تشدید تنش در زندان‌های اسرائیل/ ۱۴۰ اسیر در آستانه اعتصاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

تشدید تنش در زندان‌های اسرائیل/ ۱۴۰ اسیر در آستانه اعتصاب

ایلناخبرگزاری ایلنا |
انجمن زندانیان فلسطین گزارش داد که دسته‌های جدید اسرای زندان‌های اسرائیل نیز دست به اعتصاب غذا زده و به گروه‌هایی که از روز گذشته دست به اعتصاب زده‌اند،‌ خواهند پیوست.

تشدید تنش در زندان‌های اسرائیل/ ۱۴۰ اسیر در آستانه اعتصاب - 1

به گزارش ایلنا به نقل از معا، انجمن زندانیان فلسطین اعلام کرد که دسته‌های جدید اسرای حاضر در زندان‌های اسرائیل دست به اعتصاب غذا خواهند زد تا به زندانیانی که از روز گذشته- دوشنبه- اعتصاب را آغاز کرده‌اند، بپیوندند.

انجمن اسرای فلسطین توضیح داد که دسته‌های جدید اسرای اعتصاب کننده از زندانیان «عوفر» و «مجدو» هستند.

به گزارش این انجمن، تشدید تنش بین اسرای فلسطینی و اداره زندان‌های اسرائیل به دلیل اصرار مدیریت زندان بر موضع مخالف خود برای اجابت درخواست زندانیان است که از آن جمله پایبندی به توافق پیشین برای رفع سیستم پارازیت، ‌راه‌اندازی تلفن‌های عمومی و توقف اقدامات تنبیهی علیه اسرای اعتصاب‌کننده از سه‌شنبه گذشته است.

انجمن اسرای فلسطین با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «اداره زندان‌ها بیشتر اسرای اعتصاب‌کننده را از به سلول‌های انفرادی منتقل کرده و این در حالی است که ۲۵ اسیر از شش روز گذشته همچنان به اعتصاب ادامه می‌دهند و گروهی از اسرا از زمان آغاز اعتصاب از خوردن آب و غذا خودداری می‌کنند».

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی تأکید کرد که اسرا درصدد درج خواسته‌های بیشتر در صورت شکست گفت‌و‌گوها هستند که از آن جمله می‌توان به دیدار خانواده‌های اسرای غزه و برخی دیگر از خواسته‌های حیاتی اشاره کرد.

اسرا در تاریخ دهم ماه جاری در زندان «ریمون» دوباره با اداره زندان پس از نادیده گرفتن توافق ماه آوریل درگیر شدند.

انجمن اسرای فلسطینی اعلام کردند که موضع اداره زندان‌های رژیم اشغالگر برگرفته از موضع سیاسی این رژیم برای ابقای اسرا به عنوان ابزاری برای گرایش‌های حزبی و سیاسی به ویژه در سایه برگزاری انتخابات جدید اسرائیل است، به گونه‌ای که خواسته‌های اسرا منبعی برای نامزدها به منظور اثبات قدرت مخالفت و بازدارندگی خود و اعمال بیشتر سیاست شکنجه و انتقام برای ارضای افکار عمومی شده است.

صدها اسیر فلسطینی در ماه آوریل گذشته اقدام‌های اعتراض‌آمیزی را برای چند روز اجرا کردند و با توافق آنها با اداره زندان‌ها به شرط اجابت خواسته‌هایشان که ذکر شد، ‌ به پایان رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

فیلم| شلیک پلیس هنگ‌کنگی از فاصله نزدیک به یک معترض

همشهریهمشهری1 روز قبل
این ویدئو افسر پلیس هنگکنگ را در حال تلاش برای مهار کردن یک معترض نشان می‌دهد، پیش از آن که از فاصله نزدیک به پشت یک معترض دیگر شلیک کند. این معترض روی زمین می‌افتد و افسر دو بار دیگر او به شلیک می‌کند. این ویدئو مربوط به تظاهرات روز دوشنبه ۲۰ آبان در هنگ‌کنگ است که معترضان در ساعات ازدحام بامدادی ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی را بند آوردند. فیلم به طور گسترده‌ای روی اینترنت منتشر شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس، با صدور بیانیه‌ای مشترک از کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز نگرانی کردند. در این بیانیه وزرای خارجه سه کشور اروپایی ادعا کرده‌اند که اقدام اخیر ایران در فردو به منزله تسریع اقدامات این کشور در زمینه فاصله گرفتن از توافق هسته‌ای برجام است. از سوی دیگر تائید آغاز غنی سازی اورانیوم در فردو از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها چند روز پس از اعلام آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران صورت گرفت. ایران گام چهارم کاهش تعهدات خود در توافق برجام را در واکنش به عدم اجرای تعهدات کشورهای اروپایی در این توافق اعلام کرده و گفته است این کاهش تعهدات تا زمان عمل به تعهدات کشورهای اروپایی عضو برجام ادامه خواهد داشت. ایران در عین حال تاکید کرد در صورت اجرای تعهدات کشورهای اروپایی، امکان بازگشت به تعهدات پیشین در توافق هسته‌ای وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر