پیش بینی افزایش ۴۵ درصدی زائران اربعین ۹۸
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

پیش بینی افزایش ۴۵ درصدی زائران اربعین ۹۸

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
­دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: در اربعین امسال (۱۳۹۸) احتمال اعزام ۲ و نیم میلیون زائر در اربعین پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، احمد محمدی‌فر در گفتگو با تیتر امشب شبکه خبر، با بیان حذف ویزا تا انتهای ماه صفر امسال ادامه دارد، گفت: پیش بینی می‌شود امسال با بازگشایی مرز خسروی تعداد بیشتری از زائر به کشور همسایه اعزام شوند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به فعالیت ۱۴ کمیته اربعین گفت: درتمام استان‌ها کمیته‌ها تحت نظارت استانداری‌ها به فعالیت مشغول هستند.

او با اشاره به اینکه مراسم اربعین ۱۰ روزه است و روز اربعین ۲۷ مهر امسال است، گفت: تا سه روز پس از اربعین تمام مراکز خدماتی از جمله موکب‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند. مراکز موکب عراقی از ظهر روز اربعین قطع خواهد شد.

محمدی فر توصیه کرد زائران قبل از سفر خود زمان و مکان را برای رفت و برگشت به موقع پیش بینی کنند.

دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام با تاکید بر الزام زائران در سامانه سماح گفت: از ابتدای ماه شهریور امسال تا عصر امروز دوشنبه ۵۳۱ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند. همه افراد می‌توانند بصورت گروهی یا انفرادی در سامانه ثبت نام کنند.

صحبت‌الله رحمانی گفت: کسی که از رفتن به سفر اربعین انصراف دهد می‌تواند.

رحمانی با بیان اینکه تاکید ما بر ثبت نام در سامانه سماح بر استفاده از بیمه آن است، گفت: برای زائران ایرانی و زائران غیر ایرانی که از ایران عبور می‌کند مانعی وجود ندارد و می‌تواند وجه پرداخت شده را مسترد کند.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

او با بیان اینکه زائران ۲۲ هزار تومان هنگام ثبت نام پرداخت می‌کنند، گفت: در واقع سامانه سماح مبلغی را دریافت نمی‌کند. هزینه ۲۲ هزار تومانی بابت بیمه زائران به مبلغ ۱۵ هزار تومان و ۷ هزار تومان هم برای خدمات پزشکی در دو طرف مرز و در صورت لزوم دریافت می‌شود.

رحمانی درباره نرخ پوشش بیمه‌ای زائران را درصورت وقوع حادثه بیان کرد و گفت: چنانچه زائری به هر دلیل در این ایام فوت کند بیمه تا مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان، بستری در بیمارستان ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نقص عضو نیز تا ۲۴۰ میلیون تومان پوشش بیمه‌ای افزایش داده شده است.

دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت گفت: امسال با بازگشایی مرزخسروی تعداد معابر عبور زائران اربعین به ۴ معبر افزایش یافته است.

منوچهر سلمان‌زاده با بیان اینکه پیش بینی شده ۱۰ تا ۱۵ درصد زائران حسینی از مرز خسروی عبور کنند.

او مرز مهران را کوتاهتر از معابر دیگر اعلام کرد و افزود: در سال‌های گذشته برای رفت زائران مشکل خاصی نبوده است، چون به مرور از مرز عبور می‌کردند.

او گفت: با هماهنگی انجام شده نرخ بلیط‌های سفر اربعین همان قیمت‌های سال گذشته خواهد بود.

سلمان‌زاده افزود: بر اساس آمار گرفته شده زائران مرز مهران را در مقایسه با مرز شلمچه و چزابه ترجیح می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

واژگون شدن اتوبوس زائران اربعین در مسیر ایلام به کرمانشاه + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ محمدامین عزیزی از واژگونی اتوبوس حامل زائران کربلا در محور کرمانشاه_اسلام آبادغرب (حمیل_شباب) خبر داد. مسؤول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ادامه داد: این حادثه صبح امروز ساعت ۸٫۱۴ اتفاق افتاده که پس از اطلاع بلافاصله نیروهای امدادی و اورژانس به محل مذکور اعزام شدند. وی تصریح کرد: امدادرسانی، رهاسازی و تحویل مصدومان به عوامل اورژانس توسط پایگاه‌های امداد و نجات حمیل و سیار حمیل_جمعیت هلال احمر شهرستان اسلام آبادغرب انجام شد. عزیزی با بیان اینکه این حادثه کشته و فوتی نداشته است به مصدومیت ۲۰ نفر اشاره کرد و گفت: ۱۲ نفر از مصدومان به صورت سرپایی توسط نیروهای هلال احمر مداوا و هشت مصدوم دیگر نیز توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام‌آباد غرب منتقل شدند. این مسؤول گفت: ۲۱ پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر استان به صورت شبانه‌روزی به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

هماهنگی خوبی میان عراقی‌ها و ستاد اربعین وجود دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روی هم رفته نسبت به سال قبل شاهد افزایش ۱ میلیون زوار اربعین حسینی هستیم. سفیر ایران در عراق با اشاره به امنیت خوب مراسم اربعین ادامه داد: اطلاع رسانی و هماهنگی دقیق و درست میان عراقی‌ها و ستاد اربعین از دیگر نکات قابل توجه در گردهمایی اربعین امسال به شمار می‌رود. سید حمید الحسینی یکی از موکب داران عراق نیز حضور پر تعداد زوار ایرانی در راهپیمایی اربعین در عراق و در کنار شیعیان عراقی سبب دلگرمی و قوت قلب و همچنین احساس قدرت در دل عراقی‌ها ایجاد می‌کند. الحسینی با بیان اینکه به منزل بردن یک زائر برای هر عراقی یک غنیمت است افزود: اگر یک عراقی نتواند در ایام اربعین زائری را به منزل خود ببرد و منزلش را از زائر پر نکند احساس خسران می‌کند. عراقی‌ها بر این باورند که اگر زائری به خانه ببرند در آن سال فقر و مریضی نداریم و در امنیت به سر می‌بریم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عده‌ای زباله جمع می‌کنند، برخی برای فقر فرهنگی نذر می‌کنند، کتاب می‌خرند و حتی برایش پویش هم راه انداخته‌اند. همچنین دیده شده انیمیشن‌هایی با عنوان هشتک نذر فرهنگی ساخته و در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است. البته این جمله به معنای این نیست که نذر غذا وجود نداشته باشد. چند سال پیش یکی در اهواز نذر کتاب داشت یا برای مثال در حال حاضر نذر دانش آموزان، طبیعت یا حیوانات می‌کنند. برای مثال مدتی پیش فردی تماس گرفت و گفت من هر سال غذا نذری می‌دادم اما تصمیم گرفتیم امسال آن را برای ارتقاء دانش دانش آموزان هزینه کنم.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با بیان اینکه از اول محرم تاکنون، ۳ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۹۸ زائر از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق (مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) خارج شده‌اند، افزود: از این تعداد دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۶۹ نفر به کشور بازگشته‌اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: از اول ماه صفر تاکنون، سه میلیون و ۴۰ هزار و ۲۳۴ زائر وارد خاک عراق شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۴ نفر به ایران بازگشته‌اند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (۷ صبح) ۹۳ هزار و ۲۹۸ زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: همچنین در این بازه زمانی ۴ هزار و ۸۱۰ زائر نیز از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق خارج شده‌اند که بیشترین ورود و خروج مربوط به مرز مهران است که ۶۰ هزار و ۷۷۹ زائر وارد و هزار و ۹۷۷ زائر نیز خارج شده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر