همدان؛ مبدا بازگشت زائران اربعین پنج شهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
همدان؛ مبدا بازگشت زائران اربعین پنج شهر

همدان؛ مبدا بازگشت زائران اربعین پنج شهر

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل ‌مدیریت بحران استانداری همدان گفت: زائران پیاده روی اربعین حسینی استان های قم، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و مازندران از همدان به استان های خود بازخواهند گشت.

به گزارش ایسنا، علیمردان طالبی پیش از ظهر دوشنبه ۲۵ شهریور در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان، با بیان اینکه چند روز قبل و بعد از اربعین نکات ترافیکی که در روزهای نخست مهر درنظر گرفته می‌شود، باید رعایت شود، اظهار کرد: تمام تلاش ما باید در جهت خروج زوار با سرعت از استان باشد.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های همدان، اسدآباد، بهار، فامنین، نهاوند و ملایر به علت تردد بیشتر، هماهنگی بیشتری نیاز دارد، عنوان کرد: افزون بر چند هزار دستگاه اتوبوس برای بازگرداندن مسافران باید در همدان مستقر شوند که مسافران باید کمترین ماندگاری در همدان را داشته باشند که مباحث ترافیکی باید به شدت پیگیری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان همدان با بیان اینکه شهرداری‌ها در استقرار ایستگاه‌های صلواتی همچنین نظافت ایستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند، ادامه داد: شهرداری‌ها ۲۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران از قصر شیرین به مرز در نظر گرفته‌اند که درخواست افزایش تردد قطارها را از راه آهن داریم تا مسافران خراسان را از این طریق نیز خارج کنیم.

ساخت پمپ بنزین در محدوده شهری نیاز به بازبینی دارد

معاون امور عمرانی استاندار همدان نیز با اشاره به ساخت پمپ بنزین در منطقه نایب احمد شهر همدان، تصریح کرد: همه استانداردها برای ساخت پمپ بنزین باید رعایت و ورودی‌ها و خروجی‌های آن کنترل شود.

محمودرضا عراقی با اشاره به فرارسیدن ۳۱ شهریور روز بدون خودرو، ادامه داد: شهرداری‌ها تبلیغ روز بدون خودرو را داشته باشند. مهرماه زمان پر ترافیکی است، ماحصل تلاش ما باید تسهیل در رفت و آمد باشد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری همدان نیز با بیان اینکه تا پایان مرداد ماه ۳ درصد کاهش تصادفات را نسبت به مدت مشابه داشته‌ایم، گفت: در پنج ماهه نخست امسال در کبودراهنگ هیچ کشته‌ای نداشتیم اما در اسدآباد دو کشته و در ملایر بیشترین فوتی‌های تصادفات به ثبت رسیده است.

کیوان مستقیمی افزود: سال گذشته مقرر شد در شهر همدان و سایر شهرها تمام مدارس بازدید و نواقص آنها برطرف شود که امسال این برنامه توسط شهرداری‌ها انجام شده است.

مدارس همدان شناسنامه دار شدند

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری همدان نیز بیان کرد: آموزش و پرورش آمار خوبی از تعداد مدارس به ما دادند به طوریکه ۴۸۷ مدرسه در نواحی یک و دو همدان شناسایی و ایمن سازی ۱۳۰ مدرسه در اولویت کاری امسال قرار گرفته و تاکنون در ۱۱۰ مدرسه کارهای اولیه انجام گرفته است.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

احسان صباغی با بیان اینکه با افتخار اعلام می‌کنیم مدرسه‌ای که از حداقل مسائل ایمنی برخوردار نباشد، در همدان نداریم و مدارس ما حداقل ممکن را کسب کرده‌اند، گفت: کار مطالعاتی خوبی انجام پذیرفته و شناسنامه خوبی از مدارس تهیه شده و شرایط مدارس به ریز در این شناسنامه مشخص و مسائل ایمنی مدارس توسط کارشناسان بررسی شده است.

صباغی با تأکید بر اینکه ۲۰ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در سال گذشته آموزش‌های ترافیکی را فراگرفتند و ۲ هزار بسته آموزشی در اختیار آنها قرار گرفته است، عنوان کرد: از والدین درخواست داریم تا توقف دوبله و سوبله را در جلوی مدارس انجام ندهند چرا که مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری همدان در پایان خاطرنشان کرد: مدارس غیرانتفاعی به علت جابجایی سالیانه از نظر ایمن سازی زیاد مورد توجه ما قرار نمی‌گیرد.

اختصاص ۱۰ هزار کارت الکترونیکی رایگان برای دانش آموزان

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل، بار و مسافرت شهرداری همدان نیز گفت: با بازگشایی مدارس حجم ترافیک چند برابر می‌شود که اردیبهشت ماه نرخ نامه سرویس‌های مدارس را با شورای شهر تنظیم و در اختیار تاکسیرانی قرار داده‌ایم.

محمد پوروخشویی با بیان اینکه در سال ۹۶ تعداد ۹۸۰ سرویس برای مدارس هماهنگ شده بود که در سال ۹۷ این میزان ۵۰ درصد افزایش داشته است، تاکید کرد: درنظر داریم که برای سالتحصیلی جاری ۱۰ هزار کارت الکترونیکی رایگان در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

دوربین‌های شهرستان‌ها غیرفعال است

رئیس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی همدان نیز گفت: از همه عوامل و دستگاه‌ها برای هماهنگی‌های روز عاشورا تشکر می‌کنم چرا که همکاری خوبی با پلیس داشتند.

سرگرد سیدجواد حسینی ادامه داد: کلیه دوربین‌های مستقر در شهر همدان ۱۰ دوربین است که همه فعال هستند اما سایر شهرستان‌ها اینگونه نیست که با هزینه بیت المال خریداری شده و فعال نیستند.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما در ایام اربعین است که پایانه انقلاب بسیار خطرساز است که می‌توان باانتقال اتوبوس‌ها به سمت فرودگاه و ورزشگاه حاجی بابایی، حجم ترافیک برون شهری را کنترل و ساماندهی کرده و از ورود این حجم به داخل شهر خودداری کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند. عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین رفتن این رسم و رسوم غلط کرد. وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.

دسترسی آسان به وکیل

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از مهمترین مشکلات مردم در پیگیری پرونده‌های قضایی که شاید از علل طولانی شدن رسیدگی‌ها بوده، بی اطلاعی از مبانی قانونی است. در سال‌های اخیر دادن مشاوره و وکیل رایگان به مردم در اولویت‌های دستگاه قضا قرار گرفته که البته بخشی از آن در مرکز وکلای قوه قضائیه دنبال می‌شود. حالا انتظار می‌رود با مشاوره‌های حقوقی رایگان، دسترسی را به وکیل آسانتر می‌کند پرونده‌ها در مراجع قضایی با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شوند.

گمانه زنی‌ها درباره چگونگی دستگیری زم/ مدیر آمد نیوز کجا دستگیر شده است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پارس نیوزپارس نیوز15 ساعت قبل
عیسی فرهادی فرماندار تهران درباره طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی از شهر تهران افزود: این طرح همچنان ادامه دارد و در طول سال متوقف نخواهد شد. وی ادامه داد: در مرحله اول ۳۸۰ کود ک کار را جمع‌آوری کردیم و در مرحله بعدی نیز بیش از ۴۰۰ کودک کار و خیابانی را به خانواده‌هایشان رساندیم و تعهد لازم برای جلوگیری از فعالیت کودکان در خیابان‌ها با عنوان متکدی و فروشنده اخذ شد. فرهادی بیان داشت: تاکنون ۸۰۰ کودک کار و خیابانی از سطح شهر تهران جمع‌اوری شده است که بیش از ۷۵ درصد آ‌نها اتباع خارجی افغانستانی و پاکستانی بودن د که در قالب گروه‌ها و باندهای مختلف در سطح شهر فعالیت می‌کردند و اقدام آنها زیبنده پایتخت ایران نبود. وی بیان داشت: حدود ۱۵ نفر از این کودکان خانواده‌ای نداشتند که برای تعیین تکلیف فعلا به بهزیستی معرفی شدند تا نسبت به ساماندهی آنها اقدام شود مابقی کودکان کاری که جمع‌آوری کرده‌ایم به خانواده تحویل داده‌ شدند. وی گفت: جا دارد که از نیروی انتظامی، قوه قضائیه، بهزیستی، همکارانم در فرمانداری تهران و مابقی دستگاه‌هایی که در این طرح ما را یاری می‌کنند تقدیر و تشکر کنم.

