احتمال درمان ناباروری با مغز استخوان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
احتمال درمان ناباروری با مغز استخوان

احتمال درمان ناباروری با مغز استخوان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
نتایج مطالعات محققان دانشگاه یل آمریکا نشان داد زمانیکه تخمک بارور می‌شود، سلول‌های بنیادی مغز استخوان را ترک کرده و از طریق جریان خون به رحم می‌روند تا به تغییر پوشش درونی رحم برای لانه گزینی کمک کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اگر در طول این تغییرشکل ضروری، پوشش درونی رحم ناموفق باشد، جنین در رحم کاشت نمی‌شود و بدن به بارداری پایان می‌دهد.

محققان در دو موش آزمایشگاهی دارای نقص ژنتیکی که می‌توانست موجب ایجاد آندومتر ناقص و معیوب شود، مشاهده کردند پیوند مغز استخوان سالم از یک دهنده سالم می‌تواند موجب بهبود باروری شود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

«رشف تال»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «درحال حاضر ما درصدد آزمایش این پیوند در انسان‌ها هستیم تا دریابیم که ایا سلول های بنیادی بدست آمده از مغز استخوان می‌تواند موجب بهبود روند باروری شود.»

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، امروز ۲۰ آبان مصادف با روز کیش، نخستین اوراق صکوک مناطق آزاد در بورس کیش عرضه شد. این اوراق برای تامین منابع مالی ساخت فرودگاه کیش به مبلغ ۳هزار میلیارد ریال با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد بهمراه هیات همراه به میزبانی غلامرضا مظفری مدیر عامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش عرضه شد. در این اتفاق که برای اولین بار در کشور صورت می‌گرفت با توجه به صف سنگین خرید، کل اوراق صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به محض ارائه و دقیقا ساعت ۱۱:۱۷ صبح، بفروش رسید که در نوع خود بی‌سابقه محسوب می‌شود.

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

زنگ خطر مصرف بی رویه سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
کارشناس بازرگانی خارجی خانمدارای سابقه مرتبط در زمینه واردات اقلام صنعتی و ابزار دقیق مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمیمسلط به زبان انگلیسی، کامپیوتر و امور بازرگانی بین المللیمتقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به ایمیل زیر ارسال نمایند و یا با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند. تلفن ۰۲۱۶۶۷۳۸۸۲۳تلفن ۰۲۱۶۶۷۴۰۷۴۶ایمیل sepehr۴۶@yahoo. com
فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل
مهاجرت به استرالیاهمان‌طور که در مورد مهاجرت به کانادا گفتیم، مهاجرت به استرالیا نیز معایب و مزایای مختلفی دارد که برخی از آن‌ها، مشابه معایب و مزایای مهاجرت به کانادا است. آگاهی از پیچ و خم‌های مهاجرت به استرالیا و مهاجرت به کانادا خارج از حوصله‌ی هر کسی است که بخواهد رأسا و به صورت مستقل، اقدام به مهاجرت به استرالیا یا کانادا نماید. موسسه مهاجرتی، اگر از مشاوران و وکلای متخصص در هر حوزه برخوردار باشد، و برای مهاجرت به استرالیا مشاوران و وکلای جداگانه، و برای مهاجرت به کانادا نیز مشاوران و متخصصان جداگانه داشته باشد، می‌توانید با خیال راحت، به سراغ آن موسسه مهاجرتی بروید و از مشاوره‌ها و خدمات آن موسسه مهاجرتی برای مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت کانادا به‌صورت تخصصی بهره ببرید. موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی‌نگریکی از بهترین گزینه‌ها در حوزه موسسه مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا، موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی‌نگر است. متقاضیان و علاقه‌مندان به مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت با کانادا بد نیست بدانند که موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی‌نگر، دارای دفتری فعال در تورنتو کانادا است و کارگزارانی موثق در استرالیا دارد که مستقیما و بدون واسطه، پیگیر فرایند پرونده‌های متقاضیان مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت به کانادا هستند.

پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند در ۲۰۱۹

6+
ایسناایسنا17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها