«باستی هیلز» مشهد در یک قدمی اجرای عدالت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
«باستی هیلز» مشهد در یک قدمی اجرای عدالت

«باستی هیلز» مشهد در یک قدمی اجرای عدالت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد از اراده حاکمیت برای برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته در «باستی هیلز» مشهد خبر داد.

به گزارش مشهد فوری، امید طهماسبی زاده در زمینه برخورد با تغییر کاربری‌های صورت گرفته «باستی هیلز» مشهد گفت: همان طور که مستحضرید شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان خراسان رضوی با مدیریت دادستان محترم وقت آقای صادقی و حضور مثال زدنی معاونان ایشان از جمله آقای حقدادی و با مشارکت گرفتن ظرفیت اجرایی و قانونی ادارات متولی اراضی اعم از ملی، دولتی، موقوفه و اراضی کشاورزی و ایجاد هم‌افزایی در اقدامات حاکمیتی دولت، گام‌های ارزشمندی در حوزه حفظ حقوق عمومی برداشته‌اند. برهمین اساس در این راستا با متخلفان و متجاوزان به حقوق عامه برخوردهای قاطعی صورت گرفته است.

خلأهایی که سرانجامش تصرف و قطعه‌بندی اراضی شد

طهماسبی‌زاده به سوءاستفاده برخی افراد از خلأهای قانونی برای تغییر کاربری اشاره و در این باره عنوان کرد: متأسفانه در گذشته برخی خلأ‌ها به خصوص در حوزه قانون‌گذاری و همچنین در نحوه‌ تعامل دستگاه‌های دولتی وجود داشت که به واسطه آن تعدادی از افراد این امکان را پیدا کردند تا علاوه بر تصرف قسمت‌هایی از اراضی دولتی، با قطعه‌بندی، ساخت تفرجگاه‌های شخصی در اراضی ارزشمند کشاورزی، تغییر کاربری باغات و مزارع، سودهای کلانی را به جیب بزنند.

وی تصریح کرد: از طرفی این اقدامات زیان‌بار زمینه‌ تجاوز به حقابه‌ها و استحصال بی‌ضابطه‌ منابع آبی را برای منافع فردی ایجاد کرد، لیکن در حال حاضر و در چند ساله‌ اخیر با اعمال قاطع مقررات که خوشبختانه با انعکاس اخبار آن از طریق جراید همراه بود، موجب معطوف شدن افکار عمومی به این ماجرا شد؛ به نحوی که ملاحظه می‌فرمایند امروز این قبیل اقدامات در زمره‌ مطالبات عمومی قرار گرفته و همچنین تا حد زیادی از ادامه این روند ناصواب پیشگیری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد افزود: اقدامات شاخص شورای حفظ حقوق بیت‌المال با دلالت و همراهی عزیزان دستگاه قضایی و اداره کل اطلاعات استان و دیگر دلسوزان حوزه‌های نظارتی و امنیتی که با تعامل ادارات متولی زمین در ماه‌های گذشته به مرحله اجرا درآمد، در سطح کشور مثال زدنی است. البته با توجه به حجم گسترده‌ تغییر کاربری‌ها ‌باید اقدامات اینچنینی با جدیت بیشتری دنبال شود.

اراده حاکمیتی در برخورد قاطع با «باستی هیلز» مشهد

امید طهماسبی‌زاده از عزم جدی همه دستگاه‌ها برای اعمال قانون در ماجرای باستی‌هیلز مشهد (اساطیر) خبرداد و در این زمینه هم بیان کرد: در خصوص برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز خوشبختانه در حال حاضر مقررات خوبی وضع و تکلیف مراجع قضایی و اجرایی را با متخلفان روشن کرده و همان طور که عرض شد این قبیل برخوردها مورد مطالبه عامه مردم نیز است، بنابراین شهروندان محترم مطمئن باشند شورای حفظ حقوق بیت‌المال که با عضویت دستگاه قضایی و ادارات متولی زمین به طور منظم تشکیل می‌شود، همچنین کمیته صیانت از اراضی ملی و دولتی هیچ تعارف و اغماضی در برخورد با متخلفان و مجرمان ندارند، از جمله مجموعه اساطیر که اراده حاکمیت در برخورد قاطع با آن قرار گرفته و مطمئن باشید در این خصوص ذره‌ای از اهداف قانونی عقب نخواهیم نشست و برخورد قانونی با این قبیل اقدامات صورت خواهد پذیرفت.

