طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کلید خورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اقتصادی
طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کلید خورد

طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کلید خورد

برناخبرگزاری برنا |

 به گزارش برنا از شرکت ملی نفت ایران، نخستین جلسه بررسی تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب روز دوشنبه (۲۵ شهریور) با حضور مدیرعامل، مدیران و روسای ادارات ستاد این شرکت برگزار شد.

احمد محمدیمدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ابتدای این نشست با اشاره به ضرورت بازنگری در رویه‌ها و فرآیندهای سازمانی، اظهار کرد: با توجه به تغییرات مستمر و سریع در صنعت نفت و ظهور سیستم‌های اطلاعات و فناوری‌های نوین، ایجاد تغییر و تحول در سازمان به منظور بهینه سازی روش‌ها و فرآیندهای انجام کار، بازنگری رویه‌ها، دستورالعمل‌ها، افزایش کارایی و بهبود عملکرد سازمان امری اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: ‌ بر این اساس تهیه سند تحول بر اساس اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت همراه با برنامه‌های اجرایی و عملیاتی در سال جاری در دستور کار قرار گرفت و طی برنامه زمان بندی با برگزاری نشست‌های تخصصی و بهره گیری از نظرات ارزشمند مدیران و‌ کارشناسان نسبت به تهیه آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در ۳ بعد کسب و کار، سازمانی و وظیفه‌ای، تعیین اهداف و برنامه‌های تولیدی، بازنگری سناریوهای توسعه مخازن، تدوین روش‌های عملیاتی برای طرح کلان ۲۸ مخزن، تدوین اهداف و برنامه‌های بازسازی و نوسازی تاسیسات، ماشین آلات و خطوط لوله و چالش‌های گازسوزی از جمله محورهای سند تحول هستند.

محمدی، بازنگری ساختار سازمانی، ساماندهی طرح‌ها و پروژه‌ها، پیاده سازی سیستم مدیریت اطلاعات، ‌مستندسازی و مدیریت دانش و بازآرایی نیروی انسانی را از دیگر محورهای سند تحول شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب عنوان کرد.

وی تصریح کرد: این سند مطابق با استراتژی‌های سازمان و بر اساس اسناد بالادستی تهیه و برای دستیابی به اهداف و چشم انداز سازمانی و افزایش بهره وری پیاده سازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از همه مدیران، روسای ادارات ستادی و مدیران عامل شرکت‌های تابع خواست در اجرای این طرح مشارکت حداکثری داشته باشند.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

تهیه سند تحول بر اساس رویکرد تکامل، شیوه مشورتی و تحول پیوسته

در این نشست مجری طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گزارشی از مبانی تئوری طرح تحول، اجرای طرح تحول در شرکت‌های پیشرو بین المللی و مبانی استراتژی تحول در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ارائه داد.

باقر پورقاسم در حوزه مبانی تئوری طرح تحول، به بیان مسائلی از جمله تعریف تحول سازمانی، مراحل تحول، رویکردهای مدیریت تحول، سنجش عملکرد در مدیریت تحول، شرایط ضروری برای شکل گیری احساس نیاز تحول در سازمان، ماهیت تغییر سازمانی، گام‌های ۱۰ گانه برای ایجاد تحول سازمانی و علت‌های اصلی شکست برنامه‌های تحول سازمان پرداخت.

وی اظهار کرد: رویکردهای مختلفی برای تحول سازمانی وجود دارد که استراتژی برای تهیه سند تحول در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بر مبنای رویکرد تکاملی، شیوه مشورتی و تحول پیوسته خواهد بود.

پورقاسم گفت: ارکان اجرایی مدیریت تحول در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب شامل مدیرعامل، مجری طرح، کارگروه‌های تخصصی، کمیته راهبری و کمیته ارزیابی است.

وی افزود: مدیریت‌ها و واحدهای ستادی در قالب برنامه زمانی تعریف شده باید چالش‌های درون سازمانی و برون سازمانی، راهکارها و پیشنهادهای سازنده خود را برای مجری طرح ارسال و نماینده خود را برای حضور در کارگروه‌های تخصصی معرفی کنند.

مجری طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خاطرنشان ساخت: در نشست‌های آتی، اجرای این طرح در شرکت‌های تابع مناطق نفت خیز جنوب، با حضور مدیران این شرکت‌ها بررسی خواهد شد.

در پایان این نشست مدیران و روسای ادارات ستادی به بیان تجربیات، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پیرامون این طرح پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.

فیلم | سکانسی از سریال ستایش که در شبکه‌های اجتماعی جنجال ساخت

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

فیلم/ همتی: تا کی باید این خودروسازی فشل را ادامه دهیم؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: محصولات تقلبی آرایشی و بهداشتی به ویژه محصولات رنگی آرایشی مانند رژ لب و ریمل حاوی مقادیر بالا و سمی فلزاتی از جمله آرسنیک، سیانید و حتی با تاسف فراوان حاوی ادرار موش و انسان بوده است. وی اضافه کرد: تفکیک محصولات تقلبی و قاچاق از محصولات اصل واقعا کاری بسیار سخت و دشوار است. محصولات آرایشی تقلبی متاسفانه منجر به بروز انواع عفونت‌های چشمی، واکنش‌های آلرژیک، کهیرهای پوستی، تورم لب و سوختگی‌های شیمیایی می‌شود. وی به مردم توصیه کرد: هنگام خرید این نوع از کالاها به محل عرضه، قیمت متعارف، برچسب اصالت کالا، اصالت برچسب، تاریخ تولید و انقضا و پلمب بودن کالا دقت کافی کنند و در صورت هرگونه شک و تردید، مراتب را سریعا به کارشناسان در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور گزارش کنند. در صورت استعلام برچسب اعلام شده، همه اطلاعات نشان دهنده اصالت یک محصول مانند نام کالا، تاریخ تولید، انقضا، نام تولیدکننده، واردکننده و اصل یا تقلبی بودن محصول مشخص خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در این لیست ایالات متحده آمریکا در جایگاه هفتمین کشور ثروتمند جهان قرار گرفته و ۶ کشور ثروتمندتر از آمریکا از لحاظ شاخص «تولید ناخالص داخلی سرانه» (GDP PER CAPITA) دسته‌بندی شده‌اند:۱- لوکزامبورگ ثروتمندترین کشور جهانتولید ناخالص داخلی سرانه: ۱۱۹ هزار و ۷۱۹ دلارکشور کوچک اروپایی «لوکزامبورگ» ثروتمندترین کشور جهان از لحاظ تولید ناخلص داخلی سرانه است. لوکزامبورگ دارای بخش مالی عظیمی است که حدود ۳۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد. ۲- نروژ دومین کشور ثروتمند جهانتولید ناخالص داخلی سرانه: ۸۶ هزار و ۳۶۲ دلارنروژ یک کشور صنعتی محسوب می‌شود و صنعت بخش عمده‌ای از سهم تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد. در سوئیس حداقل دستمزد رسمی وجود ندارد و دستمزدها توسط شرکت‌های خصوصی تعیین می‌شوند، اما حداقل دستمزد ماهانه برای کارگران غیر ماهر حدود ۲۲۰۰ تا ۴۲۰۰ فرانک سوییس است. ۷- ایالات متحده آمریکاتولید ناخالص داخلی سرانه: ۶۴ هزار و ۹۰۶ دلاربزرگترین صنعت در آمریکا صنعت بهداشت است.

نظرها

اخبار بیشتر