تهیه نرم افزار شفاف سازی منابع مالی مراکز خیریه استان مرکزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
تهیه نرم افزار شفاف سازی منابع مالی مراکز خیریه استان مرکزی

تهیه نرم افزار شفاف سازی منابع مالی مراکز خیریه استان مرکزی

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: نرم افزاری به منظور شفاف سازی منابع هزینه ای و مالی خیریه های استان مرکزی تا پایان سال تهیه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد سجادی روز دوشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در این جلسه سه دستور کار از جمله بحث سلامت و امنیت غذایی محصولات کشاورزی استان، طرح ارتقای کیفیت بهداشتی مرغ و مجامع سلامت استان مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ارتقای کیفی محصولات کشاورزی مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور است و باید در استان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی اراک و سازمان جهاد کشاورزی استان اجرایی شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی بیان کرد: استان مرکزی در سال‌های گذشته جزو اولین استان هایی بود که در بخش بسته بندی مرغ ورود پیدا کرد و عرضه گوشت مرغ از ابتدای دی ماه سال جاری با سه کد A، B و A+ در استان انجام می‌شود.

سجادی افزود: گوشت مرغ باید در یک بازه زمانی ۳۵ روز به بازار عرضه شود اما اکنون به بیش از ۶۰ روز رسیده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تازه پزشکی در ایران

وی اظهار کرد: اکثر کشتارگاه‌های استان در نواحی روستایی قرار دارد و با توجه به طرح ارتقای بهداشتی گوشت مرغ، کشتارگاه‌ها می‌توانند با توجه به باز شدن سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی در این حوزه اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در خصوص ایجاد مجامع سلامت در نیمه دوم سال جاری اظهار کرد: با همکاری فرمانداران در سطح شهرستان‌ها مجامع سلامت با هدف ارتقای سطح سواد سلامت جامعه، برگزار می‌شود.

سجادی بیان کرد: نرم افزاری به منظور شفاف سازی منابع هزینه‌ای و مالی خیریه‌های استان مرکزی تا پایان سال تولید می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در خصوص مصوبات این جلسه گفت: در شش ماهه دوم سال جاری در حوزه سمن‌ها در صدد هستیم ۵ شعبه از انجمن‌های خیریه ملی در استان راه اندازی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در نتیجه مردم اطلاع پیدا می‌کنند که وزارت بهداشت در این زمینه حساس است و اطلاع رسانی می‌کند. وی ادامه داد: وزارت بهداشت از حضور کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در این اجلاس نهایت استفاده را می‌کند و جلسات مختلفی با حضور این دانشمندان جهانی برگزار می‌شود. کارشناسان بقیه کشور‌های منطقه مدیترانه شرقی حاضر هستند و از این فرصت می‌توان به خوبی استفاده کرد. دکتر آسایی گفت: سیستم خانه‌های بهداشت و مراقبت‌های بهداشتی اولیه ایران حتی در آمریکا هم الگوبرداری شده است و این مسائل را می‌توان به جهان نشان داد و جایگاه ایران را مطرح کرد. رییس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی افزود: در پایان این اجلاس، بیانیه‌ای با عنوان «بیانیه تهران» منتشر می‌شود که در تاریخ سازمان جهانی بهداشت ماندگار خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر احمد المنظری با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با قدردانی از میزبانی خوب و مهمان نوازی ایران برای اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: سازمان بهداشت جهانی همیشه با طرف ایرانی در ارتباط بوده و دربسیاری از موارد کارهای بزرگی در زمینه بهداشت در ایران انجام شده است. رئیس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: اگر تلاش‌های خود را متحد و تعاملاتمان را بیشتر کنیم قادر خواهیم بود تا سال ۲۰۲۳ بسیاری از انتظارات از نظام سلامت را برطرف کنیم و برای این منظور به چتر حمایتی نیاز داریم. قائم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این برنامه گفت: بر اساس ارزیابی سازمان جهانی بهداشت، ایران از نظر پوشش خدمات سلامت در سال ۲۰۱۸ نمره قبولی ۷۱ و هفت دهم از ۱۰۰ را گرفته است که از میانگین جهانی بالاتر است. دکتر ایرج حریرچی ادامه داد: پیش بینی رسمی سازمان جهانی بهداشت این است که ایران با تلاش‌های چند سال اخیر خود، ۴ سال دیگر با رسیدن به رقم ۸۰ درصد از نظر پوشش خدمات سلامت، کشور اول منطقه باشد. او با تشریح مفهوم پوشش خدمات سلامت گفت: سازمان جهانی بهداشت اقدامات ایران را در کاهش مرگ و میر، افزایش امید به زندگی در ۴۰ سال اخیر و حرکت چند سال اخیر کشورمان در قالب طرح تحول سلامت، ستود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
سیستم ایمنی بدن، ابزار قدرتمندی برای کنترل مداوم تمام بدن و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی است. اما سرطان حیله‌گر است و از روش‌های زیادی برای مخفی شدن از تیررس سلول‌های T همیشه هوشیار که در واقع پیاده‌نظام‌های سیستم ایمنی هستند، استفاده می‌کند. ابداع روش‌هایی برای کمک به سیستم ایمنی بدن در زمینه جستجوی سلول‌های سرطانی در واقع درمان بالقوه‌ای برای بسیاری از انواع سرطان محسوب می‌شود. SLR۱۴ با فعال کردن ژن‌هایی که ویروس‌های خاموش را تشخیص می‌دهد و سیستم ایمنی بدن را از وجود آنها مطلع می‌سازد، با ویروس‌های خاموش مبارزه می‌کند. محققان با توجه به اینکه نویدبخش بودن هر دو این روش‌ها در ایمنی درمانی سرطان، سرگرم انجام آزمایش‌های بالینی بر روی انسان هستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
ساعت۲۴-پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در بررسی جدیدی دریافتند که مغز زنان نسبت به مغز مردان، دیرتر پیر می‌شودتأثیر زمان بر مغز زنان و مردان متفاوت است. مغز، مواد قندی را مورد استفاده قرار می‌دهد اما نحوه استفاده مغز از مواد قندی با افزایش سن تغییر می‌کند. پژوهشگران برای درک رابطه میان سن و متابولیسم مغز، یک الگوریتم یادگیری ماشینی را آموزش دادند و داده‌های مربوط به سن و متابولیسم مغز مردان را به آن منتقل کردند. سپس، داده‌های مربوط به متابولیسم مغز زنان را به الگوریتم وارد کردند تا سن مغز آنها با توجه به متابولیسم محاسبه شود. الگوریتم، سن مغز زنان را حدود ۳٫۸ سال جوان‌تر از سن شناسنامه‌ای آنها تشخیص داد.
تابناکتابناک14 ساعت قبل
» پیش از آنکه درباره این سخنان عجیب توضیحی ارائه دهیم، بهتر است یادآوری کنیم که منظور رئیس جمهور، میزان کالری متوسطی است که ایرانیان در هر روز دریافت می‌کنند. نمودار‌هایی که نشان می‌دهند هر فرد از چه میزان کالری کمتر در روز دریافت کند، به سو تغذیه مبتلا خواهد شد. به این معنی که ممکن است فردی کالری مورد نیاز در روز را دریافت کند، اما به سو تغذیه مبتلا باشد. عاملی که البته سلامت بخشی از ایرانیان را تهدید می‌کند و هیچ کسی با اتکا به آن آمار نتیجه نگرفته که سو تغذیه ریشه کن شده است! امثال مادران و کودکانی که چندین سال است مجموعه‌های مختلف در تلاشند تا با تدابیری مانند توزیع ارزاق حمایتی، از سو تغذیه نجات شان دهند.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
در زمان بارداری این نوع از استرس می‌تواند احتمال زایمان زودهنگام یا تولد نوزاد با وزن پایین را افزایش دهد. تاثیر استرس دوران بارداری بر جنسیت جنینمحققان آمریکایی اخیرا در مطالعات جدیدی دریافته‌اند که استرس در دوران بارداری می‌تواند حتی بر جنسیت جنین نیز تاثیر داشته باشد. بنابر گزارش مدیکال اکسپرس، محققان آمریکایی با بیان اینکه استرس می‌تواند خود را به شکل‌های مختلف نشان دهد، اظهار داشتند: در این بررسی ۲۷ شاخص استرس روانی، جسمی و سبک زندگی ۱۸۷ زن باردار مورد مطالعه قرار گرفت. حدود ۱۷ درصد از این زنان به لحاظ روانی استرس داشتند. نتایج بررسی‌ها نشان داده است زنان بارداری که استرس روانی و جسمی را تجربه کرده بودند کمتر احتمال دارد صاحب فرزند پسر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر