گرانی نوشت افزار، اولین مشق سال تحصیلی جدید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
گرانی نوشت افزار، اولین مشق سال تحصیلی جدید

گرانی نوشت افزار، اولین مشق سال تحصیلی جدید

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
گرانی نوشت‌افزار، اولین مشق سال تحصیلی جدید است و قیمت لوازم التحریر امسال در بازار ۳ برابر افزایش یافت.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، دنیای دانش آموزان سراسر دلخوشی‌های کوچک است، از نونوار بودن سر تا پایشان گرفته تا خرید نوشت افزار‌های رنگارنگ، نوشت افزار‌هایی که برای خانواده‌ها گران تمام می‌شود.

حالا دانش آموزان به جای شعر باز آمد، بوی ماه مدرسه باید شعر بوی ماه مهر، بوی گرانی لوازم التحریر را بخوانند.

دانش آموزان مشق گرانی می‌نویسند

ایزدی یکی از شهروندان ساروی که دخترش در مقطع دوم دبستان تحصیل می‌کند، می‌گوید: قیمت لوازم التحریر امسال افزایش یافته، مثلا مداد رنگی که قیمت آن پارسال ۱۸ هزار تومان بود، امسال همان مداد رنگی ۴۳ هزار تومان است.

او افزود: قیمت همه نوشت افزار‌ها بالا رفته و این شرایط برای خانواده‌هایی که بیش از یک دانش آموز در خانه دارند، بسیار دشوار است.

ایزدی گفت: یک دفتر ۸۰ برگ که پارسال به قیمت ۴ هزار تومان خریدیم، امسال با همان کیفیت به قیمت ۱۴ هزار تومان به فورش می‌رسد.

گرانی نوشت افزار، اولین مشق سال تحصیلی جدید

سعید یکی از دانش آموزان مقطع متوسطه می‌گوید: در مجموع حدود ۴۰۰ هزار تومان برای نوشت افزار هزینه کردیم و هنوز خرید‌های دیگر مانند کیف، کفش و لباس مانده است.

او افزود: دغدغه خانواده‌های ما برای خرید نوشت افزار زیاد شده و حتی عده‌ای از دوستانم از عهده خرید آن بر نمی‌آیند.

در سالیان اخیر تشویق برای خرید انواع نوشت افزار داخلی بسیار رونق گرفته، اما امروزه به علت افزایش قیمت‌ها نه خرید وسایل ساخت داخل و نه وارداتی و خارجی برای بسیاری از خانواده‌ها مقدور نیست.

داغ گرانی بر بازار هزار رنگ لوازم التحریر

مرتضوی پدر یکی از دانش آموزان ساروی می‌گوید: در گذشته که خودمان به مدرسه می‌رفتیم می‌گفتیم همه چیز باید نو شود و وسایلمان بوی نو بودن دهد، اما حالا این گرانی سبب شده تا نتوانیم همه لوازم را برای فرزندانمان تهیه کنیم.

او افزود: سه فرزند دانش آموز دارم که در مجموع حدود ۸۰۰ هزار تومان برای نوشت افزار آن‌ها هزینه کردم و واقعا نمی‌دانم برای تهیه بقیه وسایل آن‌ها چه کنم.

بی مهری بازار لوازم التحریر به دانش آموزان

اسدی یکی فروشندگان لوازم التحریر در ساری می‌گوید: قیمت لوازم التحریر امسال بسیار گران‌تر از پارسال است و برای هم خرید این لوازم بسیار مشکل است چرا که به سختی به فروش می‌رسد.

او افزود: دیگر مثل قبل شوق خرید نوشت افزار وجود ندارد و خانواده‌ها به سختی از عهده خرید آن بر می‌آیند.

اسدی گفت: قیمت دفتر ۱۰۰ برگ تا ۳۰ هزار تومان، مداد و پاک کن مرغوب تا ۲۰ هزار تومان و یک بسته مداد رنگی ۲۴ تایی تا ۶۰ هزار تومان می‌رسد.

این فروشنده لوازم التحریر افزود: قیمت برخی اجناس تا ۴ برابر هم افزایش یافته و حتی ما فروشنده‌ها قدرت خرید آن را نداریم.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

افزایش ۳ برابری قیمت لوازم التحریر

نجفی رئیس اتحادیه لوازم التحریر و نوشت افزار مازندران گفت: وضعیت بازار لوازم التحریر به دلیل کاهش توان خرید مردم و افزایش ۳ برابری قیمت‌ها این روز‌ها راکد است.

او با بیان اینکه محصولات خارجی محبوبیت بیشتری بین خریداران دارد، افزود: برخی از محصولات خارجی ارزان‌تر هستند و همین مسئله خریداران را علاقه‌مند به خرید محصولات خارجی می‌کند.

نجفی با بیان اینکه تولید لوازم التحریر در داخل کشور امسال ۲۵ درصد کاهش داشت، گفت: بیشتر مواد اولیه تولید لوازم التحریر داخلی از خارج از کشور وارد می‌شود.

طرحی برای نظارت بر بازار ویژه بازگشایی مدارس

حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: با توجه به درپیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید و اوج تقاضا برای خرید نوشت افزار و لوازم آموزشی این طرح با حضور بازرسان و دیگر عوامل نظارتی در همه مناطق مازندران برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه این طرح ۱۰ شهریور تا ۱۰ مهر ماه در حال اجرا است، افزود: بازرسی از واحد‌های تولیدی و واردکننده و فروشگاه‌های لوازم التحریر از اولویت‌های این طرح خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: هرگونه فروش اجباری نوشت افزار به صورت سبدی به مشتریان ممنوع است.

