کاهش ۱۷هزار مرگ در اثر تصادفات جاده ای/ آمریکایی‌ها با شیوه‌های مختلف مانع از ورود دارو به کشور شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سلامت
کاهش ۱۷هزار مرگ در اثر تصادفات جاده ای/ آمریکایی‌ها با شیوه‌های مختلف مانع از ورود دارو به کشور شدند

کاهش ۱۷هزار مرگ در اثر تصادفات جاده ای/ آمریکایی‌ها با شیوه‌های مختلف مانع از ورود دارو به کشور شدند

برناخبرگزاری برنا |
جهانگیری:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در مراسم چهل و چهارمین سالگرد تاسیس اورژانس کشور، گفت: در مواقع حادثه، چه در اثر بیماری‌های جسمی و چه حوادث طبیعی و رانندگی، اولین دلگرمی همه مردم این است که با اورژانس تماس بگیرند. در واقع شما فریادرس مردم هستید که موجب تقویت اعتماد انها می‌شوید.

او ادامه داد: مردم هر کشوری مهم‌ترین انتظارشان این است ک در حادثه‌ها کسانی در کنارشان باشند و وقتی این انجام شود اعتماد مردم به کارآمدی‌ها بیشتر میشود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید براینکه در هنگام وقوع حوادث، انتظار است تلفات به حداقل برسد و مسئولیت اولیه آن با اورژانس است افزود: ولی حوادثی ک منجر به این اتفاقات می‌شود، نیازمند برنامه ریزی ریشه‌ای و بنیادی است.

جهانگیری ادامه داد: بر اساس امارهای اورژانس میتوان فهمید چه میزان تلفات داریم و مشکلات کجاست؟ حفظ جان مردم و سلامت مردم اولین و مهمتریم وظیفه تمام دستگاه‌های کشور است.

او با بیان اینکه وقتی جمعیت کمتر بود تا ۲۷ هزار مرگ جاده ای داشتیم که با همت خوب دست اندرکاران، تا سالهای گذشته روند کاهشی داشتیم و به آمار حدود ۱۷ هزار در ۹۷ رسیدیم عنوان کرد: این عدد در کنار امار صدمات و جراحات بسیار وحشتناک است.

او خاطرنشان کرد: در صحبتی که با آقای هادیان فر رییس راهور ناجا در جلسه‌ای داشتیم برنامه‌ای تدوین شد تا به میزان ۲۰۰۰ نفر تعداد فوت‌ها را کاهش دهیم.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

او افزود: ۵۱ درصد تلفات در لحظه حادثه است و ۴۹ درصد در مسیر و بیمارستان است. در این راستا دکتر نمکی باید هدف گذاری کنند تا تلفات کاهش یابد.

او به توقف تولید پیکان اشاره کرد و گفت: وقتی وزیر صنایع بودم پیکان را متوقف کردم و گفتم آیا خودم اماده او زن و بچه خودم را با این خودرو به جاده ببرم؟ بنابر این در آن مقطع تصمیم گرفتم تولید پیکان را متوقف کنم.

جهانگیری ادامه داد: در خصوص اتفاقاتی که در کشور می‌افتد و منجر به افزایش بیماری‌ها می‌شود باید این موارد پیگیری شود. محیط زیست را برای سلامت مردم در این دولت به جد پیگیری کردیم. به عنوان مثال بنزین با کیفیت بین المللی عرضه می‌شود.

او اضافه کرد: در این دولت مصمم بودیم طرح تحول سلامت را با حداقل هزینه اجرا کنیم. خوشبختانه دستاوردهای خوبی داشت. با اجرای طرح، پرداختی از جیب مردم کاهش پیدا کرد. اما الان در شرایط بودجه‌ای سختی هستیم. تلاشمان این بوده است که نفت بفروشیم. کمترین تردیدی برای ادامه طرح تحول سلامت در دولت وجود ندارد.

جهانگیری در پایان عنوان کرد: امریکایی‌ها به انواع و اقسام شیوه‌ها در جابه جایی پول و … مانع ورود دارو به کشور شده‌اند. من امیدوارم در دولت بتوانیم نیازهای بخش بهداشت درمان را تامین کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

نوزادی که ۹۲ روز پس از به کما رفتن مادر به دنیا آمد

مهرمهر1 روز قبل

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
برای بیشتر افراد، هلیکوباکتر پیلوری موجب بروز زخم یا علائم دیگر نمی‌شود. با عادات سلامت خوب، شما می‌توانید از خود و فرزندانتان در برابر هلیکوباکتر پیلوری محافظت کنید. در صورت تکثیر و فعالیت بیش از حد این باکتری و آسیب دیدگی دیواره داخلی معده، هلیکوباکتر پیلوری به همراه اسید می‌تواند موجب تحریک معده و در نهایت بروز زخم، گاستریت (التهاب دیواره داخلی معده) و سرطان معده شود. علائماگر به یک زخم معده مبتلا باشید، ممکن است دردی خفیف یا سوزان را در شکم خود احساس کنید. پیشگیریشما می‌توانید با اقداماتی مشابه که برای محافظت از خود در برابر میکروب‌های دیگر انجام می‌دهید از ابتلا به عفونت هلیکوباکتر پیلوری نیز پیشگیری کنید.

نظرها

اخبار بیشتر