سبزپوش شدن دوباره شاخص کل/ گروه‌های خودرویی و بانکی همچنان کانون توجه معامله‌گران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
سبزپوش شدن دوباره شاخص کل/ گروه‌های خودرویی و بانکی همچنان کانون توجه معامله‌گران

سبزپوش شدن دوباره شاخص کل/ گروه‌های خودرویی و بانکی همچنان کانون توجه معامله‌گران

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
معاملات امروز بازار سهام با رشد کم جان شاخص کل نسبت به روز گذشته همراه بود. در این بین گروه‌های خودرو و بانک بیشترین تعداد معاملات و پالایشی‌ها بالاترین تاثیر مثبت را در صعودی شدن نماگر بورس تهران برجای داشتند.

اقتصادآنلاین - محمدمیلاد عبداللهی؛ شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات سومین روز هفته بار دیگر به مدار صعودی بازگشت و وضعیت روز گذشته را کمی ارتقا بخشید، در ادامه دادوستدهای امروز بار دیگر گروه‌های خودرویی و بانکی بیشترین حجم معاملات را ازآن خود کردند و گروه‌هایی همچون قند و شکر و سیمان هم رشد قیمت محسوسی داشتند.

از سوی دیگر در حوزه اخبار بین‌المللی هم معاملات امروز با تغییرات گسترده در قیمت نفت و سیلی از اخبار و مواضع سیاسی آغاز به کار کرد. به طوری‌که نفت برنت دادوستدهای امروز را با رشد ۱۸ درصدی آغاز کرد و توئیت‌های ترامپ در رابطه با آزادسازی ذخایر نفتی و همچنین اعلام آمادگی برای اقدام عملی با نوسانات شدیدی همراه شد. در ادامه طبق اعلام رسمی مقامات سعودی امروز ۴۰ درصد از تولیدات نفت تاسیسات این کشور به مدار بازخواهد گشت و انتظار می‌رود تا پنج روز آینده باقی حجم تولید نیز حالت معمولی را به خود بگیرد. این عوامل سبب شد تا تعدادی از تحلیل‌گران نسبت به نوسان جهانی قیمت طلای سیاه اتفاق نظر داشته باشند.

شایان ذکر است نمادهای پالایشی در معاملات روز جاری، رشد قیمت محسوسی را پشت سر گذاشتند. این اتفاق را می‌توان واکنش‌ معامله‌گران نسبت به تغییرات قیمت نفت دانست.

افت قیمت نفت را می‌توان متاثر از عواملی که پیش‌تر به آن اشاره شد دانست، به علاوه متهم کردن ایران در خصوص جنجال‌ها نفتی عربستان و کم‌رنگ‌تر شدن مذاکرات میان مقامات کشورمان با قدرت‌های جهانی در چارچوب نشست سازمان ملل، همگی منجر شده تا وضعیت دوگانه‌ای در روند معاملات بازار حاکم شود. به اعتقاد تعداد زیادی از کارشناسان، یکی از عوامل مهم رکورد شکنی‌ها شاخص کل طی چند روز اخیر منوط به اخبار مثبت سیاسی و امیدواری به بهبود شرایط سیاسی و کاهش تنش‌ها بود که اگر این مهم به هر دلیلی جامه عمل نپوشد، بلاتکلیفی محسوسی را در دل معامله‌گران خواهد انداخت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

در پایان لازم به ذکر است، تعدادی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند، روند رو به رشد بازار سهام ادامه دار خواهد بود و در شرایط فعلی نمی‌توان از اصلاح بازار صحبت کردگرچه در برخی از نمادها شاهد رشد هیجانی هستیم.

گفتنی است شاخص کل بورس تهران امروز ۳هزارو ۵۲۱ واحد رشد در آستانه کانال ۳۰۶ هزار واحدی قرارگرفت و در سوی دیگر شاخص کل هم‌وزن نیز هزارو۶۰۱ واحد معادل ۱٫۸۸ درصد رشد داشت.

ارزش معاملات روز جاری۲هزارو ۵۰۷ میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد ۲هزارو ۲۱۴ میلیارد تومان به ثبت رسید. همچنین خالص تغییر مالکیت از حقوقی به حقیقی ۱۵۵ میلیارد تومان قرار گرفت.

ترین‌های معاملات امروز

از میان نمادهای تاثیر گذار، پالایشی‌ها «شتران» و «شپنا»، فولادی‌ها «فخاس» و «فخور» و گروه‌های نفت و پتروشیمی بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشتند و منجر به ارتقاء نماگر بورسی شدند. در مقابل «کگل » با افت ۱۱۸ واحدی مانع رشد بیشتر شاخص کل شد.

همچنین در قسمت صنعتی‌ها نیز همانطور که پیش‌تر اعلام شد، همانند روز گذشته گروه‌ها خودروسازی و بانک‌ها توانستند عنوان برترین‌های بخش مذکور را به خود اختصاص دهند و پس ازآن‌ها صنایع شیمیایی قرارگرفت.

گفتنی است در ادامه نمادهای «غبهنوش»، «سفانو» و «سکرد» با بیشترین افزایش قیمت توانستند سود درخوری را برای مشتریان خود به ارمغان داشته باشند و در مقابل مشتریان «خپویش»، «حتوکا» و «ختور» با افت قیمت نمادهای فوق متحمل ضرر بیشتری شدند.

کوتاه از فرابورس

آیفکس امروز با ثبت رساندن یک رکورد جدید و رشد بیش از ۸۱ واحد به کانال ۴ هزار واحدی ورود کرد. در میان نمادهای فرابورسی، «مارون»، «ذوب»، «دماوند» و «کگهر» با رشد قابل توجه ۴۰ واحدی، منجر به صعود شاخص کل شدند. شایان ذکر است ارزش معاملات فرابورسی هزارو۲۶۷ تومان میلیارد ارزش معاملات خرد آن هم هزارو ۲۰۱ میلیارد تومان بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- براساس اعلام روابط عمومی بانک مرکزی سهم بانک‌ها از مبلغ کل تسهیلات اعطایی به طرح‌های پیشران بخش مسکن و ساختمان، صنعت و معدن، نفت، گردشگری و جهاد کشاورزی تعیین شدبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، سهم بانک‌های عامل از کل تسهیلات در نظر گرفته شده به طرح‌های پیشران مجموعا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام شد که از این مبلغ سهم بخش صنعت و معدن مبلغ ۵۰۰ هزار میلیارد ریال، سهم بخش نفت مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال، سهم گردشگری مبلغ ۶۰ هزار میلیارد ریال، سهم بخش مسکن و ساختمان مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و سهم بخش کشاورزی مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تعیین شده است. بر این اساس مقرر شد سهم تسهیلات یاد شده با در نظر گرفتن صنایع پیشران معرفی شده از سوی وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان حداقل سهم پیش بینی شده برای اعطای تسهیلات توسط بانک‌های عامل مورد اقدام مقتضی قرار گیرد. بیشتر بخوانید: انجام امور بانکی بدون نیاز به ارائه تصویر شناسنامه و کارت ملیانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

دادگاه لاهه درباره پرونده جنایت جنگی سربازان انگلیسی در عراق و افغانستان تحقیق می‎کند

میزان‌آنلاین23 ساعت قبل

دستور رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌ها: حتی تقاضای گرانی هم ندهید/ سخنگوی دولت: ۵۲ درصد مردم خودرو ندارند/ وزیر راه و شهرسازی: بلیت هواپیما گران نمی‌شود/ عقبگرد دلا‌ر پس از ۸ روز افزایش

تابناک8 ساعت قبل

پلیس گرجستان چادرهای معترضان را تخریب کرد

اعتمادآنلاین22 ساعت قبل

تعادل قیمت سیمان پس از ۸۶ سال فعالیت

اعتمادآنلاین6 ساعت قبل

کمدین محبوب «خندوانه» این بار روی صحنه نمایش

افکارنیوز6 ساعت قبل

برگزاری یادبود جهادگر بسیجی شهید امیرمحمد اژدری در اکبریه شهرری

فارس1 ساعت قبل

تفاوت پدرام کریمی با بقیه

پارس نیوز1 روز قبل

راهپیمایی مردم ایلام در حمایت از امنیت کشور برگزار می‌شود

مهر3 ساعت قبل

مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت‌وگو در شهر را فراهم کنیم

ایسنا1 روز قبل

سرنوشت وحشتناک ۴ جوان ماهشهری پس از ۳ روز در یک بیابان!

رکنا1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

لایحه «درآمد پایدار شهرداری‌ها» به کجا رسید؟

میزان‌آنلاین3 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| پیروزی مالدیو، میانمار و ترکمنستان

تسنیم5 دقیقه قبل

۶ مسابقه از هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال لغو شد

نود7 دقیقه قبل

ساعت بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان تغییر کرد

نود7 دقیقه قبل

کمک معیشت خانوار تا یکشنبه واریز نشد تماس بگیرید

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل