تبریز| عملیات بیت المقدس در هفته دفاع مقدس بازسازی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
تبریز| عملیات بیت المقدس در هفته دفاع مقدس بازسازی می‌شود

تبریز| عملیات بیت المقدس در هفته دفاع مقدس بازسازی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری «رزمایش عملیاتی بازسازی عملیات بیت المقدس» در تبریز، گفت: در این بازسازی، گوشه محدودی از زحمات رزمندگان در این عملیات، بازسازی و شبیه سازی می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سردار اصغر عباسقلی‌زاده در نشست خبری هفته دفاع مقدس، با تاکید بر اینکه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از وظایف همه ما از نیروهای مسلح تا مردم است، اظهار داشت: باید به دفاع مقدس به عنوان میراث ارزشمند نگاه کنیم و در حفظ و ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش کنیم که برگزاری هفته دفاع مقدس یک حرکت نمادین در برجسته سازی این فرهنگ ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در طول سال‌های متمادی شعارهای مختلفی برای هفته دفاع مقدس از جمله «ما می‌توانیم»، «ما روی پای خود ایستادیم» و «ما توانستیم» انتخاب شده بود افزود: شعار امسال برای هفته دفاع مقدس «ما پیروزیم» است که نشات گرفته از گذشته پر افتخار انقلاب اسلامی است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی ۸ ساله علیه ایران، تمام کفر در برابر ایمان قرار گرفته بود، ابراز داشت: ایران در داخل با تجزیه طلبان و منافقین و انواع تحریم و مشکلات داخلی گرفتار بود ولی توانست در برابر دنیا ایستادگی کند.

وی ادامه داد: عقل محاسبه‌گر نمی‌تواند قبول کند که یک کشور نوپا بتواند در برابر دنیای شرق و غرب و صدام بایستد ولی با اتکا به خداوند و ایمان رزمندگان و هدایت‌های امام راحل با پشتوانه مردمی در برابر همه ابرقدرت‌ها و استکبار جهانی ایستادیم.

سردار عباسقلی‌زاده، این جنگ را تنها متعلق به نیروهای مسلح ندانست و گفت: نیروهای مسلح فقط پیش قراول این جنگ بودند چراکه مردم در خط مقدم و پشت جبهه پشتیبان جنگ بودند.

وی با تاکید بر اینکه باید با حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ایثارگری‌ها و زحمات آنها پیام رسانی شود افزود: ضمن زنده نگه داشتن یاد شهدا، برای امنیت پایدار هم باید این حرکت تداوم بخشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، روز یکشنبه، ۳۱ شهریور را روز آغاز هفته دفاع مقدس دانست که با رژه نیروهای مسلح آغاز می‌شود اضافه کرد: نمایشگاه هفته دفاع مقدس نیز همزمان با روز نخست، در ساختمان مرکز فرهنگی که موزه دفاع مقدس است برگزار می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وی از همکاری شهرداری برای احداث و تکمیل موزه دفاع مقدس تقدیر کرد و گفت: شهرداری در راستای سخت افزاری کمک زیادی داشتند که در راستای تامین محتوا هم شهرداری کمک زیادی خواهند داشت و با تامین اعتبار محتوای مورد نیاز، تا دو سال آینده تکمیل و راه اندازی می‌شود.

سردار عباسقلی زاده، از برگزاری ۷ شب، شب خاطره در آمفی تئاتر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خبر داد و گفت: شهدای گمنام در مرکز فرهنگی دفاع مقدس هم ظرفیت بزرگی برای تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا است لذا در هفته دفاع مقدس برنامه‌های ارزشمندی را در کنار مزار شهدای گمنام برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری «رزمایش عملیاتی بازسازی عملیات بیت المقدس» در تبریز، افزود: در این بازسازی، گوشه محدودی از زحمات رزمندگان در این عملیات، بازسازی و شبیه سازی می‌شود که در هر روز هفته دفاع مقدس بعد از نماز مغرب و عشا عملیات شبیه سازی اجرا می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، در پاسخ به سوالی در مورد آخرین وضعیت موزه دفاع مقدس در تبریز، تصریح کرد: در راه اندازی موزه دفاع مقدس تبریز و لشکر عاشورا از سایر استان‌های کشور عقب افتاده‌ایم اما با همکاری شهرداری و نهادهای مرتبط، ساختمان موزه به اتمام رسیده و تامین محتوای موزه دفاع مقدس ظرف دو سال آینده تکمیل شده و آماده بازدید می‌شود، چراکه باید این مکان از حالت نمایشگاهی خارج شده و به حالت موزه تبدیل شود.

