دولت برنامه‌ای برای مذاکره با آمریکا در سازمان ملل ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
دولت برنامه‌ای برای مذاکره با آمریکا در سازمان ملل ندارد

دولت برنامه‌ای برای مذاکره با آمریکا در سازمان ملل ندارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روزهای آتی، گفت: آقای روحانی مواضع جمهوری اسلامی ایران را به صورت شفاف اعلام کردند و تاکید کردند که دولت برنامه‌ای برای مذاکره با آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی ندارد. از سوی دیگر در شرایط فعلی زمینه برای مذاکره مساعد نیست.

آمریکا به دنبال فضاسازی رسانه‌ای با هدف شرطی کردن جامعه ایرانی به مذاکره

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می‌آید اظهارات و پیام‌های توئیتر ترامپ به دلیل عدم ثبات عقلانی وی و اطرافیان افراطی است که هر روز یک شعاری می‌دهند، در واقع در حال حاضر هیات حاکمه آمریکا شرایطی برای مذاکره ندارند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران پیش از این مواضع خود را اعلام کرده و گفته است که با خروج آمریکا از برجام هیچ مذاکره‌ای با آنها نخواهد داشت. آنها به دنبال تامین منافع خود از این چنین فضاسازی‌ها هستند. آقای رئیس‌جمهور نیز بارها اعلام کرده است.

جمالی نوبندگانی معتقد است: رسانه‌های آمریکایی و غربی به دنبال شرطی کردن جامعه ایرانی به مذاکره یا عدم مذاکره هستند. آنها می‌خواهند ذهن مردم و اقتصاد ایران را درگیر این مسائل کنند لذا دولتمردان باید هوشیار باشند و رسانه‌های داخلی نیز موضوع را برای مردم روشن کنند که ترامپ به دنبال جنگ روانی علیه ملت ایران است و می‌خواهد جو اجتماعی و اقتصادی ایران را منوط به مذاکره کنند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

احتمال تشدید تحریم ظریف در جریان سفر روحانی به سازمان‌ملل

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل، تحریم وزیر امور خارجه کشورمان را یادآور شد و گفت: این سفر در حالی انجام می‌شود که آمریکایی‌ها آقای ظریف را در اقدامی بی‌سابقه تحریم کردند، آنها ممکن است آقای ظریف را در این سفر تحت فشار بیشتری قرار دهند تا هیچ دیدار و ملاقاتی با خبرنگاران و سیاسیون در حاشیه نشست مجمع عمومی نداشته باشد.

وی ادامه داد: دولتمردان آمریکایی نگران ملاقت رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با مقامات سایر کشورها در سازمان ملل بود از این رو نسبت به تحریو وی اقدام کردند، این تحریم مهارت و هوشیاری مقامات ایرانی در مذاکرات را اثبات می‌کند.

ایران امیدی به راه‌اندازی خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا ندارد

جمالی نوبندگانی در ادامه موضوع راه اندازی خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری را یادآور شد و افزود: اروپایی‌ها بارها در مذاکرات خود اعلام کردند که توانایی مقابله با آمریکا را نداریم از این رو ایران باید رویه احقاق حقوق مسلم هسته‌ای خود را ادامه دهد زیرا منتظر اروپایی‌ها بودن جز اتلاف وقت چیزی برای ما ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی مخالف مذاکره برجامی با اروپایی‌ها نیست و قصد خروج از توافق را هم نداریم اما با توجه به اذعان اروپایی‌ها امیدی به راه اندازی این خط اعتباری نداریم. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو17 ساعت قبل
«برایان هوک»، نماینده دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه‌ای بامداد شنبه (به وقت تهران) گفت که راهبرد دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران تغییر نکرده است. به گزارش فارس، هوک در این مصاحبه با شبکه خبری الجزیره تصریح کرد سیاست دولت ترامپ موسوم به «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران ادامه یافته و تشدید خواهد شد. جمهوری اسلامی ایران تا کنون در سه گام گام از تعهدات خود کاسته است. تهران شهریورماه اجرای سومین گام از کاهش تعهدات خود را اعلام کرد. اولین گام ایران در کاهش تعهدات، عبور از سقف ۳۰۰ کیلوگرمی ذخایر اورانیوم غنی‌شده ۳٫۶۷ درصد، عدم فروش آب سنگین و مازاد اورانیوم غنی‌شده بود که در تاریخ هجدهم اردیبهشت اعلام شد.

دعوای رسانه‌ها بر سر دستگیری روح الله زم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب1 روز قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

فیلم/ بیانات منتشرنشده رهبرانقلاب درباره نقش سردار سلیمانی در عراق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل

فیلم/ وصف رهبر انقلاب از جاماندگان اربعین: گرچه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر