هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد

هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) به ریاست یک نیجریه‌ای و با هدف تقویت اقداماتی در راستای تغییرات جوی و تسریع روند توسعه پایدار آغاز می‌شود.

اعتمادآنلاین| در جلسه امسال مجمع عمومی سازمان ملل علاوه بر مناظره عمومی، رهبران جهان نیز در پنج نشست یا نشست‌های عالی به منظور ارتقای اقدامات در راستای تغییرات جوی و تسریع پیشرفت در توسعه پایدار با هدف زندگی شکوهمند، صلح آمیز و سالم برای همه شرکت می‌کنند.

ریاست این دوره را «تیجانی محمد بانده»، از نیجریه برعهده دارد که در چهارم ژوئن سال جاری میلادی برای این سمت انتخاب شد.

دبیرکل سازمان ملل با شعار «رقابتی که ما می‌توانیم پیروز شویم» مراسم را آغاز می‌کند و هدف از این شعار، بسیج تمامی نیروهای اقتصادی و سیاسی در بالاترین سطح ممکن به منظور انجام اقدامات برای مقابله با تغییرات جوی است.

در این نشست رهبرانی از دولت‌ها، بخش خصوصی و جامعه مدنی حضور دارند و این فرصت به آنها داده شده تا راه حل‌های خود را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و ایجاد یک انعطاف پذیری و انطباق جوی ارائه کنند.

نشست ۲۴ و ۲۵ سپتامبر درباره اهدف توسعه پایدار است که به رهبران جهان و سایر شرکت کنندگان این فرصت را می‌دهد تا تمایل خود را برای تسریع اقدامات در دگرگون کردن جوامع و اقتصاد خود ارائه کنند.

۲۶ سپتامبر نیز گفتگوی در سطح عالی درباره تامین مالی توسعه است و ۲۷ سپتامبر نیز نشست بررسی توسعه برای کشورهای جزیره‌ای کوچک در حال توسعه برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با بیان اینکه از اول محرم تاکنون، ۳ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۹۸ زائر از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق (مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) خارج شده‌اند، افزود: از این تعداد دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۶۹ نفر به کشور بازگشته‌اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: از اول ماه صفر تاکنون، سه میلیون و ۴۰ هزار و ۲۳۴ زائر وارد خاک عراق شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۴ نفر به ایران بازگشته‌اند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (۷ صبح) ۹۳ هزار و ۲۹۸ زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: همچنین در این بازه زمانی ۴ هزار و ۸۱۰ زائر نیز از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق خارج شده‌اند که بیشترین ورود و خروج مربوط به مرز مهران است که ۶۰ هزار و ۷۷۹ زائر وارد و هزار و ۹۷۷ زائر نیز خارج شده‌اند.

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

اژدر حوت؛ قاتل متجاوزان به مرزهای دریایی ایران +فیلم و تصاویر

رکنارکنا10 ساعت قبل
در سال‌های اخیر، نیروی دریایی ماموریت‌های بسیار مهمی را علاوه بر آب‌های دریایی کشورمان در آب‌های آزاد و بین المللی به انجام رسانیده که یکی از این ماموریت‌ها مبارزه با دزدان دریایی در آب‌های بین المللی است. البته نیروی دریایی سپاه نیز یکی از پیشگامان خودکفایی در امر بومی سازی دستاوردهای دفاعی در کشور به شمار می‌رود. باید توجه داشت که طبق گفته دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه اژدر حوت سریع‌ترین اژدر دنیا در آن زمان و حتی در حال حاضر است. شواهد به وضوح نشان می‌دهد که شناور‌های متوسط و بزرگ‌تر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند؛ بنابراین با شلیک دو اژدر حوت و باصرف هزینه دو میلیون دلار می‌توان به آمریکا، چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر زد، یعنی ۹۰۰ برابر. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می‌شوند و این دقیقا یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
کابینه لبنان جلسه ظهر امروز- جمعه- در کاخ «الجمهوری» را به دنبال اعتراض‌های دو روز اخیر این کشور نسبت به وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی لغو کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان جلسه ظهر امروز کابینه را به دنبال موج اعتراض‌های دو روز اخیر علیه وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی لغو کرد. یک مقام مسئول دولت لبنان اعلام کرد که سعد الحریری بعد از ظهر امروز پیامی را برای مردم لبنان ارسال می‌کند. در این اثنا، «سمیر جعجع»، رئیس حزب «نیروهای لبنان» با انتشار بیانیه‌ای خواستار استعفای دولت سعد الحریری شد. جعجع در این بیانیه اعلام کرد: «از سعد الحریری با توجه به شکست دولت در توقف وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی کشور و رسیدن به نقطه بحرانی فعلی صادقانه می‌خواهم که استعفا دهد».
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت خارجه فرانسه به تظاهرات و اعتراضات در لبنان واکنش نشان داد. وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای از فرانسوی‌های خواست که از مناطقی که اعتراضات و تجمعات در آن در حال برگزاری است، دور شوند به ویژه بیروت. در این بیانیه آمده است: تظاهرات در بیروت و دیگر شهرهای لبنان در حال برگزاری است و بر اثر این اعتراضات راههای مواصلاتی در کل لبنان قطع می‌شود. وزارت خارجه فرانسه از فرانسوی هایی که در لبنان هستند یا به آن سفر می‌کنند خواست که به دستورات مقامات لبنانی توجه کنند.
فارسفارس19 ساعت قبل
قزاقستان و شورای اروپا توافقنامه عضویت «نورسلطان» در گروه کشورهای ضد فساد را به امضا رساندند. قزاقستان به «گروه کشورهای ضد فساد» شورای اروپا پیوستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، قزاقستان و شورای اروپا توافقنامه عضویت «نورسلطان» در گروه کشورهای ضد فساد را به امضا رساندند. رئیس آژانس مبارزه با فساد قزاقستان همکاری با گروه کشورهای ضد فساد را بیانگر تعهد نورسلطان به عنوان عضو کامل کنوانسیون ضد فساد سازمان ملل، اصول‌های اساسی شورای اروپا و قصد این کشور برای بهبود روش‌های مبارزه با فساد خواند. وی گفت: عضویت در گروه کشورهای ضد فساد راه برای تصویب بهترین تجربه‌های کشورهای اروپایی در زمینه مبارزه با فساد را به روی ما باز می‌کند. بهبود روش‌های مبارزه با فساد در کشورهای عضو و ایجاد پایه‌ای برای تبادل بهترین تجربه‌ها در زمینه پیشگیری و کشف موارد فساد از جمله دو هدف اصلی گروه کشورهای ضد فساد به شمار می‌رود.

نظرها

اخبار بیشتر