فعالیت موکب رسانه‌ای فجر مکمل برنامه‌های صدا و سیما است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
فعالیت موکب رسانه‌ای فجر مکمل برنامه‌های صدا و سیما است

فعالیت موکب رسانه‌ای فجر مکمل برنامه‌های صدا و سیما است

مهرخبرگزاری مهر |
سمنان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه فعالیت‌های موکب رسانه‌ای فجر ابزار خوبی برای شناخت قیام عاشورا است، گفت: فعالیت‌های موکب رسانه‌ای فجر مکمل صدا سیمای ملی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور شامگاه دوشنبه در بازدید از موکب فرهنگی رسانه‌ای فجر سمنان ضمن بیان اینکه راهپیمایی عظیم اربعین بزرگ‌ترین اقدام فرهنگی جهان شیعه است، ابراز داشت: هدف از پیاده‌روی اربعین ارسال پیام جهان تشیع و قیام امام حسین علیه‌السلام است و فعالیت‌های موکب رسانه‌ای فجر ابزار بسیار مناسبی برای تحقق این هدف مهم محسوب می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه رسانه ملی به تنهایی قادر به پوشش کامل زیبایی‌های فضای فرهنگی اربعین نیست، افزود: شناخت تکلیف بر انجام آن اولویت دارد و موکب رسانه‌ای فجر نشان داده که در دریافت این شناخت پیش قدم بوده است. ‌

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ضمن بیان اینکه تجمع و گردهمایی بزرگ اربعین موجب تداوم برکت سرشار اسلام و مذهب شیعه است، ابراز داشت: برکت فرهنگی اربعین به‌نوعی رگه‌های سیاسی را نیز در خود گنجانده و آن‌ها، تداوم، استمرار و زنده‌بودن اهداف قیام امام حسین علیه‌السلام در طول تاریخ است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

خجسته پور در ادامه تصریح کرد: ازآنجاکه انجام برنامه عظیم پیاده‌روی اربعین در خارج از مرزهای ایران اسلامی است، بدون تردید محدودیت‌هایی برای رسانه ملی ما ایجاد می‌کند که فعالیت موکب رسانه‌ای فجر می‌تواند به عنوان مکمل این اقدام زیبا و ارزشمند باشد. ‌

وی ضمن بیان اینکه رسانه‌ای شدن ابعاد فرهنگی و اجتماعی اربعین در زمره فعالیت‌های این موکب است، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را بر عهده می‌گرفتم و این نشان از اهمیت این فضا و لزوم مدیریت مطلوب آن دارد؛ که می‌بایست مد نظر موکب رسانه‌ای فجر واقع شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت زوار شدت گرفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسینی‌ها در مسیر عاشقیچهار روز تا اربعین، حسینی‌ها در مسیر عاشقی قرار گرفتند. بازگشت زوار شدت گرفتهمزمان با آخرین روزهای عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق، بازگشت زوار به کشور هم شدت گرفته است. : باوجود تردد بی سابقه در ورودی و خروجی‌های منتهی به مهران، ترافیک، روان و همه مسیرهای منتهی به این شهر، باز است. تعطیلی مدارس مهرانبا توجه به حجم بالای تردد زائران، همه مقاطع مدارس مهران در استان ایلام هم از فردا تا دوشنبه تعطیل شد. مرز چذابهزائران پس از زیارت کوتاه، سریعتر در مسیر بازگشت قرار گیرندمرز چذابه در خوزستان، یکی از پایانه‌های مرزی چهارگانه با کشور عراق است که این روزها پذیرای کربلایی هاست.

دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند. عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین رفتن این رسم و رسوم غلط کرد. وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.

گشت مشترک تعزیرات و دادستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی؛ با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی امروز در میدان امام حسین (ع) محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم شد و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز به کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی در میدان امام حسین (ع) با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی سری زدیم و پس از بازدید، محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم و پرونده‌ها به مراجع قضایی ارجاع شد.

والتر وایت و جسی پینکمن بعد از بریکینگ‌بد / ادامه سریال محبوب جهان ساخته شد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران امروز برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، انتقاد عضو شورای شهر از اجرا نشدن قانون در مجتمع پالادیوم، توافق برای کاهش ساخت و ساز در پادگان ۰۶ تهران و … در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد.

دسترسی آسان به وکیل

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از مهمترین مشکلات مردم در پیگیری پرونده‌های قضایی که شاید از علل طولانی شدن رسیدگی‌ها بوده، بی اطلاعی از مبانی قانونی است. در سال‌های اخیر دادن مشاوره و وکیل رایگان به مردم در اولویت‌های دستگاه قضا قرار گرفته که البته بخشی از آن در مرکز وکلای قوه قضائیه دنبال می‌شود. حالا انتظار می‌رود با مشاوره‌های حقوقی رایگان، دسترسی را به وکیل آسانتر می‌کند پرونده‌ها در مراجع قضایی با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شوند.

نظرها

اخبار بیشتر