معرفی اسامی بخشی از فیلم‌های جشنواره صنعتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
معرفی اسامی بخشی از فیلم‌های جشنواره صنعتی

معرفی اسامی بخشی از فیلم‌های جشنواره صنعتی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه جشنواره فیلم وعکس فناوری و صنعتی (فردا)، در بخش‌های تبلیغات، پویانمایی و دانشجویی اعلام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، در بخش فیلم پنجمین دوره از این جشنواره، در مجموع ۶۷۰ اثر به دفتر جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۱۳۹ اثر در بخش مسابقه پذیرفته شده است.

در بخش پویانمایی از میان ۸۰ اثر، ۱۴ فیلم، در بخش تبلیغات از میان ۱۲۰ اثر، ۲۶ فیلم، و در بخش دانشجویی از میان ۵۰ اثر، ۱۳ فیلم به بخش مسابقه راه یافته‌اند.

فیلم‌های راه ‌یافته به بخش‌های پویانمایی، تبلیغات و دانشجویی به شرح زیر است:

فیلم‌های راه یافته به مسابقه بخش پویانمایی:

۱. چرخش/ عابدین محمدی

۲. مکتبخانه/ هادی امیری، بهروز پارسایی

۳. حبسی/ احمد خوش نیت

۴. آدرنالین/ محمدمهدی فکریان

۵. خرید کالای ایرانی/ روزبه جهانگرد اهوازی

۶. نقش زندگی/ احسان معصوم

۷. سوزن بان/ مهدی خرمیان

۸. سیم ششم/ بهرام عظیمی

۹. چرخ دنده/ امید سیفی

۱۰. اولین ها/ مهدی نقویان

۱۱. مجتمع شهید مدرس/ علی نیکوکار

۱۲. شیرین و فرهاد/ رحیم کریم زاده

۱۳. انتخاب با خودمونه/ علی محمد خانیکی - مجتبی احسانی

۱۴. جوهرکار/ هادی امیری، بهروز پارسایی

فیلم‌های راه یافته به مسابقه بخش فیلم‌های تبلیغاتی (آنونس، تیزر و نماهنگ):

۱. سرزمین رویایی/ میرعباس خسروی نژاد

۲. پترو پارس/ ابوالفضل معماریان

۳. سینا کارت/ مهدی افشار

۴. مرز پرگهر/ محمد نجمی امامی

۵. سرود ایران خودرو/ عباس صوفی - سعید بشیری

۶. زمان آوران/ مصطفی شیری

۷. بلوک زنی/ فرهاد درود‌گر

۸. پردیس فناوری/ رضا عزیزی

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

۹. دستاورد‌های پزشکی/ سید محمد اقامیری

۱۰. رسن ریس/ مهدی باقری - محمود قانان

۱۱. دانشگاه نوشیروان/ شیرزاد احمدی

۱۲. فاز ۱۳/ محمود ناظری

۱۳. مس شهر بابک/ مهدی ماهان

۱۴. ۸۰سالگی/ تیزر تبلیغاتی بانک مسکن

۱۵. مهرورزی/ رضا فرخ (طاهرخانی)

۱۶. ایران۲۰/ مهدی نقویان

۱۷. همراه با آزاد رود/ مرجان شیرازی

۱۸. بازار بزرگ/ رضا فرخ (طاهرخانی)

۱۹. پی اس کو/ مهدی افشار

۲۰. ایران آینده/ محسن کریمیان

۲۱. گالستیان/ علی رزاقی

۲۲. نردبان ها/ علی آمره ئ

۲۳. تماشا/ رامتین فیروزیان

۲۴. دلوار افزار/ مهدی موذنیان

۲۵. تخمه ژاپنی/ محمدحسین موسوی

۲۶. ویلفیکس/ مهدی باقری

فیلم‌های راه یافته به مسابقه بخش دانشجویی:

۱. وهن آباد/ امیر صدقی

۲. سرتیفیکیت/ سید صفی الله حسینی

۳. ورسک/ مهدی کتابی

۴. سراج/ محمد رضا دهستانی

۵. چرخش/ عابدین محمدی

۶. به احترام ایران/ مجتبی محمدی

۷. گلستان، نگارستان ایران/ حامد وقاری

۸. پرواز ایرانی/ صابر چهری

۹. لوستر زمانی/ حسام خامنه زاده

۱۰. زمان آوران/ مصطفی شیری

۱۱. دست رنج/ ناصر ناصرپور

۱۲. نفس نکش/ وحید بیات

۱۳. ارزش پژوهش/ مجتبی محمدی

اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه، در قالب مستند و مجموعه مستند متعاقبا اعلام خواهد شد.

پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، به دبیری بهزاد رشیدی و با شعار «حمایت از تولید ملی»، مهرماه سالجاری در تهران برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.

نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: جدال‌های اخیر کمپانی آمازون با وودی آلن که باعث شکایت این بازیگر و درخواست غرامت ۶۸ میلیون دلاری شده بود، پایان یافت. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، وودی آلن شکایت خود را از عهد شکنی کمپانی در قراردادی که با آلن برای ساخت فیلم بسته بودند، لغو کرد؛ عهد شکنی آمازون به دلیل اتهاماتی بود که از سوی جنبش من به این کارگردان زده شده بود. وکیل و نمایندگان وودی آلن این شکایت را لغو کردند و اعلام شده با کمپانی آمازون به توافق رسیده‌اند. این اتهام از سوی دختر خوانده وودی آلن به نام دیلن فارو به وی زده شد و مدعی بود که در سن هفت سالگی آلن به او تعرض کرده است. گاویر پروداکشن که کمپانی متعلق به وودی آلن است انتشار بین المللی این فیلم را در پاییز تنظیم کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مهدی صفاری نیا در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: با اینکه جایزه مصطفی (ص) عمر طولانی ندارد، اما با جستجوی در وب، درمی یابیم که چه میزان اخبار در شبکه‌های خبری خارجی در مورد آن درج شده است. او ادامه داد: اگر چه این جایزه از حیث مبلغ، جایگاه متوسطی دارد، اما از نظر اعتبار، ارزشی جهانی دارد و دانشمندان جوان از ۵۰ کشور دنیا بدنبال کسب آن هستند. آقای صفاری نیا تصریح کرد: این جایزه فقط ۲ سالانه نیست و هر ساله برای دانش آموزان، دانشجویان و دانشمندان جوان جهانی در قالب بنیاد و علم و فناوری مصطفی برنامه دارد. او گفت: تاکنون در ۳ دوره مسابقات جایزه نور بیش از ۵۰۰۰ دانش آموز در بخش دانش آموزی این مسابقات شرکت کرده‌اند. در بخش دانش دانشمندان جوان نیز رقابت علمی «کنز» را داریم که از سال قبل شروع شده و نزدیک به ۱۱۰ نفر از ۱۲ کشور در آن شرکت کرده‌اند. در کنار آن هم نشست‌های تبادلی تجربیات علمی و فناوری در ششمین دوره برگزار می‌شود. آقای صفاری نیا افزود: همه این مسابقات و گردهم آیی‌ها به منظور شبکه سازی میان دانشمندان جهان اسلام است، زیرا قصد توسعه ارتباط و آشنایی ساکنان جهان اسلام با یکدیگر است. البته این مسابقات میان همه دانشمندان ساکن کشور‌های جهان اسلام فارغ از هر مذهب و همینطور دانشمندان مسلمان برگزار می‌گردد. ادامه دارد
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
محسن حاجی میرزایی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تغییری در پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور انجام شده که به دلیل تغییر نرخ ارز و تخصیص نیافتن بودجه این مشکل با هماهنگی‌های لازم حل شده است. وی گفت: تلاش می‌کنیم امسال با تخصیص ۱۱۰ درصدی مجموعه مطالبات فرهنگیان خارج از کشور را تسویه کنیم. آقای حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: بخشی از این مطالبات مربوط به سال‌های ۹۵ تا ۹۷ بود که احکامی در آن زمان باید اجرا می‌شد و اجرا نشد و با حکم دیوان عدالت اداری مجموعه این مطالبات محاسبه شده و تلاش ما بر این است که به سرعت پرداخت شود. وی از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای توزیع شیر در مدارس خبر داد و افزود: شیر دانش آموزی به دلیل نبود اعتبارات سه سال توزیع نشد و امسال نیز در صورت دریافت اعتبار، شیر در مدارس توزیع خواهد شد. وزیر آموزش و پرورش درباره حذف اشعار برخی مشاهیر از کتاب‌های درسی نیز گفت: برخی کتاب‌های درسی تغییراتی کرده‌اند و عبارت حذف مطالب از کتاب‌های درسی عبارت دقیقی نیست. آقای حاجی میرزایی تأکید کرد: حذف اشعار از برخی کتاب‌ها مربوط به سال ۹۵ و قبل از آن است، ولی به دلیل اخباری که در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، دستور بررسی موضوع را دادم تا دقیقا مشخص شود چه مواردی حذف شده است. وی گفت: گزارشی که به بنده داده‌اند حاکی از آن است که بسیاری از مطالب و اشعار مشاهیر معاصر و اشخاص برجسته حوزه فرهنگ و ادب ایران در کتاب‌های درسی مورد استفاده قرار گرفته است. آقای حاجی میرزایی تأکید کرد: ممکن است شعری از یک شخصیت حذف شده باشد، ولی از همان شخص، شعر دیگری در کتاب گنجانده شده است. وی درباره کمبود معلم و کتاب درسی که تذکر برخی نمایندگان هم در صحن علنی امروز مجلس بود گفت: با قاطعیت می‌گویم که همه کلاس‌های درس با معلم تشکیل می‌شود، ولی برخی خانواده‌ها معاونانی را که با ابلاغ تدریس سر کلاس حاضر می‌شوند، به عنوان معلم تلقی نمی‌کنند. وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یکی از پیش نیاز‌های اصلی معاونان مدارس، حضور در کلاس‌های درس است و کمبود معلم در کلاس‌های درس هم اکنون با معلمان بازنشسته، مربیان پیش دبستانی با صلاحیت و معاونان مدارس تأمین شده است. آقای حاجی میرزایی همچنین درباره کمبود کتاب‌های درسی گفت: ما امسال ۱۴۲ میلیون جلد کتاب درسی چاپ کردیم که بیش از نیاز ما نیز بوده است و دانش آموزانی که مدرسه خود را تغییر داده و یا در سامانه خرید کتاب ثبت نام نکرده‌اند با تأخیر کتاب‌های درسی خود را تحویل گرفته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها