هنرمند کردستانی در فستیوال موسیقی تالین شرکت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

هنرمند کردستانی در فستیوال موسیقی تالین شرکت می‌کند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |

بزرگنمایی:

عصر کرد - سعدالله نصیری، هنرمند نام آوازه کردستانی در فستیوال موسیقی تالین شرکت می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سعدالله نصیری امروز در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار کرد: طی هفت الی هشت سال اخیر در بیشتر فستیوال‌های دنیا با هزینه مالی خودم حضور داشته‌ام.

وی با اشاره به حضور فستیوال موسیقی کشورهای لهستان، فرانسه و ساردینیای ایتالیا، افزود: تاکنون در کشورهای بسیاری از جمله آلمان، قزاقستان، مجارستان، ترکیه، عراق، هندوستان، امارات عربی، سوئد و نروژ کنسرت داشته‌ام.

این هنرمند کردستانی در ادامه از حضور خود در فستیوال موسیقی تالین خبر داد و گفت: تنها هنرمند دعوت شده از کشور ایران به فستیوال بین المللی اروپا در شهر تالین پایتخت استونی هستم.

وی ادامه داد: در مجموع به مدت یک ماه در کشورهای اروپایی برنامه و کنسرت دارم که در ادامه این سفر در فستیوال مولانای رومی در شهر لتونی نیز به اجرای برنامه خواهم پرداخت.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

نصیری تصریح کرد: خوشبختانه موسیقی کردی بسیار غنی است و در حال حاضر در همه جشنواره‌های موسیقی دنیا هنرمندان کرد حضور دارند.

وی در ادامه ذکر کرد: از تقلید بیزار هستم به همین دلیل سبک اجرای خاص خود را دارم و حتی شعر اکثر کارهایم نیز سروده خودم است.

این هنرمند در پایان گفت: از ۱۵ سال پیش تاکنون کار تالیف دو کتاب «تلفیق طب سنتی با موسیقی» و «دایره المعارف موسیقی کردی» را انجام می‌دهم که خوشبختانه جمع آوری مطالب آن را نیز به اتمام رسانده‌ام.

انتهای پیام

هنرمند کردستانی در فستیوال موسیقی تالین شرکت می‌کند - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر