فرسودگی ۲۴۲ هزار دستگاه خودرو تاکسی تا سال ۱۴۰۰
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
فرسودگی ۲۴۲ هزار دستگاه خودرو تاکسی تا سال ۱۴۰۰

فرسودگی ۲۴۲ هزار دستگاه خودرو تاکسی تا سال ۱۴۰۰

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: اگر نوسازی تاکسی‌های فرسوده متوقف شود تا سال 1400 ، 242 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در سراسر کشور خواهیم داشت.

مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: از سال ۹۴ تاکنون نوسازی تاکسی‌های فرسوده در کشور با نوسانات زیادی مواجه بوده است.

وی ادامه داد: بعد از چند سال توقف در حوزه نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی از بهمن ماه سال ۹۴ آ‌غاز شد و از سال ۹۵ نیز خودروهای جدید به ناوگان تاکسیرانی اضافه شد و طرح خوبی بود و تاکنون پس از گذشت حدود ۴ سال تنها ۶۴ هزار و ۵۴۰ دستگاه تاکسی نوسازی شدند و ۱۱هزار دستگاه هم جزو ناوگانی هستند که بدون جایگزین اسقاط شدند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور بیان داشت: تا سال گذشته پیشرفت کار خوب بود تا اینکه اتفاقاتی در حوزه تولید و قیمت خودرو رخ داد و این مشکلات باعث شد که طرح بسیار کند پیش برود و گاهی هم به سوی توقف پیش می‌رفت ولی علی‌رغم اینکه در این حوزه نیاز بسیاری وجود دارد در سال گذشته ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شد و در سال جاری علی‌رغم اینکه با ایران خودرو ۱۰ هزار دستگاه خودرو تاکسی قرارداد داریم ولی تاکنون صرفا ۲۶۰ دستگاه خودرو را تحویل دادند که امید است همکاری بیشتری در این خصوص شود و تا پایان امسال به تعهدات خود عمل کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان | اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

وی یادآور شد: انباشت فرسودگی خودروهای ما بسیار بالا است و در حال حاضر ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو به مرحله نوسازی رسیده است که اگر نوسازی لازم صورت نگیرد تا پایان سال ناوگان فرسوده تاکسیرانی به ۱۹۲ هزار دستگاه و در سال ۱۴۰۰ به ۲۴۲ هزار دستگاه و ۷۵ د رصد ناوگان تاکسیرانی فرسوده می‌شود.

ضامنی افزود: البته ما در این زمینه پیشنهاداتی به دولت داده‌ایم تا از ظرفیت ناوگان موجود استفاده شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: طرحی به دولت داده شده است اجازه دهند رانندگان خودروی فرسوده به ازای اسقاط خودرو خود خودروی شخصی که سه سال کار کرده است را خریداری کند و پلاک و رنگ آن براساس مجوزهایی که صادر می‌شود تغییر پیدا کند و در ناوگان تاکسیرانی استفاده شود.

وی گفت: ا ین طرح هم اکنون در دولت در حال بررسی است و هنوز نتیجه آن اعلان نشده است.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کیان ۷۰۰؛ دستاوردی در اوج تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خودروی فوق سنگین نظامی ایرانی کیان ۷۰۰ با قدرت کشندگی بالا با نمونه آمریکایی برابری می‌کند و در خاورمیانه منحصر به فرد است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این تانک بر، نماد خودباوری است. قیمت مشابه خارجی این دستاورد حدود ۵ میلیارد تومان است که متخصصان دفاعی کشور موفق شدند با ۸۰۰ میلیون تومان آن را بسازند.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، سیف‌الله ابوترابی با اشاره به آخرین آمار صدور کارت‌های ملی هوشمند اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار تا به امروز ۵۴ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت‌نام کرده‌اند. وی تصریح کرد: از تعداد ثبت‌نام کنندگان برای دریافت کارت ملی هوشمند، ۴۶ میلیون کارت ملی هوشمند صادره شده است و این فرایند همچنان ادامه دارد. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه این سازمان ظرفیت دارد که ماهیانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار کارت ملی هوشمند صادر کند، اضافه کرد: البته این مسئله مستلزم اینست که کارت خام مورد نیاز در اختیار سازمان ثبت احوال کشور قرار بگیرد. ابوترابی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته جلسات متعددی با مسئولان چاپخانه دولتی در خصوص کارت خام مورد نیاز سازمان ثبت احوال کشور برگزار شده است و آنها نیز قول داده‌اند که کارت خام مورد نیاز را در اختیار سازمان ثبت قرار بدهند که امیدواریم آنها به وعده خود عمل کنند. وی با اشاره به تعداد افرادی که هنوز برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند، افزود: بر اساس آمار بدست آمده حدود ۹ میلیون نفر از هموطنان برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند که توصیه می‌شود هر چه سریعتر اقدام به ثبت‌نام برای دریافت کارت ملی هوشمند کنند.

بلیت نیم بهای مترو و اتوبوس و افزایش عوارض طرح ترافیک

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، با تصویب کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران بلیط اتوبوس و مترو از امروز تا پایان هفته نیم بها می‌شود در مقابل ۵۰ درصد هزینه عوارض ورود به طرح ترافیک افزایش می‌یابد با توجه به افزایش آلاینده‌ها تا پایان هفته زنگ ورزش مدارس اجرا نخواهد شد پلیس راه آنان برخورد با خودرو‌های فاقد معاینه فنی را تشریح کرده است معاون عمرانی استانداری تهران گفت اگر شاخص‌های آلایندگی به مرز ۱۵۰ رسید تعطیلی مدارس با تاکید بر پیش دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی دنبال می‌شود که طبق پیش بینی هواشناسی به این وضع نمی‌رسیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
صبور بودن در رانندگی به اندازه دانستن نقاط کور دید کامیونها حائز اهمیت است. خیلی نزدیک به کامیونها حرکت نکنید. اگر نزدیک با یک کامیون حرکت کنید باعث می‌شود شما در نقطه کور پشت کامیون قرار بگیرید و اگر راننده از آن آگاهی نداشته باشد تغییر مسیر ناگهانی یا توقف آن شما را در خطر تصادف با عقب کامیون قرار خواهد داد. همچنین اگر بسیار نزدیک پشت یک کامیون حرکت کنید نمی‌توانید علائم راهنمایی جاده را به خوبی مشاهده کنید. هنگام رانندگی در شب اگر پشت یک کامیون قرار گرفتید از نور پایین استفاده کنید. زمانی که در جلوی کامیون هستید و می‌خواهید مسیر خود را تغییر دهید مطمئن شوید که فاصله زیادی با کامیون دارید.

تیراندازی انتقام جویانه در جنوب تهران / گفتگو با شرور معروف + عکس و فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل
با توجه به حساس بودن پرونده تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران برای دستگیری عاملان این تیراندازی وارد عمل شدند. گفتگو با شرور مسلححمید ۳۳ که سوابق زیادی در پرونده‌اش دارد ادعا می‌کند که هیچ سابقه‌ای ندارد و برای رهایی از تهدیدهای مرد جوان و پس گرفت پولش دست به این کار زده است. اسلحه را از کجا تهیه کردی؟ بعد از تهدیدهای مرد جوان تفنگ خریدم و دست به تیراندازی زدم. ۵۸ میلیون تومان نیز پول نقد داخل خانه بود؟ من در کار خرید و فروش خودرو مشغول هستم و پول یک خودرو بوده است. بنا به این گزارش، ۲ متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم | لیزر در برابر پهپاد؛ لاکهید مارتین قدرت سلاح لیزری‌اش را نشان می‌هد

همشهریهمشهری1 روز قبل
این سیستم آزمایشی لیزری که «آتنا» (ATHENA) (وسیله پیشرفته آزمایشی با انرژی بالا) نام دارد، چندین لیزر فیبرنوری با قدرت کمتر را ترکیب می‌کند و آنها را به صورت یک شعاع منفرد لیزری پرقدرت در می‌آورد. سیستم جدید لاکهید مارتین می‌تواند شعاع منفرد لیزری با توان حدود ۶۰ کیلووات ایجاد کند که به گفته شرکت سازنده برای لیزرهایی از این نوع یک رکورد محسوب می‌شود. لاکهید مارتین می‌گوید در آزمایش اخیر سیستم آتنا با نیروی هوایی آمریکا این سیستم لیزری توانسته است روی چندین پهپاد کوچک، هم از نوع بال ثابت و هم از نوع بالگردان قفل کند و آنها را سرنگون کند. شرکت لاکهید سیستم آتنا را در دنباله نمونه قبلی سلاح لیزری‌اش به نام ADAM ساخته است که قبلا توانایی‌اش را در نابود کردن موشک‌های نظامی در حال پرواز و قایق‌های کوچک در فاصله نزدیک نشان داده است. ناپایداری و ضعف ایجاد شده در بدنه وسیله مهاجم باعث متلاشی شدن یا از کار افتادن سیستم هدایت یا سایر سیستم‌های آن می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری12 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری16 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری17 ساعت قبل

۴ کشته و ۴۱ زخمی بر اثر برخورد بین یک دستگاه اتوبوس، کامیون و پژو

خبر فوری14 دقیقه قبل

احساس تنفر از خود چیست و چگونه می‌توان از آن رها شد؟

خبر فوری15 دقیقه قبل

نظرسنجی زننده در پارک تهران میان عادل فردوسی‌پور و میثاقی همراه با سیگار! +عکس

ورزش ۱۱25 دقیقه قبل

رسمی؛ ویکتور لیندلوف به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۹ فوتبال سوئد انتخاب شد

طرفداری33 دقیقه قبل

آرسنال از اخراج امری ترسی ندارد

میزان‌آنلاین44 دقیقه قبل

اولین نیروگاه تولید برق از گاز در شمال افغانستان آغاز به کارکرد

میزان‌آنلاین44 دقیقه قبل

درخواست آرژانتین از جمهوری آذربایجان برای بازداشت علی‌اکبر ولایتی!

اقتصادنیوز44 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها