با دانش آموزان کلاس اولی چه برخوردی داشته باشیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. فرهنگ

با دانش آموزان کلاس اولی چه برخوردی داشته باشیم؟

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
با دانش آموزان کلاس اولی چه برخوردی داشته باشیم؟ - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه خزر محمودآباد گفت: خانواده‌ها به همراه فرزند خود قبل از شروع مدارس حداقل یکبار بازدیدی از محیط داشته و با معلمان و همکاران مدرسه آشنا شوند تا کلاس اولی در روز اول دچار چالش با محیط ناآشنا نشود.

علی نوری در گفت وگو با ایسنا مازندران با بیان اینکه خانواده هایی که فرزندان مضطرب دارند، سعی کنند با معلمشان صحبت کرده و قبل از ورود به مدرسه فرزند را با محیط آشنا کنند، اظهار کرد: رفتار ناخوداگاه معلمان ممکن است اضطراب دانش آموز را افزایش دهد بنابراین خانواده‌ها می‌توانند با هماهنگی مدرسه در کلاس حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: خانواده‌ها بایستی قبل از شروع مدرسه ساعات خوابیدن، بیداری و تغذیه صبحانه دانش آموز را تنظیم و برنامه ریزی درست انجام دهند.

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه خزر محمودآباد با اشاره به اینکه خانواده‌ها سعی بر کاهش اضطرابهای خودشان در مورد بچه‌ها به خصوص دختران کنترل و به معلمان و مدیران مدارس اعتماد کنند، گفت: خانواده‌ها مشکلات مدرسه را نزد فرزندان خود بازگو نکنند زیرا موجب از بین رفتن اعتماد بچه‌ها و حرف ناشنوی و پیروی نکردن معلمان و مدیران می‌شود.

نوری شرکت نمودن خانواده‌ها در کلاسهای آموزشی معلمان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بدلیل تغییر نمودن شیوه‌های آموزشی لازم است خانواده‌ها در این کلاسها شرکت نموده تا بچه‌ها دچار تعارض نشوند.

وی ادامه داد: اگر کودک بیماری خاصی دارد حتما خانواده‌ها به مدرسه اطلاع داده و از پنهان کاری پرهیز کند زیرا ممکن است خدای ناکرده اتفاقی در مدرسه افتاده و دانش آموز با آسیب‌های شدیدی روبرو شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه خزر محمودآباد با بیان اینکه مسئولین مدرسه بایستی محیط مدرسه را شاداب نگاه دارند، افزود: معلمین مدرسه با برقراری ارتباط با دانش آموزان خصوصا کلاس اولی آموزش را حداقل یک هفته بعد از شروع مدرسه آغاز کنند.

نوری با اشاره به اهمیت توجه به تفاوتهای فردی بچه‌ها توسط معلمان بیان کرد: معلمان می‌توانند با استفاده از بازی درمانی و اتاق مشاهده، بچه‌های گوشه گیر و یا بالعکس بیش فعال را شناسایی کرده و با آنها ارتباط برقرار نمایند.

وی خاطر نشان کرد: چینش بچه‌ها در کلاس باید طوری باشد که معلم بتواند با همه دانش آموزان ارتباط داشته باشد و تعامل خوبی برقرار شود.

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه خزر محمودآباد به آموزش مقررات مدرسه توسط معلمان تاکید کرد و افزود: معلمان انتظار نداشته باشند دانش آموزان به تندی همه مطالب را یاد بگیرند و آموزشهایی مثل رفتن به سرویس بهداشتی، غذا خوردن، انجان دادن تکالیف، نگهداری از وسائل، طرز صحبت و اجازه گرفتن سر کلاس نیازمند حداقل ۲۰ روز زمان است.

نوری ارزشیابی آغازین بچه‌ها را توسط معلمان ضروری دانست و تصریح کرد: ممکن است تعدادی از دانش آموزان دچار اشکالاتی ازجمله کار با انگشتان، نگاه کردن، دقت کردن و تمرکز نداشتن باشند که بایستی به صورت بازی درمانی آموزش داده شوند.

وی آموزشهای مربوط به بیدار شدن، خوابیدن و تغذیه به بچه‌ها را ضروری دانست و اظهار کرد: ارتباط برقرار کردن معلمین با تک تک خانواده‌ها، دریافت شرح بالینی از وضعیت دانش آموزان و ارائه شیوه‌های آموزشی به خانواده‌ها در ارائه آموزشهای بهتر تاثیرگذار است.

انتهای پیام

با دانش آموزان کلاس اولی چه برخوردی داشته باشیم؟ - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا1 روز قبل
برنابرنا14 ساعت قبل
مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است. به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا؛ مهناز افشار درباره مسائل گوناگونی از جمله شایعاتی که درباره ممنوع‌الفعالیتی‌اش وجود دارد گفت: پیشنهادهای زیادی در سینما و تئاتر داشتم. آماده بودم که برگردم چون اینجا هم مشغول درس خواندن هستم. اما از دوستانی که صاحبان این فیلم‌ها بودند شنیدم که من در ایران ممنوع الفعالیت هستم. قطعا اگر با فیلم، فیلمنامه و تیمی که دوست دارم مواجه شوم کار خواهم کرد.

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
پارس نیوزپارس نیوز12 ساعت قبل
آژانس ادبی «دایره مینا» با رمان «جام‌جهانی در جوادیه» در رویدادی جانبی با رویکرد سینمایی در نمایشگاه کتاب فرانفکورت شرکت کرده است. بر اساس این گزارش جشنواره هنری the arts plus رویدادی در حاشیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت است که با حمایت این نمایشگاه برگزار می‌شود. این گزارش می‌افزاید؛ امسال برای اولین سال بینال مستقلی با عنوان b۳ the moving image از سوی دانشگاه آفن‌باخ برگزار می‌شود. جشنواره فیلم برلین هم در این رویداد مشارکت دارد و در کنار دیگر مشارکت‌کنندگان از فرانسه و نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور دارد. همچنین آژانس ادبی «دایره مینا» اولین حضور رسمی خود را در نمایشگاه کتاب باکو تجربه کرده بود و اکنون در این رویداد حضور موثری دارد.

نظرها

اخبار بیشتر