بازارکار کم گروه‌های بیهوشی و اتاق عمل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
بازارکار کم گروه‌های بیهوشی و اتاق عمل

بازارکار کم گروه‌های بیهوشی و اتاق عمل

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: عضو نظام پرستاری کاشان با بیان این که گروه‌های پرستاری مشکلات متعددی در مراکز درمانی دارند، گفت: بازار کار کم گروه‌های بیهوشی و اتاق عمل باعث رنجش خاطر این گروه‌ها شده است.

به گزارش سلامت نیوز، علی باغبانی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مسائل و مشکلات گروه‌های شغلی پرستاری گفت: همکاران اتاق عمل و بیهوشی از مشکلات بیشتری نسبت به سایر پرستاران رنج می‌برند. این گروه‌ها متاسفانه از امنیت شغلی مناسبی برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: پرستاران بیهوشی و اتاق عمل همچنین از بازار کار کمتری نسبت به پرستاران برخوردارند و به این دلیل از آنها در بخش‌ها و کارهای غیرتخصصی استفاده میشود. بخصوص در اتاق عمل این موضوع شیوع بیشتری از سوی پزشکان دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار پزشکی و سلامت روز

عضو نظام پرستاری کاشان با اشاره به مشکلات بازنشستگان پرستاری اظهار داشت: بازنشستگان گروه‌های پرستاری، پاداش خود را با تاخیر و کم و کاستی‌های زیادی دریافت می‌کنند.

وی با بیان این که شغل پرستاری با سختی‌های بسیاری همراه است، افزود: بازنشستگان به دلیل تحمل سختی کار، دچار بیماریهای روحی و روانی و جسمانی شده و هیچ گونه برنامه رفاهی و تفریحی برای آنان در نظر گرفته نمی‌شود که نیاز است به این امر رسیدگی و توجه بیشتری شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف16 ساعت قبل
چگونه از پوکی استخوان پیش‌گیری کنیم؟ گروه سلامت الف، ۲۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۹:۱۳ ۳۹۸۰۷۲۹۱۵۳پوکی استخوان بیماری است که در آن تراکم استخوان کاهش می‌یابد و شکننده می‌شود. این بیماری هیچ علائمی ندارد و باید با تغذیه مناسب و ورزش از آن پیش‌گیری کرد.
فارسفارس1 ساعت قبل
وی گفت: نمکی در همین مدت کوتاه نشان داده که وزیر بهداشت متفاوتی است و با انصاف، استقلال و جدیت بیشتری نسبت به سایرین، در برخی عرصه‌ها، اقدامات و اصلاحات لازم مدیریتی را پیگیری می‌کند. اما باید دید اعدادی نظیر ۲٫۱ را در این چند سال چه کسانی در آن وزارتخانه اعلام کرده‌اند و یا به عبارتی سفارش داده‌اند و اعدادی نزدیک به ۱٫۷ تا ۱٫۸ را چه افرادی استدلال کرده‌اند و نتیجه اینکه تاکنون اجرای فراگیر سیاست‌های کلی سلامت جمعیت در راهبردی‌ترین بخش مربوطه به اقدام درخوری منجر نشده است. دارنده جایزه ملی جمعیت «ایران جوان بمان» به لزوم ارائه یک برنامه جامع، فراگیر و متوازن در مدیریت سلامت جمعیت کشور اشاره کرد و گفت: با تحولات لازم در این بخش، مراقبت‌های مربوط به بهداشت خانواده، مادر و کودک کامل‌تر و دقیق‌تر از قبل انجام خواهد شد. شبکه چند صد هزار نفری رابطین و بهورزان با عزمی جزم برای تحقق راهبرد جدید جمعیتی کشور فعال خواهند شد و وظایف تولیتی وزرات بهداشت در تمام عرصه‌ها با ساماندهی و نظارت پذیری بهتری انجام خواهد‌پذیرفت. وی به عنوان مثال کتاب دو جلدی مدیریت سلامت و تناسب جمعیت را معرفی کرد که اغلب مطالب آن در دانشگاه‌ها و درجمع استادان و دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی ایراد شده است.
پارس نیوزپارس نیوز14 ساعت قبل
متهم پرونده اخلال در نظام دارویی کشور گفت: برای اصلاح ساختار شرکت توسعه دارویی رسا، رساپخش را تاسیس کردم و بنا بود اتفاقات خوبی بیفتد اما همزمان با شروع مشکلات شرکت توسعه بود؛ لشگری‌پور همیشه می‌گفت مشکلات به زودی حل می‌شود. نعمت‌زاده ادامه داد: حتی تصمیم گرفتم یک بخش تولید نیز برای این داروها راه‌اندازی کنم و این در زمانی بود که آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت بود و از طریق یک بنگاه اقتصادی سعی کردم مجوز تولید در داخل تهران را خریداری کنم و این کار یکسال طول کشید و در نهایت نیز به خاطر مشکلات شرکت توسعه رسا بخش تولید تعطیل شد. بنابراین شرکتهایی که وجود دارند داستان متفاوتی از شرکت توسعه رسا داشته و برخلاف طرحهایی که مطرح می‌شود پشت سر آنها من هستم. نعمت‌زاده اضافه کرد: به من می‌گویند چرا همان زمان لشگری‌پور را اخراج نکردی، اما چه کسی می‌آمد مدیرعامل شرکتی بشود که بالای ۱۰۰ میلیارد بدهی داشت. البته الان و بعد از وقوع این مشکلات کسانی را می‌شناسم که حاضر بودند بیایند و این کار را انجام دهند.
فارسفارس1 روز قبل
در وسط میدان اصلی پارک، قلیان سرو می‌شود! بوی قلیان در پارک بدون دخانیاتخانمی که به همراه ۲ فرزندش به پارک آمده با عصبانیت می‌گوید جالب است که در ورودی پارک تابلویی با عنوان پارک بدون دخانیات نصب شده اما از همان در ورودی بوی قلیان پارک را گرفته و در داخل پارک هم که بساط قلیان پهن است. بر اساس این گزارش، عرضه قلیان در پارک‌های تهران ممنوع است و در بسیاری از پارک‌ها تابلوی ورود قلیان ممنوع نصب شده است اما در این امکان عمومی امروز اتفاق دیگری می‌افتد و در بسیاری از آنها قلیان توسط دستفروشان وسط پارک سرو می‌شود. مشاور معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: به هر حال از نگهبانان پارک خواسته‌ایم که از ورود قلیان به پارک جلوگیری کنند. عطایی با بیان اینکه ما قوه قهریه نیستیم، گفت: مردم خودشان نباید قلیان را به داخل پارک بیاورند و جمع کردن قلیان که توسط خود مردم به داخل پارک آورده جزو وظایف ما نیست اما با افرادی که اقدام به فروش قلیان در داخل پارک‌ها می‌کنند جمع‌آوری و با آن برخورد می‌کنیم.
الفالف1 روز قبل
تعاریف مختلفی از هزینه‌های فقرزای سلامت وجود دارد. به گفته او قدرتمند بودن بخش خصوصی در ایران و گران بودن هزینه‌های دندانپزشکی و نیز گرایش مردم به انجام عمل‌های زیبایی موجب میزان بالای هزینه‌های فقرزا و کمرشکن سلامت است. کاهش هزینه‌های سلامت مردم در زمانی اعلام شد که به علت حمایت دولت از این هزینه‌ها در بیمارستان‌های دولتی، مراجعات مردم به این مراکز به شدت افزایش یافته بود اما همزمان با اجرای طرح تحول سلامت و در فاز سوم آن اقدام دیگری انجام شد که کاهش هزینه‌های درمانی مردم را در خطر افزایش قرار می‌داد. در فاز سوم طرح تحول سلامت در بهار سال ۹۳ به یکباره تعرفه‌های خدمات پزشکی در ایران حدود دو برابر شد و۱۲۰ درصد افزایش یافت. وضعیت سازمان تامین اجتماعی هم به همین شکل بود و هزینه‌های سلامت این زمان به حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که ۱۶ هزار میلیارد تومان آن سهم مراکز طرف قرارداد بود که دو برابر شده بود.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: محصولات تقلبی آرایشی و بهداشتی به ویژه محصولات رنگی آرایشی مانند رژ لب و ریمل حاوی مقادیر بالا و سمی فلزاتی از جمله آرسنیک، سیانید و حتی با تاسف فراوان حاوی ادرار موش و انسان بوده است. وی اضافه کرد: تفکیک محصولات تقلبی و قاچاق از محصولات اصل واقعا کاری بسیار سخت و دشوار است. محصولات آرایشی تقلبی متاسفانه منجر به بروز انواع عفونت‌های چشمی، واکنش‌های آلرژیک، کهیرهای پوستی، تورم لب و سوختگی‌های شیمیایی می‌شود. وی به مردم توصیه کرد: هنگام خرید این نوع از کالاها به محل عرضه، قیمت متعارف، برچسب اصالت کالا، اصالت برچسب، تاریخ تولید و انقضا و پلمب بودن کالا دقت کافی کنند و در صورت هرگونه شک و تردید، مراتب را سریعا به کارشناسان در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور گزارش کنند. در صورت استعلام برچسب اعلام شده، همه اطلاعات نشان دهنده اصالت یک محصول مانند نام کالا، تاریخ تولید، انقضا، نام تولیدکننده، واردکننده و اصل یا تقلبی بودن محصول مشخص خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۳۰ مهرماه

خبری1 ساعت قبل

زلزله ۵٫۶ ریشتری «کوخرد» هرمزگان را لرزاند

خبری20 ساعت قبل

اظهارات امروز ظریف در مورد دیدار با عربستان و FATF

خبری21 ساعت قبل

کاهش خستگی با مصرف میان‌وعده‌های سالم

ایمنا16 دقیقه قبل

برنده افزایش قیمت زمین در کشور چه گروهی هستند؟

خبرآنلاین16 دقیقه قبل

صدور حکم بدوی برای جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی

خبرآنلاین16 دقیقه قبل

فاجعه‌ای به نام «اصلاحات ارضی» و تاثیرات آن بر اشتغال در کردستان

ایسنا17 دقیقه قبل

سخنگوی قوه قضائیه: تاکنون به جز «روح‌الله زم» کسی از نهادها و دستگاه‌های دیگر دستگیر نشده است

خبرآنلاین19 دقیقه قبل

اگر به دنبال مشارکت منافقین هستند قانون را اصلاح کنند/ شورای نگهبان محصول خود را حتی یک لحظه هم گارانتی نمی‌کند/ هیچ کاندیدای احراز صلاحیت شد‌ه‌ای گارانتی ندارد/ نهادهای تخصصی نیاز به انتشار مذاکرات ندارند

اعتمادآنلاین19 دقیقه قبل

آغاز برداشت مرکبات از باغات استان کرمانشاه

ایسنا19 دقیقه قبل