«باستی هیلز» مشهد در یک قدمی اجرای عدالت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
«باستی هیلز» مشهد در یک قدمی اجرای عدالت

«باستی هیلز» مشهد در یک قدمی اجرای عدالت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد از اراده حاکمیت برای برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته در «باستی هیلز» مشهد خبر داد.

به گزارش مشهد فوری، امید طهماسبی زاده در زمینه برخورد با تغییر کاربری‌های صورت گرفته «باستی هیلز» مشهد گفت: همان طور که مستحضرید شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان خراسان رضوی با مدیریت دادستان محترم وقت آقای صادقی و حضور مثال زدنی معاونان ایشان از جمله آقای حقدادی و با مشارکت گرفتن ظرفیت اجرایی و قانونی ادارات متولی اراضی اعم از ملی، دولتی، موقوفه و اراضی کشاورزی و ایجاد هم‌افزایی در اقدامات حاکمیتی دولت، گام‌های ارزشمندی در حوزه حفظ حقوق عمومی برداشته‌اند. برهمین اساس در این راستا با متخلفان و متجاوزان به حقوق عامه برخوردهای قاطعی صورت گرفته است.

خلأهایی که سرانجامش تصرف و قطعه‌بندی اراضی شد

طهماسبی‌زاده به سوءاستفاده برخی افراد از خلأهای قانونی برای تغییر کاربری اشاره و در این باره عنوان کرد: متأسفانه در گذشته برخی خلأ‌ها به خصوص در حوزه قانون‌گذاری و همچنین در نحوه‌ تعامل دستگاه‌های دولتی وجود داشت که به واسطه آن تعدادی از افراد این امکان را پیدا کردند تا علاوه بر تصرف قسمت‌هایی از اراضی دولتی، با قطعه‌بندی، ساخت تفرجگاه‌های شخصی در اراضی ارزشمند کشاورزی، تغییر کاربری باغات و مزارع، سودهای کلانی را به جیب بزنند.

وی تصریح کرد: از طرفی این اقدامات زیان‌بار زمینه‌ تجاوز به حقابه‌ها و استحصال بی‌ضابطه‌ منابع آبی را برای منافع فردی ایجاد کرد، لیکن در حال حاضر و در چند ساله‌ اخیر با اعمال قاطع مقررات که خوشبختانه با انعکاس اخبار آن از طریق جراید همراه بود، موجب معطوف شدن افکار عمومی به این ماجرا شد؛ به نحوی که ملاحظه می‌فرمایند امروز این قبیل اقدامات در زمره‌ مطالبات عمومی قرار گرفته و همچنین تا حد زیادی از ادامه این روند ناصواب پیشگیری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد افزود: اقدامات شاخص شورای حفظ حقوق بیت‌المال با دلالت و همراهی عزیزان دستگاه قضایی و اداره کل اطلاعات استان و دیگر دلسوزان حوزه‌های نظارتی و امنیتی که با تعامل ادارات متولی زمین در ماه‌های گذشته به مرحله اجرا درآمد، در سطح کشور مثال زدنی است. البته با توجه به حجم گسترده‌ تغییر کاربری‌ها ‌باید اقدامات اینچنینی با جدیت بیشتری دنبال شود.

اراده حاکمیتی در برخورد قاطع با «باستی هیلز» مشهد

امید طهماسبی‌زاده از عزم جدی همه دستگاه‌ها برای اعمال قانون در ماجرای باستی‌هیلز مشهد (اساطیر) خبرداد و در این زمینه هم بیان کرد: در خصوص برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز خوشبختانه در حال حاضر مقررات خوبی وضع و تکلیف مراجع قضایی و اجرایی را با متخلفان روشن کرده و همان طور که عرض شد این قبیل برخوردها مورد مطالبه عامه مردم نیز است، بنابراین شهروندان محترم مطمئن باشند شورای حفظ حقوق بیت‌المال که با عضویت دستگاه قضایی و ادارات متولی زمین به طور منظم تشکیل می‌شود، همچنین کمیته صیانت از اراضی ملی و دولتی هیچ تعارف و اغماضی در برخورد با متخلفان و مجرمان ندارند، از جمله مجموعه اساطیر که اراده حاکمیت در برخورد قاطع با آن قرار گرفته و مطمئن باشید در این خصوص ذره‌ای از اهداف قانونی عقب نخواهیم نشست و برخورد قانونی با این قبیل اقدامات صورت خواهد پذیرفت.

خروجی اعمال قانون‌ها اعلام خواهد شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد ادامه داد: خوشبختانه رویکرد مدیریتی جدید در حوزه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، ارتقای سطح کیفی و کمی اقدامات، تقویت بنیه تخصصی و لجستیکی و استفاده از فناوری‌های روز (نظارت ماهواره‌ای و الکترونیکی)، مورد تأکید و نظر ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان است. در همین رابطه تغییرات مثبتی در حال وقوع است که ان‌شاءالله ماحصل آن با ورود و حمایت کمیته صیانت از اراضی ملی و دولتی، به خصوص حضور ارزشمند سرپرست دادسرای زمین و مسکن مرکز استان؛ آقای حقدادی با به کارگیری تمام توان دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی، اجرایی و دولتی، به زودی انعکاس اخبار اجرایی و عملی به سمع و نظر مردم عزیز خواهد رسید.

وی در خاتمه خاطرنشان می‌سازد: با توجه به قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها مصوب ۱۳۷۴، تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها جز در موارد ضروری به تشخیص و مجوز وزارت جهاد کشاورزی، ممنوع بوده و ساخت و ساز بدون مجوز نتیجه‌ای جز تحمیل جرایم، عوارض گزاف و تخریب مستحدثات غیرقانونی در برنخواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
احد شیخ لاری بعد از سال‌ها به عنوان نفر اول کادرفنی روی نیمکت تراکتور می‌نشیند. شیخ لاری پیش از آن زمان به عنوان دستیار در کادرفنی تراکتور چند بار حضور داشت. مربی موقت کنونی تراکتور برای تیم ملی فوتبال ۴ گل نیز به ثمر رساند و به عنوان بازیکن محبوب دهداری معروف شده بود. اینها بازیکنان مهمی در دوره خودشان محسوب می‌شدند که توانستند به تیم ملی نیز برسند و بازی کنند. حالا با عبور از آن سال‌ها شیخ لاری بار دیگر مسئولیت فنی تراکتور را برعهده گرفته است.

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، شلمرود روستایی نام آشنا برای همه کودکان دیروز است که امروز مهمان نیز با بوبوجی خان مهمان کودکان امروز نیز می‌شود، تئاتر شاد و موزیکال «بوبوجی خان در شلمرود» با همکاری خانه کودک و گروه هنری ناردونه این روزها با موضوع بازیافت و پسماند روی صحنه رفته است. عاطفه نقوی کارگردان این اثر در خصوص این نمایش کودکانه به خبرنگار ایمنا می‌گوید: این نمایش شاد و موزیکال از ۹ آذر آغاز شده و ویژه کودکان رده سنی پنج سال به بالا است. کارگردان تئاتر بوبوجی خان با بیان اینکه این نمایش با حضور سه بازیگر به روی صحنه می‌رود، می‌افزاید: بوبوجی خان پادشاه زباله‌ها است که با وزیر و نگهبان خود در سطل زباله زندگی می‌کند و همه جا را به هم می‌ریزد و کثیف می‌کند بعد از مدتی به فکر این می‌افتد که حاکم شهری به نام شلمرود شود. وی ادامه می‌دهد: وقتی بوبوجی خان به آنجا می‌رود متوجه می‌شود این شهر، شهردار دارد در مراسم انتخاب شهردار هرچه به ذهنش می‌رسد می‌گوید و مردم شهر انتخابش نمی‌کنند بعد از آن او و وزیرش متنبه می‌شوند، اما نگهبان همچنان به زباله ریزی ادامه می‌دهد و جایگزین پادشاه زباله‌ها می‌شود. عاطفه نقوی با بیان اینکه این تئاتر، افزود: علاقه مندان برای حضور در این تئاتر می‌توانند با شماره ۰۹۱۳۱۸۲۹۱۶۸ تماس بگیرند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
ساعت ۲۴-رسیدن به لاغری و کاهش وزن کار مشکلی نیست اگر کمی در غذاهایی که مصرف می‌کنید رعایت کنید، برای کاهش وزن از این ۱۰ مورد غذایی حتما دوری کنید. ۱- سیب زمینی سرخ شدهسیب زمینی یک غذای سالم و غنی است اما سیب زمینی سرخ شده و چیپس اینگونه نیستند. ۴- با مصرف آب نبات به لاغری نخواهید رسیدآب نبات‌ها بسیار ناسالم هستند، آنها سرشار از شکر و روغن‌های اضافی هستند. ۱۰- غذاهایی با شکر افزوده شدهشکر افزوده شده، احتمالا بدترین چیز در رژیم مدرن هستند و مقدار زیاد آن باعث ایجاد بسیاری از بیماری‌های جدی میشود. غذاهایی با شکر اضافه، معمولا کالری زیادی دارند، اما پر کننده نیستند نمونه هایی از آنها میتواند، غلات صبحانه شیرین، یا ماست‌های کم چرب باشد.
الفالف23 ساعت قبل
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ائتلاف در روزهای اخیر چندین مرتبه حملاتی را علیه نیروهای یمنی در حومه شرقی منطقه «الفازه» در غرب استان الحدیده انجام دادند اما با واکنش متقابل مواجه شدند. اگر رزمندگان یمنی منطقه مهم «الفازه» را به کنترل دربیاورند، ارتباط نیروهای ائتلاف از محور شمال غرب استان تعز و غرب استان الحدیده با همرزمانشان در جنوب شهر الحدیده مسدود می‌شود. خبرها از شهر محاصره شده «الدریهمی» در غرب استان الحدیده حاکیست، حملات خمپاره‌ای نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی ادامه دارد؛ در این حملات ۵ کودک در منطقه «المنقم» به شهادت رسیدند. براساس آخرین آمارهای به دست آمده، صدها تن از شهروندان مظلوم در جریان حملات هوایی، خمپاره‌ای و زمینی نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی شهر محاصره شده الدریهمی شهید و زخمی شدند. به گزارش گروه بین الملل الف، سازمان ملل و نهادهای مدعی حقوق بشر در ۱۶ ماه گذشته اقدامی را برای نجات ۷ هزار شهروند محاصره شده انجام نداده‌اند و در قبال جنایت ائتلاف غربی - عربی در شهر الدریهمی سکوت کرده‌اند.

گل استثنایی سوارز که قوانین فیزیک را نقض کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. شب گذشته در ادامه هفته شانزدهم لالیگا، بارسلونا میزبان مایورکا بود. در دقیقه ۴۳ بازی در حالی که بازی با نتیجه سه بر یک به سود بارسا در جریان بود، فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. بارسلونا با هت تریک لیونل مسی توانست با نتیجه ۵-۲ بر مایورکا پیروز شود. گل زیبای سوارز را تماشا کنید.

نظرها

اخبار بیشتر