مرکزی کماکان اختیاراتی که برای تنظیم بازار ارز داشت مجدد بر آن تاکید شد. در بخش دیگر بحث تعزیزات و اختیارات و تنظیم بازار خدمات و کالا مطرح شد و تصمیم گرفته شد به وزارت صمت اختیاراتی داده شود. قرار شد ظرف آینده اشکالات مصوبه ارائه شود.

وی تاکید کرد: همچنین تصویب شد طرحی برای اختیاراتی که در بخش تعزیرات موردنیاز است در جلسه آینده تقدیم شود. هدف از آن تثبیت قیمت‌ها است. مجازات برای کسانی که کالا را احتکار می‌کنند وایجاد شفافیت و یگانگی قیمت‌ها از آثار این تصمیمات است.تکمیل می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ دعای همیشگی رهبر انقلاب برای جوانان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
گزارش امور عشایری مازندران هم حاکیست که سه هزار و ۸۰۰ خانوار عشایر بومی و یک هزار و ۶۰۰ خانوار عشایر غیر بومی با حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد دامی سبک و سنگین در استان مازندران زندگی می‌کنند. فخاری تاکید کرد: اگر زمین‌های میانبند استان مازندران به کشت علوفه اختصاص یابد به طور یقین دامداری مازندران رونق دو چندانی پیدا می‌کند. این کارشناس ارشد تحقیقات برنج از کشاورزان مازندران خواست تا به جای کشت دوم برنج، در شالیزارهای خود باقلا و علوفه دامی کشت کنند. صمد کاظمی توسعه کشت دوم برنج و کلزا را عامل کمبود چرای دام عنوان کرد و افزود: کشت دوم در زمین‌های کشاورزی مازندران باید به سمت شبدر و یونجه تغییر کند. معاون مدیر امور دام جهاد ‌کشاورزی مازندران نیز دامداری کوچک و سنتی را همواره از ظرفیت‌های اصلی و درآمدزرایی کشاورزی استان توصیف کرد و گفت: با توجه به پیشرفت‌های علمی و امکانات تجهیزات، دامداری‌های کوچک می‌تواند بار دیگر رونق بگیرد.
الفالف1 روز قبل
«اقتصاد اسلامی» و «قانون اساسی» دغدغه همیشگی اوست. دکتر سبحانی اصل ۴۳ قانون اساسی را راهنما و فانوس دریایی این میثاق ملی می‌داند و معتقد است اصل ۴۴ قانون اساسی نیز در اجرا تحریف شده است. او صراحتا می‌گوید: در برنامه ریزی اقتصادی و توسعه بعد از انقلاب اثری از اقتصاد اسلامی نمی‌بینید. این که دولت کم یا زیاد باشد و خصوصی کنیم یا نه ریشه در افکار وارداتی از این قبیل دارد در حالی که قانون اساسی جمهوری اسلامی برای دولت یک وظایف تصریحی دارد. یکی از بزرگترین آسیب هایی که به اقتصاد اسلامی رسیده وضعیت فعلی اقتصاد ایران است چون به هر دانشجو یا هرکسی که بخواهیم او را به اقتصاد اسلامی توجه بدهیم می‌گوید اگر منظورتان از اقتصاد اسلامی این است که شما درست کرده‌اید قابل دفاع نیست!..
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز در پایان راهپیمایی اربعین در بیروت در منطقه «مقام سیده خوله» به سخنرانی پرداخت و به مسائل منطقه‌ای و همچنین تحولات اخیر در لبنان اشاره کرد.

مسیح علی‌نژاد را هم بگیرید تا جشن ملی اعلام شود/ روح‌الله زم یک افسرده تاریخ مصرف گذشته است

رکنارکنا4 ساعت قبل
آمدنیوز در بسیاری از اخبارش سعی در تحریک مردم و جریانات سیاسی کشور علیه یکدیگر داشت. مخاطبی درباره اخبار تفرقه‌آمیز آمدنیوز نوشت: «خیانتش دقیقا همین بود براش اصلاح طلب و اصولگرا و دولت و نظام و چپ و راست فرقی نداشت یه کاری می‌کرد همه رو علیه هم بشورونه». سیامک درباره دستگیری روح الله زم و ویژگی که آمدنیوز داشت نوشت: «قطعا کار آمدنیوز همین بود. فردی هم در پاسخ به او نوشت: مسیح علی نژاد را بگیرید تا جشن ملی اعلام شود. این دسته از کاربران معتقدند که باید مافیای اقتصادی را دستگیر کرد و تنها دستگیری روح‌الله زم که آن «یک فرد تاریخ مصرف گذشته» می‌دانند، مشکلات کشور را حل نمی‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر