تیراندازی در قم ممنوع شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. ورزشی
تیراندازی در قم ممنوع شد

تیراندازی در قم ممنوع شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
رئیس هیأت‌ تیراندازی استان قم گفت: مهمترین دلیل کناره‌گیری از این رقابت‌ها مشکلات مالی است که همواره با آن دست به گریبان بوده‌ایم.

شروع فصل جدید پیکارهای لیگ برتر تیراندازی مردان باشگاه‌های ایران در حالی زده شد که نامی از تیم هیأت‌ تیراندازی قم بین تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات نیست، تیمی که در آخرین دوره لیگ برتر در سال ۱۳۹۷ حضور داشت و کاملا بی سر و صدا از لیگ برتر ۱۳۹۸ کنار رفت.

تیراندازی قم در سال‌های اخیر در هر دو بخش مردان و بانوان یکی از تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ‌های مردان و زنان باشگاه‌های کشور بود و با تکیه بر ظرفیت و استعداد تیراندازان بومی به مصاف رقبا می‌رفت و یکی از رقبای همیشگی مدعیان قهرمانی لیگ بود اما هیچ‌گاه از نظر مالی یارای رقابت با حریفان خود را نداشت.

این رشته که در سال‌های اخیر به ویژه در دهه ۱۳۹۰ نام قم را از سطح استان و کشور به عرصه بین‌المللی بلندآوازه کرد و با کسب نخستین مدال مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ قابلیت‌های بالای خود را بیش از پیش به نمایش گذاشت و چند ملی‌پوش به سطح اول تیراندازی ایران معرفی کرد اما اکنون در لیگ برتر مردان ایران حاضر نیست.

غیبت غیرمنتظره قم در فصل ۱۳۹۸ لیگ برتر

بدون شک یکی از دلایل رشد و پیشرفت تیراندازی قم در سال‌های اخیر، حضور منظم و با برنامه این تیم در مسابقات مختلف کشوری از جمله لیگ این رشته بود و تیراندازان قم فرصت عرض اندام و موقعیت بسیار مناسب برای نشان دادن توانمندی‌ بالای خود را به مربیان مختلف و مسؤولان تیراندازی کشور داشتند اما حالا چه؟

استارت فصل جدید پیکارهای لیگ برتر تیراندازی مردان باشگاه‌های کشور در حالی زده شد که جای قم در بین تیم‌های حاضر در این دوره خالی است، در حالی که قم اسفند ماه سال ۱۳۹۷ در لیگ برتر حاضر بود و با تیم‌های مقاومت، نیروی زمینی ارتش، ساچمه بیژن و دانشگاه علوم انتظامی رقابت می‌کرد.

حضور در لیگ برتر تیراندازی باشگاه‌های کشور فرصت ایده‌آلی بود که علاوه بر تیرانداز مطرح و ملی‌پوش قم نظیر هادی غرباقی، استعدادها و نخبه‌های این رشته بیشتر شناسانده شوند و برای ورزش قم افتخار کسب کنند، چنانکه بین برترین‌های بخش انفرادی سال ۱۳۹۷ لیگ برتر تیراندازی ایران در رشته تپانچه بادی استعدادی همچون محمدمهدی حیدری بین سه نفر برتر ایران است. مشکلات مالی گریبانگیر تیم‌های حرفه‌ای ورزش قم

سال گذشته تیم‌های متمول و پرامکاناتی همچون حفاری اهواز و دانشگاه علوم انتظامی از لیگ برتر تیراندازی ایران به دسته پائین‌تر سقوط کردند اما تیمی همچون هیأت‌ تیراندازی قم که از نظر امکانات و منابع مالی قابل مقایسه با این دو تیم مطرح نیست، در لیگ برتر جایگاه خود را حفظ می‌کند.

مهمترین دلیلی که می‌توان برای انصراف تیم هیأت‌ تیراندازی قم از مسابقات فصل ۱۳۹۸لیگ برتر تیراندازی مردان باشگاه‌های کشور متصور شد، به مشکلات مالی باز می‌گردد، موضوعی که همواره گریبانگیر هیأت‌ ‌ها و تیم‌های حرفه‌ای ورزش قم در مسابقات مختلف اعم از لیگ‌ها و قهرمانی کشور بوده است.

یکی از مهمترین دلایلی که تیم قم در این مسابقات حضور ندارد این است که هیأت از سه سال گذشته در مکاتبات خود به اداره کل ورزش و جوانان متذکر شده بود که اگر فکری به حال محل تمرین ورزشکاران رشته تیراندازی نکند این رشته در سال‌های آینده به سوی تعطیلی کشیده خواهد شد

شروع فصل جدید لیگ برتر بدون حضور تیراندازان قم

از چهاردهمین روز شهریور ماه طبق برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون تیراندازی استارت سیزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تیراندازی مردان ایران زده شد، لیگی که در آن هفت تیم حضور دارند و فقط جای تیم هیأت‌ تیراندازی قم در آن خالی است، تیمی که نفرات خود را به سایر تیم‌ها فرستاد و خودش از لیگ بازماند.

لیگی که در آن تیم‌های نزاجا و ساچمه بیژن با شکست تیم‌های شرکت ملی حفاری و هیات اردبیل در رشته تفنگ بادی به برتری رسیدند و در تپانچه بادی نیز تیم‌های تیراندازی مقاومت، هیات اردبیل و نزاجا با برتری مقابل تیم‌های زائر، ساچمه بیژن و شرکت ملی حفاری به پیروزی دست رسیدند.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

در شرایطی که شبکه سراسری خبر، شبکه رادیویی ورزش، شبکه ورزش سیما، خبرگزاری فارس، خبرگزاری صدا و سیما و چندین رسانه مهم کشور این رقابت‌ها را به شکل زنده پوشش دادند اما تیراندازی قم فرصت بسیار ارزشمندی را از دست داد، فرصتی که قطعا در آینده حسرت آن را می‌خورد. متقیان‌نژاد: توان مالی برای عقد قرارداد با اعضای تیم را نداشتیم.

محمدجواد متقیان‌نژاد راجع به این موضوع اظهار کرد: مهمترین دلیل کناره‌گیری از این رقابت‌ها مشکلات مالی است که همواره با آن دست به گریبان بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: ما توان مالی برای عقد قرارداد با اعضای تیم را نداشتیم، شما خوب می‌دانید که دیگر تیم‌ها با نفرات خود دارای قرارداد رسمی هستند و تیراندازان حاضر در لیگ برتر از این طریق درآمدزایی می‌کنند، در شرایطی که ما هزینه‌های حضور تیم در مسابقات را به سختی تامین می‌کردیم.

نمی‌توانستیم پیشرفت تیراندازان قم را فدای حضور در لیگ برتر کنیم

دبیر هیأت‌ تیراندازی استان قم اضافه کرد: اکثر نفراتی که عضو تیم قم در لیگ برتر تیراندازی بودند به واسطه توانایی بالایی که در این رشته دارند، مورد توجه دیگر تیم‌های حاضر در لیگ بودند و پولی که ما نداشتیم به آنها پرداخت کنیم، سایر تیم‌ها با عقد قرارداد رسمی به آنها می‌پرداختند.

وی تاکید کرد: ما نمی‌توانستیم آینده و پیشرفت تیراندازان قم را فدای حضور خودمان در لیگ برتر کنیم، حامی و پشتیبان مالی هم نداشتیم به همین خاطر قید حضور در لیگ برتر را زدیم تا جلوی پیشرفت تیراندازان شایسته قم را نگیریم، آنها مورد توجه دیگر تیم‌ها بودند و اکنون در لیگ برتر بازی می‌کنند.

مهره‌ساز: ۳ سال پیش متذکر شدیم تیراندازی قم تعطیل می‌شود

رئیس هیأت‌ تیراندازی استان قم نیز راجع به کناره‌گیری قم از لیگ برتر گفت: یکی از مهمترین دلایلی که تیم قم در این مسابقات حضور ندارد این است که هیأت از سه سال گذشته در مکاتبات خود به اداره کل ورزش و جوانان متذکر شده بود که اگر فکری به حال محل تمرین ورزشکاران رشته تیراندازی نکند این رشته در سال‌های آینده به سوی تعطیلی کشیده خواهد شد.

حسین مهره‌ساز تصریح کرد: نبود ورزشکار و افت چشمگیر جامعه آماری یکی از مشکلات بزرگ این رشته است و علاقمندان و ورزشکاران گذشته به دلیل موقعیت بسیار بد مکان تمرین دیگر تمایلی به حضور در سالن و تمرین ندارند و می‌توان گفت بخش آقایان نیمه تعطیل شده و اگر راه چاره‌ای پیدا نشود بخش بانوان نیز به زودی دچار این مشکل خواهد شد.

موقعیت نامطلوب سالن تمرین تیراندازان

وی خاطرنشان کرد: حتی در مراسم قرعه‌کشی این مسابقات هم شرکت کردیم و نیت‌ هیأت این بود که با تیم جوانان و نوجوانان در لیگ برتر حضور داشته باشیم، اداره کل هم گفت حمایت لازم را انجام می‌دهد ولی متاسفانه به دلیل موقعیت بسیار نامطلوب سالن تیراندازی شهید زین‌الدین در منطقه نوبهار، خانواده‌های ورزشکاران نوجوانان و جوانان ما تمایلی به حضور و شرکت فرزندانشان در این سالن و مکان نداشتند و تیم ما به حد نصاب ورزشکار نرسید.

قید حضور در لیگ دسته اول را هم زدیم

رئیس هیأت تیراندازی استان قم با بیان اینکه تعدادی زیادی از چهره‌های شاخص تیم که نفرات بومی این رشته هستند به دلیل مشکلات مکان تمرین از قم به سایر تیم‌ها رفتند، تصریح کرد: ما بعد از کناره‌گیری از لیگ برتر می‌خواستیم در لیگ دسته اول شرکت کنیم ولی به واسطه محدودیت‌هایی که داشتیم حتی مجبور به انصراف از حضور در این لیگ دسته اول کشور هم شدیم.

وی در پایان اظهار کرد: برای همین مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور جوری تمرینات را برنامه‌ریزی کردیم که یکی از اعضای خانواده ورزشکاران خودش بتواند در موقع تمرین فرزندش را همراهی کند و در سالن حضور داشته باشد که از نظر رفت و آمد برای این نوجوانان مشکلی پیش نیاید، شما ببینید ما تا چه حد مشکلات داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ایمناایمنا1 روز قبل
مرادی اواخر خرداد ماه زیر وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد و مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان این رشته را از دست داد. وی همچنین اواخر آبان ماه نیز در مسابقات گزینشی سوئیس که آخرین مرحله ۶ ماه دوم به شمار می‌رود شرکت خواهد کرد. مسابقه‌های گزینشی سوییس ۲ تا پنجم آبان برگزار می‌شود و سومین مسابقه گزینشی سهراب مرادی محسوب می‌شود. مرادی اگر نتواند در سوییس رکورد مجموع را به ثبت برساند حذف وی از المپیک ۲۰۲۰ توکیو قطعی است. رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا و همچنین رقابت‌های بین‌المللی جام فجر به عنوان ۲ رویداد گزینشی المپیکی از مسابقه‌هایی است که از هم اکنون حضور سهراب مرادی در آن قطعی است.

(ویدئو) خنده دارترین پنالتی‌های دنیای فوتبال

فراروفرارو20 ساعت قبل
فوتبال محبوب‌ترین ورزش دنیا و یکی از بزرگترین سرگرمی‌های مردم در سرتاسر کره خاکی است. خیلی وقت‌ها این ورزش جدی‌تر از چیزی می‌شود که قرار بود باشد. مسائل سیاسی، نژادی، اقتصادی و … بر فوتبال سایه می‌اندازند. اما گاهی فوتبال همیشه آن جدیت را ندارد و می‌تواند لحظات مفرحی را برای تماشاگران و بینندگان فراهم سازد. در این ویدئو پنالتی‌هایی را که ممکن است شما را به خنده بیندازد، تماشا کنید.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، نلسون سمدو بعد از باخت ۲ بر یک از اوکراین در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ که شب گذشته اتفاق افتاد، از تیم کشورش انتقاد نکرد. مدافع ۲۵ ساله عضو بارسلونا که در زمین اوکراینی‌ها به میدان رفت، به خبرنگار سایت یوفا گفت: می‌خواهیم همیشه برنده باشیم اما گاهی به چنین خواسته‌ای مثل بازی با اوکراین نمی‌رسیم. وی ادامه داد: به نظرم سرمان را بالا باید بگیریم، تیم عالی بازی کرد اما باخت. ما نسبت به ۲ گل حریف واکنش نشان دادیم، آنها فقط ۲ موقعیت و ۲ گل زده داشتند. در حالیکه موقعیت‌های متعددی را خلق کردیم اما نتوانستیم به گل برسیم. انتهای پیام/ا
ایلناایلنا1 روز قبل
مهاجم ایرانی السیلیه قطر به احتمال زیاد زمستان از این تیم جدا می‌شود و صحبت‌ بازگشت او به ایران مطرح است. یکی از این بازیکنان از دید این نشریه قطری کریم انصاری فرد، مهاجم ملی‌پوش کشورمان و عضو باشگاه السیلیه بود. در این گزارش همچنین آمده است: السیلیه یکی از تیم هایی است که احتمالا تغییرات زیادی را در نیم فصل خواهد داشت. این در حالی است که این تیم فصل گذشته جزو سه تیم بالانشین جدول بود و به لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافت. باید دید کریم قصد بازگشت به لیگ ایران در این مقطع را دارد یا همچنان ترجیح می‌دهد گزینه‌های خارجی را بررسی کند و بازگشتش را به تعویق بیاندازد.
تابناکتابناک1 روز قبل
این در حالیست که در چند ماه اخیر که هیأت مدیره جدید مشغول به کار شده بود، هیچ اسمی از رسول‌پناه در جلسات نبود. اما کدام حزب؟ رسول پناه در حزبی فعالیت داشته که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش هم عضو آن بوده است. در حقیقت، یک هم حزبی بدون داشتن سابقه فنی یا راهگشایی اقتصادی، به یک باره به عضویت هیئت مدیره منصوب می‌شود. البته، او در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران و شمیرانات نامزد شد که رأی هم نیاورد؛ اما حالا به عنوان یک عضو مهم و تأثیرگذار به عضویت هیأت مدیره پرسپولیس در‌آمده است. مبنای این انتصاب سیاسی و حزبی، چه بوده و قرار است کدام جای خالی را در پرسپولیس پر کند؟ این پرسش بی پاسخ، اکنون پیشروی وزیر ورزش قرار دارد.

نظرها

اخبار بیشتر