وی در مورد ماجرای حذف نام شهید از کوچه‌ها و محلات تبریز هم اشاره کرد و گفت: تعدادی از کارکنان شهرداری خودسرانه نام شهید را حذف کردند. در نقاط انگشت شمار این اتفاق افتاد که شهرداری سریعا اصلاح کرد که به نظر این اقدام محدود سازماندهی شده نیست ولی از کارکنان شهرداری که در این موضوع دخیل بودند، موضوع با جدیت در دست پیگیری است و در صورت اثبات عمدی بودن، برخورد می‌شود.

سردار عباسقلی زاده ادامه داد: سال گذشته شهرداری در اقدامی ارزشمند تابلوهایی با عنوان «کوچه‌میزین افتخاری» نصب کرد که بخشی از وصیت نامه و زندگی نامه شهدا در کنار تابلو کوچه‌ها و محلات نصب شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید: مستند «اولین برخورد» اولین تجربهشما در حیطه کارگردانی است؟ خیر؛ قبلا هم چنین تجربه‌ای را داشته‌ام اما این اولین کارم بود که قدری دیده شد و بیش از پیش در کانون توجه قرار گرفت. از دوستان دیگر هم دعوت می‌کنیم که بیایند و در اکران مردمی جشنواره عمار، مستندمان را تماشا کنند؛ شاید این فیلم را جای دیگری نتوانند ببینند. باور من این است که جشنواره عمار متعلق به بچه‌های انقلابی و حزب‌اللهی است. باید از فرصت جشنواره عمار برای رشد تولیدات جبهه انقلاب استفاده کنیم و به نظرم بدیهی است که کسانی مثل ما آثارشان را برای جشنواره عمار ارسال کنند. نتیجه بخش کوچکی از تحقیقاتی که انجام دادیم، به ساخت مستند «اولین برخورد» منجر شد.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بر اساس روایات، عصر حکومت و پادشاهی امام عصر (عج) همراه با بهترین ثمرات و برکات مادی و معنوی است. حضور ملائک برای خدمت‌رسانی به مؤمنان، درختانی با میوه‌های چهار فصل، نمایان شدن گنج‌های زمین، نزول برکت‌های آسمانی و زمینی و زدوده شدن غم‌ها و بیماری‌ها تنها گوشه‌ای از این برکات است. به عنوان مثال امام محمد باقر علیه‌السلام در روایتی با اشاره به آخرین خطبه امام‌حسین (ع) در روز عاشورا و به نقل از آن حضرت، با اشاره به برخی مصادیق برکت‌های آسمان و زمین در عصر ظهور می‌فرماید «(در آن دوران) در روى زمین شخص نابینا و زمین‌‏گیر و مبتلایى نخواهد بود مگر اینکه خداوند به وسیلۀ ما اهل‌‏بیت بلا را از او برطرف مى‌‏کند و به قدرى برکت از آسمان به سوی زمین نازل مى‏‌شود که شاخه درخت از زیادى میوه مى‌‏شکند! میوه زمستانى در تابستان و میوه تابستانى در زمستان خورده مى‌‏شود‌؛ و لا یبقى على وجه الأرض أعمى و لا مقعد و لا مبتلى إلا کشف الله عنه بلاءه بنا أهل البیت و لینزلن البرکة من السماء إلى الأرض حتى إن الشجرة لتقصف بما یزید الله فیها من الثمرة و لتأکلن ثمرة الشتاء فی الصیف و ثمرة الصیف فی الشتاء» (الخرائج و الجرائح قطب راوندی، ص۸۴۸) همچنین پیامبر گرامی اسلام (ص) در دیگر روایت اشاره دارند: «در میان واپسین امتم، مهدى ظهور مى‌کند. انتهای‌پیام/
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی حمیدرضا نوربخش با اشاره به تصویب جنجال برانگیز اخذ عوارض از کنسرت‌ها و برنامه‌های موسیقایی گفت: سال گذشته متاسفانه لایحه‌ای از سوی یکی از مسئولان ارشاد ارائه شد که بدون هیچگونه بررسی و مشاوره‌ای با اهالی موسیقی و خانه موسیقی تهیه شده بود و همین مساله موجب تبعات بسیار و اعتراضات گسترده‌ای در حوزه فرهنگ و هنر کشور شد. نوربخش همچنین با اشاره به اعتراض خانه در اشکال مختلف و نامه‌نگاری و صدور بیانیه در طی سال جاری، به نامه اخیر این صنف به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: ما به طور مستدل و با ذکر تبعات منفی و غیرکارشناسانه بودن قانون معروف به ده درصد به طور رسمی از سازمان برنامه و بودجه خواستیم تا مصوبه را از بودجه سال آتی حذف کند ولی متاسفانه اخباری به گوش می‌رسد که متاسفانه نه تنها نسبت به حذف این بند اقدامی نکرده است، بلکه تصمیماتی در خصوص حذف معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی اتخاذ شده که در صورت صحت این تصمیم باید بر پیکر نحیف و نزار فرهنگ کشور فاتحه‌ای قرائت کرد! مدیرعامل خانه موسیقی در پایان گفت ما مصرانه پیگیر این مطالبه اکثریت قاطع هنرمندان هستیم و به‌زودی پس از رایزنی با دیگر صنوف فرهنگ و هنر بیانیه مشترکی صادر خواهیم کرد.

نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ایسناایسنا15 ساعت قبل
وزیر مسکن کشور ارمنستان از آمادگی این کشور برای همکاری با ایران در حوزه زلزله خبر داد و ابراز امیدواری کرد که نهمین دوره کنفرانس زلزله در این کشور برگزار شود. به گزارش ایسنا ورمشیان در هشتمین کنفرانس علمی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: سه روز گذشته که برای شرکت در این کنفرانس عازم ایران بودم، از زلزله استان آذربایجان ایران با خبر شدم و این رویداد من را به یاد زلزله ۱۹۸۸ ارمنستان انداخت. وی با بیان اینکه در این زلزله هزاران نفر جان خود را از دست دادند و زادگاه من جزو مناطقی بود که آسیب‌های فراوانی دید، اظهار کرد: در آن زمان از سوی دولت شوروی سابق من به عنوان سر مهندس یک شهر ویران شده در زلزله ۱۹۸۸ منصوب شدم. ورمشیان با بیان اینکه پس از زلزله آثار فیزیکی و روانی زیادی بر جای می‌ماند، ادامه داد: با توجه به یافته‌هایی که طی این سال‌ها در زمینه زلزله به دست آوردیم، امادگی داریم تا با ایران در حوزه مقابله با زلزله همکاری کنیم. وزیر مسکن کشور ارمنستان با بیان اینکه این کشور از نظر وسعت کم است، ولی پتانسیل‌های علمی بالایی دارد، خاطر نشان کرد: ما همواره برای همکاری با سایر کشورها و ایران آمادگی داریم و امیدوارم نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی زلزله در ایروان برگزار شود.

پست جنجالی مهناز افشار بعد از طلاق به محمدرضا گلزار + فیلم و عکس

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محمدرضا گلزار زیر پست آخر مهناز افشار در صفحه شخصی اش در اینستاگرام کامنتی جالب و جنجالی نوشته و با ایمان قلب که همین موضوع باعث شده که کاربران فضای مجازی شروع به شایعه سازی در مورد علاقه گلزار به مهناز افشار کنند. محمدرضا گلزار و مهناز افشار از بازیگران پرکار و محبوب سینمای ایران هستند که بازی‌های مشترک زیادی با هم دارند. مهناز افشار و محمدرضا گلزار در عشق تعطیل نیستمهناز افشار و محمدرضا گلزار در سریال عاشقانهمهناز افشار و محمدرضا گلزار در فیلم زهر عسلبازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کمابازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در آتش بسعکس مشترک محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کلاغ پرپاسخ اینستاگرامی گلزار به منتقدان کنسرتشمحمدرضا گلزار، در پستی اینستاگرامی، پاسخ منتقدان کنسرتش در لس‌آنجلس را داد. آماری عجیب از تعداد بلیتهای فروخته‌شده کنسرت محمدرضا گلزار در مهمترین سالن کنسرت دنیا منتشر شده است. انتقادی که (نکاتی درباره سلیقه مخاطب در آمریکا گفته بود) بنا به گفته بسیاری به دور از شان بود جزئیات ممنوع الکاری مهناز افشار مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده اما از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری11 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری16 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری17 ساعت قبل

آرسنال از اخراج امری ترسی ندارد

میزان‌آنلاین26 دقیقه قبل

شناسایی ۱۹۰۴ ملک واگذار شده در شهرداری/تشکیل پرونده قضایی برای ۳۱۳ ملک

ایسنا38 دقیقه قبل

سوریه، ایران و ناتو، محور گفت‌وگوی تلفنی ماکرون و ترامپ

ایسنا45 دقیقه قبل

اعزام غیرقانونی تیم وزنه‌برداری به قبرس/وقتی دختر نوجوان در جمع پیشکسوتان مدال می‌گیرد!

فارس54 دقیقه قبل

شکایت خانم دکتر داروساز از همکارش به اتهام تعرض

خبر فوری55 دقیقه قبل

فتاحی: اجتماعی شدن کتابخانه‌ها به توسعه خدمات و ارتقاء منزلت کتابداران می‌انجامد

فارس55 دقیقه قبل

گاتزتا: رافائل بنیتس کایخون را می‌خواهد؛ دالیان آماده ارائه پیشنهادی با دستمزد ۸ میلیون یورویی به وینگر اسپانیایی

طرفداری56 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها