ایمن سازی راه روستاهای آستارا نیازمند ۵ میلیارد ریال اعتبار است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
ایمن سازی راه روستاهای آستارا نیازمند ۵ میلیارد ریال اعتبار است

ایمن سازی راه روستاهای آستارا نیازمند ۵ میلیارد ریال اعتبار است

مهرخبرگزاری مهر |
آستارا- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا گفت: راه برخی از روستاهای آستارا به علت رانش زمین ناامن بوده و برای ساخت دیوار حائل و ایمن سازی مسیر، به ۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

رمضان دانش در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه محور آستارا - اردبیل از راه‌های پرتردد شمال کشور و مسیر ارتباطی استان‌های گیلان و اردبیل است، اظهار کرد: با امکانات اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در نقاط دارای ریزش و اطراف پل‌های فاقد حفاظ شن ریزی و مانع بتنی ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه راه روستاهای سیج، دگیرمانکشی، چملر، آق مسجد و فندق پشته به علت رانش زمین ناامن و تردد وسیله نقلیه سنگین در آنها ممنوع است، افزود: برای ساخت دیوار حائل به طول ۱۰۰ متر و ایمن سازی مسیر، به ۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

دانش به آمادگی ۲۰ راهدار در طول شبانه روز در جاده‌های شهرستان مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان اشاره کرد و از رانندگان خواست در هوای بارانی به علت احتمال ریزش کوه در حاشیه محور آستارا - اردبیل توقف نکنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آستارا با بیان اینکه شهرستان گردشگرپذیر آستارا از ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه برخوردار است، تصریح کرد: آستارا یک شهرستان مرزی پرتردد و اقتصادی است و حمل و نقل ملی و بین المللی جاده‌ای در این منطقه فعال است و باید از نظر جاده‌ای کاملا ایمن و استاندار باشد.

دانش به مسیر پرتردد و منطقه آق‌چای در محور آستارابه اردبیل اشاره کرد و گفت: نقاط پرتگاهی مسیر آق‌چای برای رانندگان مشکل ایجاد کرده و در سه نقطه به تسطیح شانه خاکی، شن ریزی و ایجاد دیوار حائل توسط این اداره اقدام شد.

وی ادامه داد: برای این طرح، ۳ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و برنامه اجرایی آن تا پایان تابستان امسال است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف13 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

نظرها

اخبار بیشتر