قوانلو افزود: هم استانی‌ها درصورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی شامل گرانفروشی، تقلب، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت موارد را به تلفن ۱۲۴ اعلام کنند.

نمایشگاه کالا‌های پاییزی فرصتی برای خرید نوشت افزار با قیمت مناسب

حسینقلی قوانلو مازندران گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و با توجه به نزدیک شدن به روزهای بازگشایی مدارس نمایشگاه عرضه مستقیم کالای پاییزه از ۱۵ شهریور ماه در ۱۰ شهر استان برگزار شد.

او افزود: در این نمایشگاه اولویت با کالا‌هایی مثل کیف، کفش، پوشاک، لوازم التحریر و نوشت افزار است.

قوانلو با اشاره به اجرای طرح تشدید و نظارت فروشگا‌های بزرگ از ۱۰ شهریور تا ۱۰ مهر به منظور کنترل عرضه و تقاضای لوازم التحریر، گفت: با تامین دفترچه و لوازم التحریر با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان، به ازای هر دانش آموز کم برخوردار زیر پوشش نهاد‌های کمیته امداد و بهزیستی ۵ دفتر تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه ایجاد تعاملی مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است تا قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند.

بازار نوشت افزار و لوازم مدرسه از کیف و کفش گرفته تا مداد و پاک کن و بقیه وسایل، امروزه تنها ره آوردش برای بچه‌ها حسرت است و برای خانواده‌ها زحمت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری15 ساعت قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو16 ساعت قبل

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری11 ساعت قبل

:: قاسم زاده- همایش فرصت‌های روابط بازرگانی ایران و انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در نشست هیات اعزامی از اتاق بازرگانی ایران و انگلیس (متشکل از شرکت‌های ایرانی)، اعضای اتاق بازرگانی انگلیس و ایران (شرکت‌های انگلیسی)، شماری از بازرگانان ایرانی ساکن در انگلیس، ‌ نمایندگانی از وزارت تجارت بین الملل انگلیس و هیاتی از گروه تجارت وزارت خارجه، چالش‌های توسعه روابط بازرگانی دو کشور و چشم انداز آن را بررسی کردند. در این نشست که به دعوت حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس برگزار شد، هیات ایرانی متشکل ۳۵ شرکت در زمینه خوراک دام، طیور و آبزیان که برای همکاری با شرکت‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است، در جریان سیاست‌های اقتصادی دو کشور قرار گرفت. -باصداها به ترتیب):۱ – لرد لامونت – رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۲- ریچارد دالتون – قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۳ – حمید بعیدی نژاد – سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز18 ساعت قبل
آیا اکنون خرید دلار منطقی است؟ به گزارش تجارت‌نیوز، پیش از شروع هفته جاری برخی پیش‌بینی می‌کردند همزمان با افزایش تقاضای ارز ناشی از سفر زیارتی ایرانی‌ها به عراق قیمت دلار هم دچار نوسانی شود. اما آخرین کارنامه هفتگی بازارها نشان می‌دهد در این بازار تنها روند نزولی آن متوقف شده و قیمت دلار در انتهای هفته تفاوتی با ابتدای هفته نداشته است. این درحالیست که دو بازار طلا و سهام همچنان روند نزولی خود را حفظ کرده‌اند. اما این موارد تنها بخشی از سیگنال‌هایی است که نسبت به بازار ارز وجود دارند و کسانی که پیش‌بینی گرانی دلار را دارند به چنین مواردی استناد می‌کنند. با این حال در گروه مقابل کسانی که بعید می‌دانند دلار نوسانی دیگر را تجربه کند به کنترل بازار ارز توسط بانک مرکزی اشاره می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

رودری: برد ۸-۰ در یک بازی و شکست در بازی پس از آن فایده‌ای ندارد؛ لیورپول یکی از بهترین تیم‌های سالیان اخیر بوده است

طرفداری15 ساعت قبل

شوخی مشترک ریبری و PES با FIFA۲۰۲۰ (عکس)

ورزش۳7 ساعت قبل

انفجار یک بمب‌دست ساز در مسجدی واقع در شرق افغانستان / ۲۰ نفر کشته شدند

انتخاب1 روز قبل

(تصاویر) وسواس شدید یک زن به رنگ قرمز

فرارو11 ساعت قبل

یارانه نقدی ۴۰۰ هزار تن از دیروز قطع شد/ علت قطع صادرات دارو از کره به ایران/ پیش‌بینی مبلغ عیدی کارکنان در سال ۹۹/ دلیل اصلی قیمت بالای گوشت در بازار

تابناک20 ساعت قبل

کریمیان: استقلال نیاز به زمان دارد/ شانس آوردم افسردگی نگرفتم!

تسنیم12 ساعت قبل

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخاب1 روز قبل

واکنش جالب یک نماینده مجلس به دستگیری «روح‌ الله‌ زم»

خبر فوری1 روز قبل

عکسی از آقای وزیر و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین

خبرآنلاین1 روز قبل

ماجرای زنی که با هواپیما ازدواج کرد + عکس

اقتصادنیوز1 روز قبل