خروجی اعمال قانون‌ها اعلام خواهد شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد ادامه داد: خوشبختانه رویکرد مدیریتی جدید در حوزه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، ارتقای سطح کیفی و کمی اقدامات، تقویت بنیه تخصصی و لجستیکی و استفاده از فناوری‌های روز (نظارت ماهواره‌ای و الکترونیکی)، مورد تأکید و نظر ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان است. در همین رابطه تغییرات مثبتی در حال وقوع است که ان‌شاءالله ماحصل آن با ورود و حمایت کمیته صیانت از اراضی ملی و دولتی، به خصوص حضور ارزشمند سرپرست دادسرای زمین و مسکن مرکز استان؛ آقای حقدادی با به کارگیری تمام توان دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی، اجرایی و دولتی، به زودی انعکاس اخبار اجرایی و عملی به سمع و نظر مردم عزیز خواهد رسید.

وی در خاتمه خاطرنشان می‌سازد: با توجه به قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها مصوب ۱۳۷۴، تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها جز در موارد ضروری به تشخیص و مجوز وزارت جهاد کشاورزی، ممنوع بوده و ساخت و ساز بدون مجوز نتیجه‌ای جز تحمیل جرایم، عوارض گزاف و تخریب مستحدثات غیرقانونی در برنخواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

یادواره شهدای بسیج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز مراسم یادواره شهدای بسیجی در سالن ۱۲ هزار نفری برگزار شد که در آن بسیجیانی از همه قشر‌ها حضور داشتند. این مراسم اختتامیه کنگره ملی تقدیر از مقام شامخ ۹۲ هزار بسیجی شهید دفاع مقدس بود. یکی از نکات جالب این همایش حضور همه اقوام ایرانی بود. در این مراسم از کتاب یادبود ۹۲ هزار شهید بسیجی و تمبر گنگره رونمایی شد.

(ویدئو) دوچرخه سواری که تریلی را واژگون کرد!

فراروفرارو1 روز قبل
یک دوچرخه سوار در جنوب چین با ورود به خیابان باعث واژگونی یک تریلی شد. این حادثه در شهر پونینگ رخ داده است و دوچرخه سوار با ورود ناگهانی به خیابان باعث چپ شدن کامیون شد. در لحظه واژگونی تریلی قسمت انتهای آن به سر دوچرخه سوار برخورد کرد که باعث جراحت جزئی در سر دوچرخه سوار ۱۷ ساله گردید.

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۱۳ آذر ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی چون بازداشت مدیرعامل معتاد، حمایت رهبر انقلاب از جوانان مومن، سخنرانی رئیس جمهور و … پرداخته است. انتهای پیام/

فیلم عجیب از کروکودیلی که استرالیایی‌ها را به وحشت انداخت!

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، در منطقه‌ای از استرالیا قاتل The Murderer عظیم‌الجثه‌ای گیر مقامات حفاظت از حیوانات افتاد. این حیوان ۵ متری در این اواخر به گاو‌های زیادی از دامداران حمله کرده و خسارات زیادی را به بار آورده بود. این حیوان درنده تاکنون جانوران و حتی انسان‌های زیادی را شکار کرده است. این خزنده به دلیل داشتن آرواره‌های بسیار قدرتمندش اگر طعمه خود را بگیرد دیگر رهایی از دندان‌هایش تقریبا غیر ممکن است. این حیوان پس از گرفتار شدن به‌ دست مقامات حفاظت به مزرعه یک مجری مطرح تلویزیونی در استرالیا انتقال یافت.

نقد و بررسی بی‌ام‌دبلیو زد۴ مدل ۲۰۱۹

تابناکتابناک13 ساعت قبل
«بی‌ام‌دبلیو زد۴ یا زی۴ / BMW Z۴» یک رودستر و کوپه دو در از بی‌ام‌دبلیو است که از سال ۲۰۰۲ تاکنون در دو نسل تولید و عرضه شده است. تقریبا تمام زد۴هایی که در ایران وجود دارند، از نسل پنجم خودروهای سری زد هستند و نسل ششم سری زد یا نسل دوم زد۴ که کار تولید آن از سال ۲۰۱۸ کلید خورد، به تازگی راه خود را به بازارهای آسیایی باز کرده است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۹ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر