فارس‌من| زباله‌گرد‌ها عمدتا از اتباع خارجی هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
فارس‌من| زباله‌گرد‌ها عمدتا از اتباع خارجی هستند

فارس‌من| زباله‌گرد‌ها عمدتا از اتباع خارجی هستند

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه زباله‌گردهای تهران عمدتاً از اتباع خارجی هستند، گفت: پیمانکاران هر کیلو زباله را به قیمت 400 تومان از کودکان زباله‌گرد می‌خرند.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، با دیدن هر سطل زباله که کودکانی در حال بررسی محتویات آن هستند احساس خجالت می‌کنم. جالب اینکه مافیای زباله در کمال آرامش است و این کودکان در قبال هیچ و پوچ در سرما و گرما در زباله دان‌ها دنبال کاغذ و پلاستیک و آهن و … هستند. این بچه‌ها بجای درس خواندن مجبور به گشتن سطل‌های زباله هستند، چرا کسی به فریاد این‌ها نمی‌رسد؟

این دردودل یکی از مخاطبان فارس است که با ثبت یک درخواست برای پیگیری حل معضل کودکان زباله‌گرد در سامانه فارس من نوشته است.

داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت وگو با فارس در پاسخ به این گلایه مخاطب این‌طور جواب داد که در جریان گپ و گفتی که با کودکان زباله‌گرد داشتم متوجه شدم آنها جمعیتی حدود ۵۰۰ نفر را تشکیل می‌دهند که به استخدام یک پیمانکار درآمده‌اند، و روزانه در میان زباله‌های شهر تهران می‌چرخند و حدقل ۱۰۰ الی ۱۵۰ کیلوزباله جمع‌آوری می‌کنند.

وی ادامه داد: پیمانکار هر کیلو زباله را به قیمت ۴۰۰ تومان از کودکان زباله‌گرد می‌خرد و برای آنها محل‌های اسکانی هم در چند نقطه تهران در نظرگرفته است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تاکید بر اینکه زباله‌گردها عمدتا از اتباع خارجی هستند، اظهار داشت: بسیاری از آنان در سنین بالای ۱۸ سال هستند و به همین دلیل نمی‌توان در قالب عنوان کودکان کار درباره وضعیت آنها تصمیم گیری کرد.

بیات‌نژاد خاطرنشان کرد: هر ایرادی که به معضل زباله‌گردی وارد است، را مدیران شهری باید پاسخگو باشند اما دغدغه ما هم این هست که این معضل را به حداقل ممکن برسانیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه عزم جدی در میان تمامی سطوح نظام برای حل معضل کودکان کار شکل گرفته است، از تشکیل آخرین جلسه طرح حمایت از کودکان کار و خیابان خبر داد و گفت: با همکاری دستگا‌ه‌های مسؤول بخصوص شهرداری‌ها که در تجهیز‌ فضاهای و تامین اعتبارات با ما در این زمینه همکاری می‌کنند، برای حل این معضل گام‌های بلندتری برخواهیم داشت.

وی افزود: از میان دو مؤسسه طرف قرداد با بهزیستی برای ساماندهی کودکان کار یکی از آنها به پذیرش و ساماندهی کودکان اتباع خارجی مشغول خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در اخطاریه شماره ۵۷ سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش تجمعی و سنگین باران و برف تا پایان هفته در تعدادی از استان‌های کشور، نسبت به آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال رخداد سیلاب، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و اختلال تردد در محور‌های مواصلاتی در این مناطق هشدار داد.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
تابناکتابناک1 روز قبل
وضعیتی که هنوز تقریبا رفع نشده است. رویدادی که حالا و در سایه اظهارنظر‌هایی مانند سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص است که «اختلال» نامیدنش صحیح نیست و می‌بایست آن را نتیجه تصمیم مسئولان ارشد خواند و رویکرد ایشان برای کاهش التهابات قلمدادش کرد. اینکه با قطع اینترنت در این ابعاد فراگیر و وسیع، خواسته یا ناخواسته همه مردم را مخالف تصمیم بنزینی اخیر و از آن فراتر، در صف معترضان دسته بندی کرده‌اند. انگار نه انگار که می‌بایست شرایط را برای رفع احتیاجات این روز‌های مردم مهیاتر از قبل کرد. تصمیمی که اگر اینترنت در دسترس همگان بود، شاید اتخاذش غیرعاقلانه به نظر می‌رسید.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

کودتای انریکه برای کنار زدن مورنو

روزنو4 دقیقه قبل

مورینیو: احترام تاتنهام را نگه داشتم چون می‌دانستم روزی یکی از اعضای این تیم می‌شوم! / همیشه با تعصب به وایت‌هارت لین می‌رفتم

تسنیم8 دقیقه قبل

سپاه: دستگیری سرشاخه‌های کلیدی آشوب در ۴ استان کشور

فرارو9 دقیقه قبل

واکنش «پنس» به شهادت سفیر آمریکا علیه ترامپ

الف9 دقیقه قبل

سقوط پل هوایی کمربندی شرق اصفهان/ اتوبان مسدود است

ایمنا12 دقیقه قبل