مشابه‌یابی پایان نامه‌ها به صورت جدی در حال انجام است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. فرهنگ

مشابه‌یابی پایان نامه‌ها به صورت جدی در حال انجام است

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
مشابه‌یابی پایان نامه‌ها به صورت جدی در حال انجام است - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، بررسی پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی را از برنامه‌های مهم در دستور کار این وزارتخانه دانست و گفت: مشابه‌یابی‌ پایان نامه‌ها و جلوگیری از تکرار پژوهشی به صورت جدی در حال پیگیری است.

دکتر منصور غلامی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: سامانه‌ای در «ایران داک» (پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران) تعبیه شده است که موضوع مشابه یابی پایان نامه‌ها از جمله موضوع و متن را به صورت جدی پیگیری می‌کند.

وی همچنین کاربردی شدن پایان نامه‌های دانشجویی را توصیه جدی وزارت علوم به دانشجویان و استادان دانست و گفت: سال گذشته برای تشویق پایان‌ نامه‌های کاربردی، در آیین نامه ارتقاء و ترفیع از دانشگاه‌ها خواستیم امتیاز‌های بیشتری برای این دست از دانشجویان دیده شود.

وزیر علوم غیر کاربردی بودن بسیاری از پایان نامه ‌های تحصیلی را یکی از معضلات آموزش عالی کشور برشمرد و افزود: برای کاربردی کردن بیشتر پایان نامه‌های تحصیلی راهکارهای متعددی در دستور کار داریم.

غلامی یکی از راه‌کارهای برون رفت از غیر کاربردی شدن دستاوردهای پژوهشی را نیازمحور کردن آنها از طریق ارتباط مستقیم دانشگاه با جامعه و نزدیکی دانشگاه به صنعت و مراکز تولید جهت بر طرف کردن خواست این مراکز برشمرد.

وزیر علوم در عین حال تاکید کرد که در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در جهت هدفمند شدن پژوهش‌های دانشگاهی انجام شده است.

تجربه‌های شکست خورده دیکته نشود

وزیر علوم همچنین بر ضرورت ایجاد فضای پرامید و نشاط در دانشگاهها تاکید کرد و گفت: استادان و متولیان دانشگاه باید به دانشجویان روی خوش تلاش و کوشش را نشان دهند و بر تجربه‌های موفق به عنوان الگو بیشتر تاکید کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی افزود: خوشبختانه تجربه فعالیت‌های علمی دانشجویان در کشور بسیار موفقیت آمیز بوده و فقط نیازمند هدایت هستند، چنانکه هم اکنون بیش از صدها شرکت فناورانه و دانش بنیاد در کشور توسط دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده فعالیت می‌کند و هر کدام از آنها به سرمایه‌های چند ده میلیاردی رسیده‌اند.

وزیر علوم وظیفه دانشگاه را علاوه بر علم آموزی، امید بخشی و هدایت استعداد‌های دانشجویان دانست و تاکید کرد: بیشتر تجربه‌های فناورانه در کشور با موفقیت رو به رو بوده است و نباید فقط تجربه شکست را برای دانشجویان دیکته کرد.

وزیر علوم صبح دیروز دوشنبه سفر دو روزه‌اش به مازندران را با بازدید از دانشگاه جامع مازندران در بابلسر و گفت و گو با اعضای هیات علمی این دانشگاه شروع کرد. افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه، ادای احترام به شهدای خوشنام آرمیده در پردیس آن، بازدید از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و گفت و گو با دانشجویان و اعضای هیات علمی و همچنین بازدید از دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل برنامه نخستین روز سفر دکتر غلامی بود.

وزیر علوم امروز با حضور در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری، چند طرح عمرانی این دانشگاه را افتتاح و با اعضای هیات علمی و تشکل‌های دانشجویی آن گفت و گو می‌کند. بازدید از دانشگاه علم و فناوری مازندران واقع در شهرستان بهشهر در شرق مازندران و شرکت در نشست شورای اداری مازندران از دیگر برنامه‌های دومین روز سفر دکتر غلامی اعلام شده است.

۹۹۱۹/۱۶۵۴

مشابه‌یابی پایان نامه‌ها به صورت جدی در حال انجام است - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

توضیحات علیرضا قربانی درباره آلبوم مشترکش با همایون شجریان+فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
علیرضا قربانی در صفحه شخصی‌اش درباره جزییات انتشار آلبوم مشترکش با همایون شجریان توضیح داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا قربانی به تازگی طی فایلی تصویری از انتشار اثر مشترکش با همایون شجریان خبر داده است. آلبوم مشترک علیرضا قربانی و همایون شجریان به آهنگسازی مهیار علیزاده قرار است پس از پنج سال با نام «افسانه چشم‌هایت» در روز ۱۹ آبان منتشر شود. این اثر جدید را می‌توان یکی از متفاوت‌ترین آثار مشترک دانست که طی این سال‌ها منتشر می‌شود. توضیحات علیرضا قربانی درباره جزییات انتشار آلبوم مشترکش با همایون شجریان؛

ماجرای دور زدن کنکور برای پزشک شدن

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
وزیر بهداشت می‌گوید گروه کاری به این منظور تشکیل شده و در حال بررسی فروش صندلی پزشکی است. صندلی هایی که میلیاردی خرید و فروش می‌شوند؛ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دانشجویانی که با چندین سال زحمت موفق شدند بر صندلی پزشکی تکیه بزنند ارزش این صندلی‌ها را میلیاردی برآورد می‌کنند.

استفاده از سلول بنیادی در ترمیم ضایعه نخاعی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

فروش صندلی پزشکی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

هزینه اینترنت آزاد زائران اربعین را بر می‌گردانیم

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
حرکت از اپراتور دیتا به سمت دیجیتالمدیرعامل ایرانسل گفت: مهم‌ترین رویکرد ما در سال جدید فعالیت اپراتور از حالت دیتا به سمت دیجیتال است. بیژن عباسی آرند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ایرانسل به عنوان اپراتور بزرگ دیتای کشور و پرچم دار توسعه شبکه‌های نسل جدید‌تر جی و فور جی و به عنوان اپراتوری که سرویس‌های اینترنت پرسرعت را برای نخستین بار در کشور راه انداخته به دنبال توسعه زیرساخت در سراسر کشور است. وی گفت: ایرانسل هم اکنون نزدیک به ۹۰ درصد پوشش کشوری دارد و در آینده بقیه نقاط کشور را نیز پوشش خواهیم داد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیآقای عباسی آرند گفت: برخی سرویس‌های مورد نظر تا شش ماه آینده و برخی تا یکی دو ساله آینده محقق می‌شود و رویکرد ما مهاجرت از اپراتور دیتا به سمت دیجیتال است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: در کارخانه نوآوری دانشگاه شریف هم فضایی پیش بینی شده است که شرکت‌هایی تحت حمایت ایرانسل قرار گیرند و خدماتی ارائه کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر محسن حاجی میرزایی در مراسم گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان افزود: در جریان یادگیری نباید اختلالی ایجاد شود، اگر در این جریان اختلالی ایجاد شود در حیات سیاسی و فرهنگی یک جامعه مشکلاتی بروز خواهد کرد. وی گفت: مهمترین مأموریت آموزش و پروش تقویت یادگیری است، فرزندان ما باید در محیط‌های مختلف جامعه نقش‌های مختلفی ایفا کنند و برای این نقش‌ها نیازمند آموزش هستند. وزیر آموزش و پرورش افزود: وقتی فرزندان ما در حال یادگیری هستند، ولی والدین چیز جدید یاد نمی‌گیرند، بین دو طرف فاصله ایجاد می‌شود و امکان گفتگو و تبادل نظر از بین می‌رود. وی ادامه داد: باید پیوند بین مدرسه و خانواده مستحکم و پیوند روحی بین خانواده و مدرسه برقرار شود، مدرسه‌ای موفق است که بتواند این ارتباط را بخوبی ایجاد کند. آقای دکتر حاجی میرزایی گفت: خانواده شریک آموزش و پرورش است و ما اهداف مشترک با خانواده داریم، مدرسه‌ای موفق است که مهارت‌های مؤثر برای تربیت ارائه کند و خانواده‌ها را برای تربیت فرزندان هدایت کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۳۰ مهرماه

خبری1 ساعت قبل

زلزله ۵٫۶ ریشتری «کوخرد» هرمزگان را لرزاند

خبری20 ساعت قبل

اظهارات امروز ظریف در مورد دیدار با عربستان و FATF

خبری21 ساعت قبل

کاهش خستگی با مصرف میان‌وعده‌های سالم

ایمنا21 دقیقه قبل

برنده افزایش قیمت زمین در کشور چه گروهی هستند؟

خبرآنلاین21 دقیقه قبل

صدور حکم بدوی برای جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی

خبرآنلاین22 دقیقه قبل

فاجعه‌ای به نام «اصلاحات ارضی» و تاثیرات آن بر اشتغال در کردستان

ایسنا23 دقیقه قبل

سخنگوی قوه قضائیه: تاکنون به جز «روح‌الله زم» کسی از نهادها و دستگاه‌های دیگر دستگیر نشده است

خبرآنلاین24 دقیقه قبل

اگر به دنبال مشارکت منافقین هستند قانون را اصلاح کنند/ شورای نگهبان محصول خود را حتی یک لحظه هم گارانتی نمی‌کند/ هیچ کاندیدای احراز صلاحیت شد‌ه‌ای گارانتی ندارد/ نهادهای تخصصی نیاز به انتشار مذاکرات ندارند

اعتمادآنلاین24 دقیقه قبل

آغاز برداشت مرکبات از باغات استان کرمانشاه

ایسنا24 دقیقه قبل