اکران فیلم‌های کوتاه باعث شناخت مخاطب با ساختارهای نو در سینما می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
اکران فیلم‌های کوتاه باعث شناخت مخاطب با ساختارهای نو در سینما می‌شود

اکران فیلم‌های کوتاه باعث شناخت مخاطب با ساختارهای نو در سینما می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
اگرچه فیلم کوتاه برای مخاطب عام ساخته نمی‌شود اما می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح همه مخاطبان را به تماشای این فیلم‌ها تشویق کرد.

اعتمادآنلاین| آرش محمودی، کارگردان فیلم پرده توری درباره اکران فیلم‌های کوتاه در سینما و تأثیر آن بر جذب مخاطبان یادآور شد: فیلم کوتاه با امکان اکران در سینماها، از مهجوریت و از حالت جشنواره‌ای خود خارج می‌شود.

اکنون علاوه بر مخاطبان خاص که علاقمند به دیدن فیلم‌های کوتاه هستند، مخاطبانی که سینمای تجاری را دنبال می‌کنند نیز با اکران فیلم‌های کوتاه، اذهانشان پذیرای ساختارهای نو شده است بنابراین همان بلیت و همان زمانی را برای دیدن فیلم‌های کوتاه صرف می‌کنند که ممکن است برای فیلم‌های تجاری صرف کنند.

درحالیکه به صورت پیش‌فرض می‌دانند که با دیدن یک فیلم کوتاه، با یک فیلم حرفه‌ای مواجه نخواهند شد اما برای حمایت از فیلمسازان کوتاه و آشنایی با ساختار نو سینمایی به دیدن این دسته فیلم‌ها علاقه نشان می‌دهند.

او با بیان اینکه اکران فیلم کوتاه توانسته در جذب مخاطبان بیشتر این فیلم‌ها تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: ما پنج فیلمساز که در یک گروه قرار داریم، کارهای همدیگر را دیده‌ایم و دوست داریم که مردم عام هم به دیدن فیلم‌های ما بیایند و تاکنون نیز با هزینه اندکی که برای ساخت فیلم‌هایمان انجام داده‌ایم، توانسته‌ایم با مخاطب عام هم تا حدودی ارتباط برقرار کنیم اگرچه فیلم کوتاه در مجموع برای مخاطب عام ساخته نمی‌شود ولی همین که توانسته تا حدودی با مخاطب عام هم ارتباط برقرار کند به نظر من نکته مثبتی است.

خبری: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

محمودی در پایان یادآور شد: اکران فیلم‌های کوتاه در سینماها، هم برای مخاطب خوب است که با ساختارهای نو در سینما آشنا می‌شود و هم برای فیلمسازان کوتاه خوب است که فیلم‌هایشان آرشیو نمی‌شود و انگیزه‌ای برای ساخت آثار تازه آنها خواهد بود.

او درباره ساخت آثار بعدی خود گفت: من هم فیلمنامه بلند و هم کوتاه در اختیار دارم و بستگی به شرایطی که وجود خواد داشت به ویژه شرایط مالی که بسیار تعیین کننده است، فیلم بعدی خود را خواهم ساخت.

در حال حاضر چند ایده خوب برای فیلم کوتاه دارم که این بار قدرتمندتر از قبل برای ساخت آنها گام برخواهم داشت و به فکر ساخت فیلم بلند هم هستم و در یکی دو سال آینده امیدوارم بتوانم کار ساخت فیلم بلند را هم شروع کنم.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام گفت: در ۱۲ ماه گذشته اساتید این دانشگاه ۳۲۵ مقاله در سه بخش ISI، ISC وهمایش‌های ملی و بین‌المللی را به چاپ رسانده‌اند. دکتر «حسین مهدی‌زاده» در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: در طول ۱۲ ماه گذشته در طول ۱۲ ماه گذشته مجموعا ۱۱۳ مقاله در مجلات معتبر بین المللی ISI، ۱۳۵ مقاله در مجلات معتبر علمی و پژوهشی داخلی (ISC)، ۷۷ مقاله در همایش‎های ملی و بین المللی معتبر و ۳۲ کتاب تألیفی و ترجمه‎ای توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه چاپ و منتشر شده است. وی در مورد انجام طرح‎های تحقیقاتی برون‌دانشگاهی اعضای هیأت علمی گفت: در چند سال اخیر روند انجام طرح‌های تحقیقاتی برون دانشگاهی توسط اساتید دانشگاه ایلام روند صعودی داشته و در این راستا در ۱۲ ماه گذشته مجموعا ۴۱ طرح در این زمینه انجام گرفته است. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه درباره حمایت مالی از پایان نامه‎های دانشجویی، گفت: در سال ۱۳۹۷ مجموعا از ۴۸۳ مورد از پایان‌نامه دانشجویان دوره‎های تحصیلات تکمیلی به مبلغ ۲۷۰ میلیون تومان حمایت مالی انجام گرفته است. انتهای پیام

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. فریبا نادری بازیگر سریال تلویزیونی ستایش اعلام کرده که دخترش متولد تورنتو کانادا است. جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران، برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. در ماه‌های گذشته نیز سفر رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان به کانادا حاشیه‌ساز شد.

نظرها

اخبار بیشتر