باید ضعف فاصله‌ها را مدیریت کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. ورزشی

باید ضعف فاصله‌ها را مدیریت کنیم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مربی سابق تیم ملی تکواندو: باید ضعف فاصله فنی بین نفرات اول و دوم تیم ملی را مدیریت کنیم
باید ضعف فاصله‌ها را مدیریت کنیم - 0

هادی افشار در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در خصوص عملکرد تکواندوکاران ایران در رقابت‌های جایزه بزرگ ژاپن گفت: نتایج تکواندوکاران ایران در این مسابقات خیلی خوب بود، اما به نظرم تکواندو ایران نیاز به تغییر و تحول دارد تا با ایجاد شرایط جدید نفرات بیشتری در اوزان مختلف داشته باشیم.

مربی سابق تیم ملی تکواندو افزود: سال ۲۰۱۷ آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی را به تیم ملی تکواندو آوردیم و آن‌ها تا امروز نتایج و عملکرد بسیار خوبی کسب کرده‌اند، در حالیکه تیم ملی در اوزان بالاتر نیروی جایگزین و مطمئنی در اختیار ندارد و در این اوزان تغییر نگرش ضروری است.

کار سخت حسینی در رده بندی المپیکی

وی با اشاره به مدال طلای میرهاشم حسینی و کسب ۴۰ امتیاز این تکواندوکار در رده بندی المپیکی گفت: حسینی کار سختی برای کسب سهمیه از طریق رده بندی المپیکی دارد، چون در وزن دوم المپیکی باید «جواد آچاب» بلژیکی را پشت سر بگذارد، او باید در ۲ مسابقه آینده گرندپری (جایزه بزرگ) مدال طلا بگیرد و آچاب نیز بازنده شود تا بتواند از این طریق راهی توکیو شود.

افشار افزود: میرهاشم حسینی اگر نتواند از طریق رده بندی المپیکی سهمیه بگیرد در صورت امکان می‌تواند در رقابت‌های انتخابی قاره‌ای شرکت کند، چون با توجه به نتایجی که داشته است، شانس زیادی برای کسب مدال المپیک دارد، البته شرایط حضور کشور‌ها و تکواندوکاران در مسابقات انتخابی را نمی‌دانم و اگر این ورزشکار سهمیه نگرفت باید نگاه ویژه‌ای به او شود، چون باید برای آینده حفظ شود.

مربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: باید منطقی‌ترین مسیر را برای رسیدن به مدال المپیک در نظر بگیریم، اما در این باره فدراسیون و کادر فنی تیم ملی تصمیم گیرنده هستند.

وی میرهاشم حسینی را در مبارزات توانمند دانست و افزود: او نباید امتیاز از دست بدهد و ضعیف عمل کند، اگر حسینی منطقی‌تر مسابقه را اداره کند و با دقت عمل کند با تکنیک بالای خود می‌تواند نتیجه بهتری بگیرد.

هادی پور پای راستش را تقویت کند

افشار درباره عملکرد آرمین هادی پور در وزن اول المپیکی گفت: قبلا عملکرد هادی پور را با دانشجویان تکواندو آنالیز کرده بودیم که نتایج جالبی به دست آمد، نقطه ضعف او استفاده نکردن از ضربات پای راست است، این ملی پوش می‌تواند با استفاده بیشتر از پای راست خود شرایط تکنیکی خود را تقویت کند، آرمین می‌تواند با برنامه ریزی بهتر فعال‌تر شود، چون تکواندوکار توانمندی است و فقط باید اعتماد به نفسش را تقویت کند تا موفق شود و فاصله امتیازی اش را حفظ کند.

وی ادامه داد: هادی پور با توجه به ریسک پذیری، نوع مبارزه و حریفانش یکی از شانس‌های کسب مدال ایران در المپیک ۲۰۲۰ است، اگر بازیکن کره‌ای هم سهمیه بگیرد، هادی پور هم می‌تواند در جدول قرعه کشی المپیک شرایط بهتری داشته باشد و باتوجه به توانمندی هایش شک ندارم که می‌تواند موفق شود.

خبری: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

مردانی از لحاظ روحی آماده شود

قهرمان سابق تیم ملی تکواندو در خصوص سجاد مردانی در سنگین وزن گفت: مردانی هیچ گاه صد در صد توانمندی هایش را به کار نمی‌برد، به نظرم باید روی مسائل روحی و روانی این ورزشکار کار کرد، او با نفر بعد از خود در کسب سهمیه المپیک فاصله زیادی دارد و بی انگیزه شده، در حالیکه توانمند است و فیزیک و تکنیک خوبی نیز دارد، اگر بتواند به لحاظ روحی آماده شود، نتایج بهتری کسب می‌کند.

وی افزود: با مردانی مبارزه کرده‌ام و شرایطش را کاملا می‌شناسم، او از مسابقات جهانی ۲۰۱۳ وارد تیم ملی شد، اما همیشه مسابقات فینال را مهم احساس می‌کند در حالیکه می‌تواند شانس مدال المپیکی باشد، اما همه چیز به فدراسیون بازمی گردد.

ضعف تکواندوکاران مستعد

افشار به کمبود تکواندوکار مستعد در سنگین وزن اشاره کرد و گفت: زمانی که من در تیم ملی مبارزه می‌کردم، در سنگین وزن چهار تکواندوکار مطمئن و قدرتمند داشتیم، اما حالا کسی نیست که جایگزین سجاد مردانی شود.

وی ادامه داد: به نظرم برنامه‌ای برای پرورش تکواندوکاران در اوزان سنگین و حتی میان وزن نداریم، در حالیکه قبلا هوگوپوشان خوبی مثل مسعود حجی زواره و مهدی خدابخشی حضور داشتند، اما حالا فاصله بازیکنان با هم زیاد شده است و ما فرد جایگزین نداریم.

تکواندو نیاز به پوست اندازی دارد

مربی سابق تیم ملی تکواندو با اشاره به پیشرفت تکواندو دنیا با سرمایه گذاری کشور‌ها در این رشته افزود: همچنان معتقدم تکواندو ایران نیاز به پوست اندازی دارد، زمانی که امید غلامزاده از تیم ملی جدا شد، محمد باقری معتمد و علیرضا نصرآزادانی جایگزین شدند و مدال‌های جهانی و المپیکی گرفتند، باید شرایطی در رده‌های سنی پایه ایجاد کنیم تا قهرمانان این رده سنی برای آینده تیم ملی حفظ شوند.

نتیجه گرا شده‌ایم

وی گفت: در واقع بین تکواندوکاران نوجوان و جوان برای رسیدن به تیم ملی فاصله‌ای وجود دارد که تنها با تشکیل تیم امید این فاصله از بین می‌رود، چون ما نتیجه گرا هستیم و تیم‌های پایه خود را فقط برای همان مقطع زمانی آماده می‌کنیم و بعد از آن تکواندوکاران مستعد به حال خود رها می‌شوند، در صورتیکه می‌شود با وجود این همه استعداد در لیگ، آن‌ها را برای آینده تقویت و حفظ کرد، این ضعف امروز تکواندو ایران است که باید مدیریت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
با نتیجه‌ای که در دیدار ایران و عراق ثبت شد، حالا تیم ملی ایران می‌تواند فارغ از نتایج تیم‌های دیگر و بدون توجه به سایر مسابقات گروه سوم، صدرنشین شود. با این حال یک شانس دیگر برای تیم ملی ایران و سرمربی کنونی اش مارک ویلموتس بلژیکی وجود داشت که سرنوشت تیم ملی در دستان خودش قرار بگیرد و آن هم تساوی دو تیم بحرین و عراق بود که در دیدار رفت نیز در منامه به نتیجه یک بر یک دست یافته بودند؛ نتیجه‌ای که به هر ترتیبی بود، در پایان دیدار دو تیم رقم خورد و حالا تیم ملی می‌تواند حتی به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی بازی‌ها صعود کند. رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از فرودین ماه سال ۱۳۹۷ برای تیم ملی از سرگرفته خواهد شد. در تاریخ هفتم فرودین ماه ۱۳۹۹ تیم ملی در ورزشگاه آزادی به مصاف هنگ کنگ می‌رود و ۷ روز بعدتر در خاک کامبوج به مصاف این کشور می‌رود. تیم ملی یک بازی کمتر از دو مدعی گروه انجام داده، ولی هیچ راهی برای صدرنشین شدن در گروه سوم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ و جام جهانی ۲۰۲۳ چین ندارد، جز پیروزی در هر ۴ دیدار باقی مانده؛ چرا که دوم شدن در گروه ممکن است کار تیم ملی را به اما و اگر و شاید حذف احتمالی زودهنگام بکشاند.
رکنارکنا12 ساعت قبل
در جریان بازی خطای ماتیاس وسینو، هافبک اروگوئه، باعث عصبانیت شدید لیونل مسی شد و این فوق ستاره آرژانتینی به شدت نسبت به این موضوع اعتراض کرد. بعد از اعتراض مسی، ادینسون کاوانی نیز وارد درگیری شد؛ موضوعی که باعث شد یک بحث نسبتا شدید بین کاوانی و مسی به وجود بیاید. ادینسون کاوانی پس از پایان بازی دیشب در واکنش به درگیری با مسی گفت: " بله این فوتبال است. بازی امشب یک دیدار کلاسیک با برخورد‌های بسیار بود و این اتفاقات در چنین بازی هایی طبیعی است. " این دومین بار طی چهار روز اخیر است که لیونل مسی باعث ایجاد یک جنگ روانی درون زمین شده است.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، در تازه‌ترین اعلام فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) محمد جعفر کامبوزیا، رئیس سابق فدراسیون شطرنج که مدت طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۲ و ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ سکان دار شطرنج ایران بود، به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی معرفی شد. کامبوزیا یکی از روسای فدراسیون شطرنج است که در سال‌های ۱۳۸۲ و ۱۳۹۳ از این سمت کنار رفت. در زمان آخرین ریاست وی در فدراسیون شطرنج اعتراضاتی مبنی بر اداره غیر حضوری فدراسیون در زمان تصدی ریاست وی و سفر‌های پی در پی به گوش می‌رسید. کامبوزیا از افراد شناخته شده در شطرنج است و به واسطه حضور چندین ساله در این رشته ورزشی از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سعید داورپناه به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره وضع تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: ترکیب بازیکنان نفت مثل پارسال نیست، ولی بازیکنان فعلی واقعا تلاش می‌کنند. هیچ تیمی مثل ما تمرین نمی‌کند و به نظرم براساس همان تمرینات و با کار گروهی خوب، ​ مهرام را هم در هفته پنجم شکست دادیم. مهرام تیمی بزرگ با مهره‌های خوب است، ولی تمرکز ما از این تیم بیشتر بود. وی درباره رویارویی با صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان مهرام افزود: ​ صمد دوست صمیمی من بیرون از زمین است و همیشه خیلی خوب بازی می‌کند. برایمان فرقی ندارد که تیم‌های دیگر بازیکن خارجی بیاورند، به نظرم تا زمانی که کار گروهی انجام دهیم، ​ وضعیت تیم خیلی فرق می‌کند.
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون قایقرانی، دور جدید اردوی تیم ملی آبهای آرام به منظور آمادگی و حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ از اول آذرماه آغاز می‌شود. این اردو به میزبانی دریاچه آزادی تا ۲۶ آذرماه ادامه خواهد داشت. از این مرحله از اردو ایرج اقلیمی مربی با سابقه کشورمان هدایت ملی پوشان را برای حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ برعهده دارد. مرتضی قاطع نیز سرپرست اردو است. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آخرین تمرین تیم امید برگزار شد

نود5 دقیقه قبل

گرفتار شدن ۵۰ خودرو در برف خوزستان

رکنا6 دقیقه قبل

راهپیمایی تقویت وحدت و امنیت جامعه در بروجرد برگزار می‌شود

مهر8 دقیقه قبل

دو مغازه عروسک فروشی در بازار تهران آتش گرفت

رکنا10 دقیقه قبل

۲۴۰۰ بازداشتی در جریان اعتراضات عراق آزاد شدند

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل