تعدد برگزاری نمایشگاه‌های غیر ضروری در سال سخت اقتصادی/ جای خالی نهادهای نظارتی در برگزاری نمایشگاه‌های دولتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

تعدد برگزاری نمایشگاه‌های غیر ضروری در سال سخت اقتصادی/ جای خالی نهادهای نظارتی در برگزاری نمایشگاه‌های دولتی

ایلناخبرگزاری ایلنا |
در شرایطی با افت شدید درآمدهای نفتی دولت به دنبال کاهش هزینه های جاری است، شاهد تعدد برگزاری نمایشگاه‌های هزینه‌ساز و غیرضروری در وزارت راه و شهرسازی هستیم.

تعدد برگزاری نمایشگاه‌های غیر ضروری در سال سخت اقتصادی/ جای خالی نهادهای نظارتی در برگزاری نمایشگاه‌های دولتی - 1

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در حالی که تمام مسئولان وزارت راه و شهرسازی مهم‌ترین عامل عقب ماندگی پروژه‌های عمرانی را تنگناهای مالی و شرایط خاص اقتصادی می‌دانند و اعلام می‌کنند اما هزینه‌های غیرضروری این وزارتخانه از جمله تعدد برگزاری همایش‌ها، ‌ نمایشگاه‌های غیرضروری ولو تخصصی و اخیرا هم نمایشگاه‌های بی‌ارتباط با ماموریت این دستگاه اجرایی لیست بلند بالایی دارد.

آذر ماه سال گذشته سومین دوره نمایشگاه صنعت حمل ونقل و صنایع وابسته در مصلی تهران برگزار شد که اتفاقا در همان روزهای برگزاری این نمایشگاه، نمایشگاه دیگری از سوی سازمان بنادر و دریانوردی – یکی از سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی - در کیش برگزار شد. هنوز چند روزی نگذشته بود که اولین نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در مصلی تهران برگزار شد که تنها خروجی این نمایشگاه انعقاد چند تفاهمنامه بین سازمانی بود.

البته مهم‌ترین خبری که از این نمایشگاه منتشر شد برکناری ناگهانی سه معاون مسکنی وزارت راه و معرفی معاونین جدید در همان بحبوحه نمایشگاه مسکن بود.

حالا قرار است علاوه بر نمایشگاه‌های تخصصی غیرضروری که دستاوردی هم برای نمایش در این نمایشگاه معمولا وجود ندارد، نمایشگاه‌های غیر تخصصی هم برگزار شود. امروز مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی از برگزاری همایش و نمایشگاه تبیین نقش وزارت راه و شهرسازی در دفاع مقدس در روزهای ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه خبر داد و برگزاری این رویداد را در راستای تحقق محورهای اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.

می‌دانیم که برگزاری نمایشگاه‌ها به غیر از احتساب اجاره مکان چه هزینه‌های بالایی را به همراه دارد اما روح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در خرج و مخارج دولت است و مقام معظم رهبری هم بارها در فرمایشات خود نسبت به کاهش هزینه‌های دولت اشاره کرده‌اند.

وزارت راه و شهرسازی در حالی نمایشگاه چند روزه دفاع مقدس برگزار می‌کند که اساسا نهادهای متعددی به طور تخصصی در این حوزه مسئول برگزاری چنین رویدادهای مرتبط با حوزه دفاع مقدس هستند و این اقدام غیرتخصصی وزارت راه و شهرسازی به نوعی موازی کاری با عملکرد و ماموریت‌های این نهادهای تخصصی از جمله بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس محسوب می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

در شرایطی با کاهش درآمدهای نفتی دولت به دنبال کاهش هزینه‌های جاری دستگاه‌ها و زیر مجموعه‌هایش است به نظر می‌رسد برای کنترل این هزینه‌های غیرضروری، ضروری است که نهادهای نظارتی ورود کنند تا بتوان شاید از این طریق هزینه‌های جاری را در سال‌های سخت اقتصادی که از آن تعبیر جنگ اقتصادی می‌شود، ‌ کاهش داد.

مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری امروز در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه برگزاری این هزینه‌های برگزاری نمایشگاه چقدر تخمین زده شده است، گفت: هنوز میزان هزینه‌ها نهایی نشده است اما به محض نهایی شدن آن به صورت شفاف اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در قالب دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در دوران دفاع مقدس خدمات و پشتیبانی قابل توجهی انجام دادند، اما کمتر مورد توجه قرار گرفت و حتما از قصور ما بوده است، گفت: امسال با تشکیل ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس، قصد داریم همایش و نمایشگاهی در حوزه افتخارآفرینی‌های وزارت راه و ترابری سابق و مسکن و شهرسازی در دوران دفاع مقدس برگزار کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه جنگ پایان نیافته و تغییر شکل داده است و امروز هم در حال مصاف هستیم و مهم رزمنده بودن و رزمنده ماندن است، گفت: رهبر معظم انقلاب امروز فعالان جبهه اقتصادی را رزمنده می‌دانند، ما هم باید بدانیم هرگاه جهت شکست حصارهای اقتصادی دشمن هر کار تولیدی که انجام بدهیم، به تحقق اقتصاد مقاومتی عمل کرده‌ایم و کاری جهادی و بسیجی انجام شده است.

وی تاکید کرد: امسال با دستور وزیر راه و شهرسازی و پیگیری بسیج وزارتخانه، نمایشگاه تبیین نقش وزارت راه و شهرسازی در دفاع مقدس برقرار می‌شود و تلاش می‌کنیم این نمایشگاه در سال‌های آتی به صورت دائمی در محل باغ‌موزه دفاع مقدس ایجاد شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

محمدرضا گلزار در خاک آمریکا شکست خورد / احتمال لغو کنسرت! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدرضا گلزار قرار است که در دالبی تیاتر طی هفته‌های آینده کنسرت برگزار کند و شبکه‌های فارسی زبان لس‌آنجلس بشدت در حال تبلیغات شبانه‌روزی برای کنسرت محمدرضا گلزار هستند. هواداران این بازیگر با ارسال لینکی برای کافه سینما، از مسیر خرید بلیت برای حضور در سالن، این خبر را به‌چالش کشیده‌اند. گروهی محمدرضا گلزار خواننده‌ای استاندارد نمی‌دانند و با اذعان به فالش‌خوانی وی در کنسرت‌های که اخیرا روزنامه جام جم بدان مفضل پرداخت بود را دلیل شکست محمدرضا گلزار در برگزاری این برنامه می‌دانند. این آمار برای خرید کنسرت محمدرضا گلزار در آمریکا به اندازه یک کلوب صد نفری بی‌سابقه است. البته بوقچی‌هایی هم هستند که سعی می‌کنند برگزاری این مراسم را در سالن مراسم اسکار جلوه دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، امضاء کنندگان این نامه که در یکی از ستون‌های روزنامه لوموند منتشر شده با خطاب قرار دادن امانوئل ماکرون درخواست خود را اینگونه مطرح کرده‌اند: «ما (…) از دولت فرانسه و از رئیس جمهوری می‌خواهیم هر چه سریعتر برخورد با زن محجبه‌ای که در مقابل چشمان فرزندش مورد تعرض قرار گرفته است را به صورت صریح و آشکار محکوم کنند.» این نامه همچنین برچسب زدن، ترد کردن و تمسخر شهروندان مسلمان تنها به دلیل عمل به دستورات دینی مربوطه را محکوم می‌کند و خواستار مقابله با این گونه رفتارها شده است. ماجرا به روز جمعه گذشته باز می‌گردد، زمانی که ژولین ادول، عضو دفتر مرکزی حزب راستگرای افراطی «اجتماع ملی» از مادر محجبه یک دانش آموز که فرزندش را در گردش جمعی خارج از مدرسه برای بازدید از شورای منطقه‌ای «بورگونی-فرانش-کنته» همراه می‌کرد، خواست که برای ورود به سالن حجاب از سر بردارد. در پی این اقدام نماینده راستگرای فرانسه، این مادر محجبه مجبور به ترک محل شد. شخصیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری فرانسه در نامه‌ای که به امضای ۹۰ نفر رسیده این حرکت را که تصاویر ویدیویی آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر و واکنش گسترده کاربران را به همراه داشته مصداق بارز «نفرت» و «خشونت بی سابقه» توصیف کرده‌اند. به نوشته یورونیوز، عمر سی، بازیگر شناخته شده و برنده جایزه سزار، سلین سیاما، کارگردان زن فرانسوی، کن ساماراس، خواننده رپ فرانسوی ملقب به «نکفو» و تعدادی از خبرنگاران و ورزشکاران از ۹۰ امضاء کننده این نامه محسوب می‌شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- جلسه ۳۳۳ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. به گزارش گروه فرهنگی میزان، به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۳۳۳ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شوریا عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی روز دوشنبه ۲۲/۰۷/۱۳۹۸ در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. حجت‌الاسلام و المسلمین شاطری: در سند دانشگاه اسلامی به موضوع ورزش و فعالیت‌های همگانی تأکید شده است. در این گزارش با اشاره به «آیین نامه حمایت از قهرمانان ورزشی کشور» مصوب جلسه ۱۰۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۲ /۱۲ /۱۳۶۶ خواسته شد تا نسبت به به‌روزرسانی این مصوبه اقدام شود. دستور دوم جلسه ارائه گزارشی پیرامون پیشرفت ایران در حوزه پژوهش در چهل ساله گذشته بود که توسط شاهین آخوندزاده رئیس کمیته پژوهش و فناوری سند دانشگاه اسلامی ارائه شد.

خط ویژه ژن‌های خوب برای ورود به دانشگاه

الفالف18 ساعت قبل
۱۴ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه اجتماعی الف، ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۰۹:۳۰ ۳۹۸۰۷۲۳۱۷۴به گزارش الف، این روزها سهمیه فرزندان و همسران هیات علمی دانشگاه‌ها در کنکور به صورت ویژه در کانون توجه قرار گرفته است. به گواه اعدادی که روزنامه شهروند (مبتنی بر مستندات دریافتی از سازمان سنجش) منتشر کرده از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷، ۷۱۹۴ نفر از اعضای خانواده‌های هیات علمی دانشگاه در دانشگاه‌های دولتی انتقالی گرفته یا تغییر رشته داده‌اند. تنها دلیل این اتفاق نیز به هیات علمی بودن یکی از والدین برمی گردد. توضیح ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش درباره سهمیه هیات علمیمشخص است این سهمیه مبتنی بر رانت شکل گرفته، بسیار تبعیض آمیز و در تضاد با عدالت و رقابت سالم آموزشی است. مسئولان درباره سهمیه هیات علمی‌ها چه می‌گویند؟ در این بین منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یکی از مدافعان اختصاص سهمیه به نزدیکان اعضای هیات علمی است.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، معاون پرورشی و فرهنگی از همکاری مدارس و مناطق در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی خبر داد و گفت: پیاده روی باشکوه مردم مومن تهران همزمان با راهپیمایی میلیونی مسلمانان و شیعیان جهان در عتبات عالیات، برگزار خواهد شد تا آنانی که توفیق و امکان حضور در نجف شریف و کربلای معلی را نداشته‌اند بتوانند از نعمت اربعین حسینی برای خود ره توشه‌ای بردارند. عبدالرسول کریمی با اعلام حضور فعال آموزش و پرورش در ستاد اربعین در تهران بیان کرد: همانطور که امام راحل (ره) فرمودند «ما هرچه داریم از محرم و صفر است» این ایام گرانقدر و منتعم از شور عاشورا و اربعین باعث شده است حتی کسانی که امکان حضور و راهپیمایی در سرزمین عشق کربلا را نداشته‌اند در تهران بزرگ به یاد هموطنان و مسلمانان سراسر جهان در راهپیمایی نمادین جاماندگان اربعین شرکت کنند. نماینده آموزش و پرورش شهر تهران در ستاد اربعین افزود: این مراسم راهپیمایی از صبح زود در میدان امام حسین (ع) با برنامه قرائت زیارت اربعین، روضه خوانی و مداحی آغاز و پس از طی مسیر در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و همزمان با اقامه نمازظهر پایان خواهد یافت. کریمی همچنین اظهار داشت: در طول مسیر راهپیمایی ۷۷ موکب با همکاری دستگاه‌های مربوطه به ویژه شهرداری تهران راه اندازی می‌شود. مدارس مناطق ۷-۱۲-۱۳-۱۴-۱۵-۱۶ و ۱۹ که در مسیر این راهپیمایی قرار گرفته‌اند برای استفاده از امکانات عمومی فعال بوده و برخی از این مدارس پس از عبور کاروان راهپیمایان همراه با هیات عزاداری دانش آموزی در این مراسم شرکت خواهد نمود.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
ماسک لایه بردار روشن کننده پوست هربکس علاوه بر حذف آلودگی‌ها از چهره حس شادابی، جوانی و انرژی به پوست می‌بخشد. ماسک لایه بردار روشن کننده پوست هربکس یک روش پیلینگ بی خطر است که کاملا به بازسازی و جوانسازی پوست می‌ پردازد. ماسک لایه بردار روشن هربکس دارای خواص روشن‌کنندگی صورت، رطوبت رسانی، رفع تیرگی‌های پوستبه طور عمده می‌توان گفت که ماسک لایه بردار روشن هربکس دارای خواص روشن‌کنندگی صورت، رطوبت رسانی، رفع تیرگی‌های پوست و از بین بردن ناخالصی‌های پوست و حفاظت از پوست در برابر صدمات ناشی از اشعه خورشید می‌باشد. برای استفاده از ماسک لایه بردار روشن کننده پوست هربکس، ابتدا پوست صورت را با لوسیون شستشوی صورت هربکس شستشو داده سپس به مقدار مناسب از ماسک به غیر از زیرچشم به پوست بمالید و بعد از ۲۰دقیقه پاک کرده و البته بعد از استفاده از ماسک نیاز به آبکشی نمی‌‌باشد. توصیه می‌شود ماسک لایه بردار روشن کننده هربکس هفته‌ای یک تا دو بار استفاده شود.

نظرها

اخبار بیشتر