سردار کارگر: حذف نام شهدا از کوچه‌ها سهوی بوده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. فرهنگ

سردار کارگر: حذف نام شهدا از کوچه‌ها سهوی بوده است

انتخابخبرگزاری انتخاب |
سردار کارگر رئیس ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت هفته دفاع‌مقدس با اشاره به حذف نام برخی شهدا از تابلوهای کوچه‌ها گفت: حذف نام شهدا از کوچه‌ها کاری سهوی بوده است و کسی در جمهوری اسلامی ایران درباره نام شهدا نمی‌تواند عمدا چنین کاری انجام دهد. البته این تصمیم مقداری کج سلیقگی بوده است. ما تذکرات لازم را داده‌ایم و از طرفی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به دلیل ماهیت فعالیت‌اش درگیر مسائل جناحی نمی‌شود.
سردار کارگر: حذف نام شهدا از کوچه‌ها سهوی بوده است - 0

رئیس ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت هفته دفاع‌مقدس ضمن رونمایی از پوستر عمومی. و ایام هفته دفاع مقدس به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت.

به گزارش ایسنا، سردار بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در نشست خبری تشریح برنامه‌های این هفته سخن می‌گفت، یادآور شد: تاکنون هر چه پیشرفت داشته‌ایم از برکت تجربه ما در هشت سال دفاع مقدس است. باید تلاش کنیم تا این آموزه‌ها حفظ و به نسل بعدی منتقل شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جوانان آینده‌سازان کشور ما هستند امسال تمرکز برنامه‌ها بیشتر بر جوانان و نوجوانان و فضای مجازی است. همچنین تلاش می‌کنیم تا برنامه‌های هفته دفاع مقدس به صورت مردمی برگزار شود.

سردار کارگر در بخشی از سخنان خود با اشاره به حذف نام برخی شهدا از تابلوهای کوچه‌ها یادآور شد: حذف نام شهدا از کوچه‌ها کاری سهوی بوده است و کسی در جمهوری اسلامی ایران درباره نام شهدا نمی‌تواند عمدا چنین کاری انجام دهد. البته این تصمیم مقداری کج سلیقگی بوده است. ما تذکرات لازم را داده‌ایم و از طرفی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به دلیل ماهیت فعالیت‌اش درگیر مسائل جناحی نمی‌شود.

وی تأکید کرد: کسی جرأت نمی‌کند در جمهوری اسلامی ایران در رابطه با دفاع مقدس و شهدا چنین کاری را عمدا انجام دهد. اگر هم کسی شیطنتی کند ملت ما هوشیار هستند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی نظارت بر آثار مکتوب چاپ شده در زمینه دفاع مقدس یادآور شد: بنیاد حفظ آثار متولی اصلی چاپ آثار دفاع مقدس است و این کار را با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌دهد. نظارت ما در راستای پیشگیری از تحریف و انحراف صورت می‌گیرد اما بعضا شاهدیم که آثاری چاپ می‌شود که روی آن‌ها نظارتی انجام نشده است که پیگیر آن هستیم. البته این مشکل هر روز در پی برطرف شدن و کم شدن است.

سردار کارگر در بخش دیگر سخنان خود تأکید کرد: هفته دفاع مقدس یک جشن ملی است و ما باید آن را جشن بگیریم. انتظار داریم سیمای شهرمان تغییر کند. در این یک هفته تمرکز کاریمان بر تبلیغات است و مباحث تبیینی در ۳۶۵ روز سال انجام خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

رئیس ستاد بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه شعار محوری امسال «ما پیروزیم» انتخاب شده است، بیان کرد: ‌ روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه به نام «قدرت، توانمندی، اقتدار نیروهای مسلح»، دوشنبه اول مهرماه «دانش‌پژوهی، معرفت، جوانان، سربازان»، روز سه‌شنبه دوم مهرماه «رونق تولید، حمایت مردمی و خودباوری»، روز چهارشنبه سوم مهرماه «بصیرت، دشمن‌شناسی، ولایت‌مداری و دفاع همه جانبه» نامگذاری شده است. همچنین «شهیدان، جانبازان، ‌آزادگان و فخرآفرینان»، «معنویت، وحدت ملی، خانواده و ورزش همگانی»، «رزمندگان، حماسه‌آفرینان و جهادگران» و «فرماندهان، پیشکسوتان و مسئولان» به ترتیب عنوان سایر روزهای هفته دفاع مقدس هستند.

وی افزود: ۵۰۰ برنامه اصلی در سراسر کشور برگزار خواهد شد و ۱۲۰۰ برنامه نیز در سطح استانی اجرا می‌شود. قرار است در هفته دفاع مقدس ۳۱۶ عنوان کتاب رونمایی شود که ۲۰۰ عنوان از آثار مربوط به بنیاد حفظ آثار هستند. ۱۰۰ کتاب را سپاه رونمایی خواهد کرد. موضوع کتاب مسئله‌ای است که کار جهادی می‌طلبد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمایشگاهی پیرامون شکست داعش و پهپادهای ساقط شده برپا خواهد شد. لاشه پهپادی که اخیرا منهدم شد و اصل سامانه پدافندی سوم خرداد که با آن پهپاد آمریکا منهدم شد به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتقل می‌شود.

وی یادآور شد: در سراسر کشور نیز برنامه‌های متعددی پیرامون گرامیداشت شهدا و خانواده‌های آن‌ها، پیشکسوتان و اقشار مختلف ملت ایران که در جنگ ایفای نقش کردند برگزار می‌شود و هر یک از دستگاه‌ها و نهادهای کشور هم برنامه‌هایی برای خود دارند. در ایام هفته دفاع مقدس موزه‌های دفاع مقدس به صورت رایگان میزبان مردم و خانواده‌ها هستند.

سردار کارگر در پایان یادآور شد: در دفاع‌مقدس انحصار نداریم و اگر کسی آن را به خودش منحصر کرد در پی تحریف است و آن را نمی‌پذیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش متین ستوده به حواشی تیپ و پوشش متفاوت‌اش: بعضی‌ها با آراسته بودن مشکل دارند+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
پوشش متین ستوده، بازیگر سینما در مراسم فوتوکال (گفتگو تصویر) فیلم مسخره باز باعث شد عکس و ویدئوی او در فضای مجازی منتشر شود. بخشی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از نوع پوشش این بازیگر انتقاداتی کردند. حتی در عکس‌های صفحه شخصی‌ام مشخص است که در مراسم اکران «مسخره‌باز» مانند مراسم‌های دیگر بوده‌ام. من بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما هستم. مثلا وقتی برای خرید به پاساژ بروم، قاعدتا با این تیپ و پوشش نیستم.

(عکس و فیلم) پوشش متفاوت متین ستوده در مراسم اکران مسخره باز

فراروفرارو11 ساعت قبل
ستوده در سال‌هایی که به‌شهرت رسیده، کمتر دچارحاشیه شده است؛ اما حضورش در مراسم اکران «مسخره‌باز» در فضای مجازی سروصدای زیادی کرد. پوشش ستوده در مراسم فوتوکال (گفتگو تصویر) این فیلم باعث شد عکس و ویدئوی او در فضای مجازی منتشر شود. برخی کاربران فضای مجازی بعد از این اتفاق شروع به فحاشی کرده‌اند که واقعا دلیلش را نمی‌دانم. حتی در عکس‌های صفحه شخصی‌ام مشخص است که در مراسم اکران «مسخره‌باز» مانند مراسم‌های دیگر بوده‌ام. در فضای مجازی، کاربرانی با سلایق مختلف به این ماجرا واکنش نشان دادند؛ البته هرکدام با نگاهی متفاوت.

کولاک بوشهری‌ها در بین الحرمین

مهرمهر1 روز قبل

شوخی منشوری خانم بازیگر در یک مراسم؛ وقتی پانته‌آ بهرام می‌خواست صابر ابر را بغل کند+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
در مراسم اکران فیلم سینمایی «مسخره‌باز» روز گذشته مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «مسخره‌باز» در هتل اسپیناس پالاس با حضور جمعی از ستارگان سینمایی و تلویزیونی برگزار شد. شوخی جنجالی پانته‌آ بهرام بازیگر معروف کشورمان یکی از حاشیه‌های این مراسم بود که در شبکه‌های اجتماعی جنجالی شد. او در مقابل لنز دوربین خبرنگاران حرکات عجیبی را با صابر ابر یکی از بازیگران این فیلم سینمایی انجام داد که حالا سوژه رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است. اکران خصوصی فیلم مسخره‌باز با حضور صابر ابر، علی نصریان، همایون غنی زاده، پانته‌آ بهرام، متین ستوده، علی ضیاء و … برگزار شد. مسخره‌باز فیلمی به کارگردانی و نویسندگی همایون غنی‌زاده و تهیه‌کنندگی علی مصفا در سال ۱۳۹۷ ساخته شد و حالا بر پرده نقره‌ای اکران شده است.

فیلم | علی پروین: زمان طاغوت هر شب می‌رفتم کافه اما لب به مشروب نزدم!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

فیلم | انتقاد شدید یک داور بین المللی از رفتار انتخاباتی فدراسیون تاج

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

نظرها

اخبار بیشتر