افزایش دما در اکثر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: بارش‌ها در سواحل دریای خزر کم شده است و امروز بارش‌ها بیشتر در نواحی و ارتفاعات زاگرس مرکزی مانند استان فارس است که عصر امروز با رگبار و رعد و برق روبرو می‌شود. وی افزود: در جنوب بوشهر نیز همین اتفاق رخ می‌دهد و مناطقی از استان کرمان با پدیده رگبار و رعد و برق در عصر امروز مواجه می‌شود و در ارتفاعات هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و همچنین استان لرستان بارش‌های خفیف و پراکنده رخ خواهد داد. وی گفت: فردا هم با این شرایط روبرو خواهیم بود هر چند که در نواحی زاگرس مرکزی بارش‌ها به طور کلی قطع می‌شود، اما در نواحی جنوبی کشور مانند استان فارس، کرمان و هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق موقتی پیش رو خواهد بود. کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: بیشینه دمای امروز تهران هم به ۲۵ درجه می‌رسد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - آبادان- دبیر ستاد اربعین خوزستان گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ زائر اربعین حسینی از گذرگاه‌های شلمچه و جذابه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی راهی کشور عراق شدند. به گزارش ایرنا رضا نجاتی دوشنبه شب در نشست ستاد اربعین حسینی در فرمانداری خرمشهر اظهارداشت: از این تعداد ۴۳ هزار زائر اتباع خارجی هستند که از مرز شلمچه برای زیارت عتبات عالیات به کشور عراق عزیمت کردند. معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در این نشست با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی تاکنون مشکل امنیتی برای زائران اربعین حسینی به وجود نیامده است اظهار داشت: مرز شلمچه مرز بین المللی است و با همکاری تمام ارگانها ی مختلف تردد زائران اربعین حسینی به سلامتی کامل انجام شده است. کورش مودت از پارک شدن ۲۷ هزار خودرو در پارکینگ شلمچه خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۶ هزار خودرو زائر در پارکینگ شلمچه پارک شدند. وی در ادامه گفت: به منظور انتقال زائران اربعین حسینی به عراق ۲۲۰ دستگاه اتوبوس و کامیون به خاک عراق ارسال شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پایان آمدنیوز با دستگیری بنیان‌گذارش،‌ روح‌الله زم

خبری16 ساعت قبل

رکوردشکنی معکوس شاخص کل بورس تهران

خبری17 ساعت قبل

آمریکا سه وزارتخانه دفاع، کشور و انرژی ترکیه را تحریم کرد

خبری17 ساعت قبل

گمان کردند بحرین هم تیمی است مثل کامبوج / ایران مستحق باخت بود!

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

تسهیلات خرید موتور برقی چیست و چه بر سر آن آمد/هر موتورسیکلت برقی به اندازه ۱۲ درخت از آلودگی هوا می‌کاهد

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل

چهارمین مناظره انتخاباتی ۱۲ نامزد دموکرات آمریکا آغاز شد

فارس25 دقیقه قبل

میزبانی ماهشهر در لیگ کشتی باشگاه‌های جهان به جای جام‌جهانی/ تکلیف یک میلیارد پول چه می‌شود؟

تسنیم25 دقیقه قبل

تعلیق و لغو مجوز ۴ دفتر خدمات مسافرت هوایی

نامه‌نیور33 دقیقه قبل

عکس/ خدمت به زائران در موکبی عراقی – ایرانی

مشرق‌نیوز45 دقیقه قبل

تلاش زن نابینای بلوچ پس از کسب مدرک دکتری برای پیشرفت روشندلان

نامه‌نیور47 دقیقه قبل