بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر

بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
به تازگی نمایشگاهی با عنوان فناوری‌های دانش‌بنیان و مردم در گذرگاه بلوار کشاورز به راه افتاده که به دنبال آشنایی بیشتر مردم با محصولات دانش‌بنیان کشورمان است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ از دیروز ۲۵ شهریور ماه، نمایشگاهی با عنوان «فناوری‌های دانش‌بنیان و مردم» در گذرگاه بلوار کشاورز به راه افتاده که به دنبال آشنایی بیشتر عموم مردم با محصولات دانش‌بنیان است.

این نمایشگاه تا فردا ۲۷ شهریور ادامه دارد؛ این گذرگاه که از تقاطع خیابان فلسطین شروع می‌شود، میزبان شرکتهایی است که توانسته‌اند محصولاتی کاربردی با تکیه بر دانش بومی تولید کنند و به دست مصرف‌کننده برسانند. در واقع محصولات ارائه شده در این نمایشگاه فرآیند تجاری‌سازی را پشت سر گذاشته و آماده بهره‌برداری هستند.

تنوع محصولات عرضه شده در این نمایشگاه به گونه‌ای است که مخاطب با هر سلیقه‌ای می‌تواند بخشی را متناسب با سلیقه خود پیدا کند، از محصولات خوراکی گرفته تا زیورآلات و محصولات بهداشتی و حتی محصولات مکانیزه و مصالح ساختمانی.

این تنوع محصول صرفا به شرکتهای دانش‌بنیان محدود نشده و حتی استارت‌آپها هم امکان حضور داشتند؛ استارتاپی که محصولات فرآوری شده خوراکی را در اختیار مخاطبان قرار می‌داد. این محصولات به صورت خوراکی تولید می‌شد و از شیرین‌کننده‌های طبیعی مانند عسل و برگ استویا برای فرآوری محصولات خوراکی استفاده می‌کرد یا روشی برای نگهداری محصولات اسیدی مانند سرکه داشت، چرا که نگهداری این محصولات خوراکی در ظرفهای پلاستیکی آسیب‌زا خواهد بود؛ این استارت‌اپ که در آغاز فعالیت است به‌دنبال جذب نیرو و کار آفرینی برای زنان خانه‌دار هم هست اما تکنولوژی فرآوری محصولات در اختیار خود شرکت خواهد بود.

بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر - 6

همچنین شرکتهای مرتبط با دانشگاه‌ها هم در این نمایشگاه حضور داشتند شرکتهایی که در عرصه مصالح ساختمانی فعالیت می‌کردند؛ محصولاتی چون دیوارهای سبک که در نما قرار می‌گیرد و نیازی به رویه ثانوی ندارند همچنین قطعات اتصالی که بدون نیاز به پیچ و مهره امکان الصاق را فراهم می‌کند.

این محصولات آماده ارائه به بازار است. بلوکهای سبک که در سازه به کار می‌رود با وزنی حدود ۹۰ کیلوگرم عایق صدا و حرارت است این در حالی است که وزن نمونه‌های آجری و سیمانی بیش از ۱۸۰ کیلوگرم است.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر - 10

همچنین شرکتهای مرتبط با قطعات مورداستفاده در صنایع نفت و پزشکی هم در این نمایشگاه یافت می‌شد. به عنوان مثال دستگاهی برای ارزیابی ضربان خون و میزان اکسیژن خون برای بیماران قلبی توسط شرکتهای داخلی ساخته شده است. یا دستگاه‌های آکوستیک برای ارزیابی اندوخته مخازن، چرا که ارزیابی اندوخته مخازن بزرگ به راحتی امکان‌پذیر نیست البته استفاده اصلی این دستگاه پیدا کردن نقص و سوراخهای داخل مخازن است که بدون نیاز به تخلیه مخزن قابل شناسایی می‌شود. تمام این محصولات تجاری‌سازی شده و در حال عرضه به بازار است.

بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر - 12

اما شرکتهای دانش‌بنیان فعال در عرصه بهداشتی و لوازم سلامت هم در نمایشگاه حضور داشتند که ازجمله آنها شرکت تولیدکننده ماسکهای نانو بود که برای اولین بار در ایران تولید می‌شدند. این محصولات نانویی تنها محصول صادراتی در این زمینه است که نشان می‌دهد این محصول علاوه بر استانداردهای داخلی، استانداردهای خارجی را هم کسب کرده‌است. این ماسکها ۶ و ۷ لایه نانو دارند که با استفاده از الیاف نانو جذبی ۱۰۰۰ برابر ماسکهای معمولی خواهند داشت، به این شکل که لایه‌های معمولی ذرات تا ۲ و نیم میکرون را جذب می‌کنند اما لایه‌های نانو می‌توانند ذرات تا ۳ دهم میکرون را جذب کنند. همچنین این لایه‌ها جاذب گازهای سمی، بو و مواد شیمیایی هستند. آنچه در صنعت برای جذب مواد شیمیایی استفاده می‌شود لایه‌های کربن اکتیو است که خود دارای ضررهایی است اما لایه‌های نانو بهتر از لایه‌های کربن اکتیو و بدون ضررهای آن عمل می‌کند. این محصولات به ماسکهای مخصوص کودک، ماسک مخصوص بانوان، ماسکهای کار برای آرایشگرها و ماسک برای راهپیمایی اربعین تقسیم می‌شود.

بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر - 14بلوار کشاورز؛ گذرگاهی برای آشنایی مردم با محصولات دانش‌بنیان + تصاویر - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
از همین‌ رو تمامی دستگاه‌های کشور پای کار آمده‌اند تا تسهیلات و خدمات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و همچنین رفاه حال زائرین اربعین حسینی فراهم آورند. وی افزود: سپاه پاسداران برخی کارهای زیر ساختی مانند تعریض، آسفالت و بهینه سازی راه‌ها را پیش از آغار مراسم راهپیمایی انجام داده است و بار انجام این کار بیشتر به دوش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه بوده است. همچنین سپاه پاسداران برای کمک بیشتر به رفاه حال زائران عزیز ۲۲ موکب با ظرفیت خدمت رسانی به ۱۱۵ هزار زائر را نیز در خاک عراق احداث کرده است. سخنگوی سپاه گفت: در حوزه کمک به تامین اقلام فرهنگی و تبلیغات محیطی نیز سپاه پاسداران اقدامات خوبی انجام داده است که چاپ و توزیع ۲۰۰ هزار عکس شهدا نمونه‌ای از آن است. همچنین سپاه پاسداران مبادرت به سازماندهی و اعزام ۵۰۰۰ نفر خادم شامل برای خدمت در مواکب کرده است.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ کامران زنگیشه با اشاره به برپایی ۵۰ باب چادر توسط سازمان بهشت زهرا (س) گفت: این چادرها در منطقه «حولی» نجف تحت نظارت و مدیریت ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت می‌کنند و روزانه تا سقف ۱۰ هزار نفر برای اسکان در این چادرها پذیرش می‌شوند. وی اظهار کرد: دو دستگاه خودروی اطفای حریق و ۴۰ نفر از پرسنل آتش نشانی با تجهیزات انفرادی نیز نسبت به پوشش ایمنی صحن حضرت زهرا (س)، آشپزخانه‌های زیر صحن و موکب اسکان استانداری تهران اقدام می‌کنند. زنگیشه تصریح کرد: همچنین شهرداری تهران به منظور کمک به همکاران عراقی خود، تجهیزاتی شامل ۴۰۰ عدد انواع مخزن پسماند، ۲۷ تن کیسه پسماند و سایر موارد نظیر انواع جارو و فرغون در قالب ۴ تریلی از تهران به نجف منتقل کرده که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دانشمندان در گذشته با استفاده از تکنیک‌های اپتوژنتیک از مدارهای عصبی مغز الگوبرداری می‌کردند و به مرور این تکنیک‌ها که با استفاده از نور می‌تواند فعالیت‌های عصبی را ردیابی می‌کنند تبدیل به امیدی برای درمان اختلالات عصبی، قلبی و نابینایی شدند. اما به تازگی یک تیم تحقیقاتی در امریکا با استفاده از آموزش‌های اپتیکی، خاطرات و الگوهای آهنگ را در نوعی از سهره‌های جوان که هنوز توسط والدین یا دیگر افراد مسن‌تر آموزش داده نشده بودند، ایجاد کردند؛ همین کار باعث شناسایی مدارهای پیچیده‌ای شد که رابط بین یادگیری آواز و بیان جسمی یا حرکتی آن است. این فرآیند می‌تواند به عنوان الگو در مغز انسان به کار گرفته شود تا دانشمندان به نقشه یادگیری گفتار در مغز انسان‌ها دست یابند. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
او در کتابش با عنوان «جامعه باستانی» [Ancient Society] یک طرح تکاملی را طراحی کرد که تاریخ انسانی را به سه مرحله تقسیم می‌کرد: توحش، بربریت و تمدن. او استدلال می‌کرد که تمام جوامع انسانی تمام این مراحل را از سر گذرانده‌اند. تکاملی که در آن همه موجودات زنده اعم از گیاهان و دیگر جانوران به سوی بهتر شدن و کامل‌تر شدن پیش می‌روند. به این ترتیب همان‌گونه که گیاهان و جانوران در حال فرگشت و پیشرفت هستند جوامع بشری و انسانی نیز به سوی فرگشت و پیشرفت رهسپار هستند]. این کتاب کاربرد اصول تکامل بیولوژیکی به تکامل اجتماعی را منطقی ساخت که نظریه‌پردازانی مانند هربرت اسپنسر در آغاز قرن ۱۹ انجام داده بودند.

نظرها

اخبار بیشتر