نامزد دموکرات انتخابات آمریکا دولت این کشور را فاسد خواند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

نامزد دموکرات انتخابات آمریکا دولت این کشور را فاسد خواند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
الیزابت وارن: وقتی یک دولت برای کسانی کار می‌کند که از پول و رابطه برخوردارند قطعا فاسد است و باید این دولت را به دلیل ماهیتش به چالش بکشیم
نامزد دموکرات انتخابات آمریکا دولت این کشور را فاسد خواند - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از فساد حاکم بر سیاست و اقتصاد کشور انتقاد کرد.

الیزابت وارن روز دوشنبه در جمع هزاران نفر از هواداران خود در نیویورک گفت: وقتی که یک دولت برای کسانی کار می‌کند که از پول و رابطه برخوردارند قطعا فاسد است و ما باید این دولت را به دلیل ماهیتش به چالش بکشیم.

گردهمایی نیویورک همان روزی برگزار شد که وارن توانست حمایت حزب خانواده‌های کارگری (WFP) را که دارای نفوذ سیاسی بالایی است به دست آورد. این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ [۱۳۹۵] از سناتور برنی سندرز حمایت کرده بود. حدود دوسوم از هزاران عضو این سازمان وارن را انتخاب کردند.

سخنان روز دوشنبه وارن بر یکی از موضوعات اصلی مبارزات انتخاباتی وی یعنی لزوم مبارزه با فساد در واشنگتن و ایجاد تغییرات ساختاری بزرگ پیش از هر اقدام دیگر، متمرکز شده بود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

به اعتقاد وی به موضوعات مهمی مانند تغییرات آب و هوایی، امنیت تسلیحاتی و مراقبت‌های درمانی پرداخته نشده است، زیرا در همه این موارد شرکت‌ها دولت را خریده‌اند.

پیش از این گردهمایی، وارن طرحی را برای پایان دادن به آنچه بزرگترین فساد آمریکا از زمان واترگیت خواند، پیشنهاد کرد. این طرح شامل یک سری اقدامات می‌شد که وی در سخنرانی اش درباره آن‌ها توضیح داد.

وی تاکید کرد یکی از اقداماتی که انجام خواهد داد، پایان دادن به لابی کردن است. وارن تاکید کرد دیگر اجازه نخواهد داد مقامات ارشد و نمایندگان کنگره به لابی‌گری بپردازند و مانع از نفوذ لابی گر‌ها در سیاست‌های عمومی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف13 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم | اسکورت پوتین در عربستان سعودی | پوتین پس از ۱۲ سال وارد ریاض شد

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

ویدئو / نشست مطبوعاتی حسن روحانی و نخست وزیر پاکستان در سعدآباد

ایسناایسنا1 روز قبل
صبح امروز- ۲۱ مهرماه - عمران خان نخست وزیر پاکستان با حسن روحانی رئیس جمهوری در مجموعه سعد آباد دیدار کرد. مقامات پاکستانی پیش از این اعلام کرده بودند که هدف سفر عمران خان میانجیگری میان ایران و عربستان است. روحانی در این دیدار اظهارکرد که «ایران و پاکستان بر این نکته تأکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو میان کشورها مسائل کنونی را به حل و فصل نهایی رساند.» نخست وزیر پاکستان نیز تاکید کرد که «معتقدیم باید با مذاکره مشکلات حل شود و به جنگ منتهی نشود.»

نظرها

اخبار بیشتر